• TURNIEJ CHARYTATYWNY "GRAMY DLA NATALII"
     • TURNIEJ CHARYTATYWNY "GRAMY DLA NATALII"

      Zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca w sobotę, 2 grudnia 2023 r. na Charytatywny Turniej "Gramy dla Natalii", który odbędzie w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie. Rozpoczęcie o godzinie 9.00.

      Celem akcji jest pomoc chorej Natalii Szpond.

      Organizatorem turnieju jest nasz były uczeń Maciej Marek, który przy wsparciu Koła Gospodyń Wiejskich w Skołoszowie (kiermasz ciast), uczniów naszej szkoły oraz sportowców przeprowadzi zbiórkę na ten szczytny cel.

     • GMINNY KONKURS ,,FREDRO WCIĄŻ ŻYWY’’

      W czwartek, 23 listopada 2023 r. pod opieką nauczyciela J. Makowieckiego, braliśmy udział w Gminnym Konkursie Małych Form Teatralnych pt. ,,Fredro wciąż żywy’’ w Szkole Podstawowej w Nienowicach. Konkurs miał na celu wyłowienie młodych talentów aktorskich i oswajanie się ze sceną, a także upowszechnianie twórczości Aleksandra Fredry, patrona szkoły, do której przyjechaliśmy na występ.

    • IGNACJADA 2023
     • IGNACJADA 2023

      Piątek, 17 listopada 2023 r. był dniem niezwykłym w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie, gdyż po praz pierwszy obchodziliśmy Dzień Patrona. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Radymno – pan Bogdan Szylar oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

      Motywem przewodnim naszego święta było hasło „Talenty Ignacego wzorem dla każdego”.
      Po części oficjalnej, na którą składało się wprowadzenie sztandaru, odśpiewanie hymnu Polski, hymnu szkoły oraz przypomnienie sylwetki naszego Patrona, przyszedł czas na prezentację talentów. Jak się okazało, w naszej szkole jest ich całkiem sporo. Nasi uczniowie podążając śladami Mistrza, niestrudzenie rozwijają swoje zdolności, które w tym wyjątkowym dniu postanowili zaprezentować szerszej publiczności.

     • WYWIADÓWKA SZKOLNA

      Zapraszamy Rodziców na wywiadówkę szkolną, która odbędzie się w dniu 28 listopada 2023 r. (wtorek) w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie.

      Harmonogram wywiadówki:

      15.30spotkanie ogólne rodziców z dyrektorem szkoły (świetlica szkolna)

      15.50 - Spotkanie z wychowawcami klas 1-3 i 4-8:

    • "MÓJ PUPIL" - KONKURS PLASTYCZNY
     • "MÓJ PUPIL" - KONKURS PLASTYCZNY

      Samorząd Szkolny Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego zorganizował konkurs pt.: ”Mój Pupil”. Konkurs adresowany był do uczniów klas 1-8 naszej szkoły i spotkał się z dużym zainteresowaniem, wpłynęło 32 prace.

      Głównymi celami konkursu było:

      - wykonanie pracy przedstawiającej ulubione zwierze domowe;

    • "CIEMNO WSZĘDZIE, GŁUCHO WSZĘDZIE"...
     • "CIEMNO WSZĘDZIE, GŁUCHO WSZĘDZIE"...

      Dnia 07.11.2023 uczniowie klas VI, VII i VIII pojechali na wycieczkę do teatru w Jarosławiu na spektakl pt. „Dziady cz. II”. Wyjazd został zorganizowany przez polonistkę, panią Stanisławę Kocuń.

      Klimat przedstawienia był niezwykle mroczny i pełny tajemniczych scen. Spektakl przeniósł nas w dawną rzeczywistość krajów słowiańskich, które wówczas obchodziły to święto. Akcja dzieje się w kaplicy przy cmentarzu, a przewodzącym obrzędem jest Guślarz. Uroczystość polegała na wywoływaniu dusz zmarłych przodków. Scenografia, gra aktorska i rekwizyty wywarły na nas ogromne wrażenie i chwilami przyprawiały nas o dreszcze.

    • "JESTEM BAJKĄ Z TWEGO SNU"...
     • "JESTEM BAJKĄ Z TWEGO SNU"...

      7 listopada w naszym przedszkolu odbył się Dzień Postaci z Bajek. W salach było kolorowo i bajecznie. Odwiedziły nas księżniczki, rycerze, dinozaury, super bohaterowie i wiele innych postaci z bajek. Dzieci bawiły się przy dźwiękach skocznej muzyki. Nie zabrakło zagadek i zadań dla naszych milusińskich. Na koniec dzieci rysowały bajkowe krainy i każdy przedszkolak otrzymał medal lub dyplom.

     • SZKOŁA DO HYMNU

      Nasza szkoła także w tym roku bierze udział w akcji „Szkoła do hymnu”. To kontynuacja inicjatywy, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Do akcji włączają się także placówki polonijne z całego świata.

      Jak możemy przeczytać ze stron Ministrerstwa Edukacji i Nauki:

    • IGNACJADA 2023
     • IGNACJADA 2023

      Zapraszamy do udziału w konkursach!

      W tym roku po raz pierwszy obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona (17.11.2023 r.). W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach dla różnych grup wiekowych. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach w każdej klasie oraz w zakładce "Nasz Patron" na stronie internetowej naszej szkoły. kliknij IGNACJADA.

    • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "TOTUS TUUS"
     • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "TOTUS TUUS"

      W dniu 19.10.2023 r. wzięłyśmy udział w gminnym konkursie recytatorskim „Totus Tuus", który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie. Celem konkursu była popularyzacja poezji św. Jana Pawła II. Organizatorom zależało także na uwrażliwianiu młodych ludzi na etyczne, dydaktyczne, patriotyczne i liryczne przesłanie poezji naszego Wielkiego Papieża Polaka. Dzięki naszemu odpowiedzialnemu podejściu i wskazówkom pani S. Kocuń solidnie przygotowałyśmy nasze występy. Jesteśmy zadowolone z naszych występów i osiągnięć, otrzymałyśmy nagrody i wyróżnienia:

    • ŚWIĘTO NAUCZYCIELI, ŚWIĘTO PIERWSZOKLASISTÓW
     • ŚWIĘTO NAUCZYCIELI, ŚWIĘTO PIERWSZOKLASISTÓW

      W piątkowy, słoneczny 13 dzień października 2023 r. cała społeczność skołoszowskiej szkoły uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej, 250-lecie powołania Komisji Edukacji Narodowej, połączone od tego roku szkolnego z pasowaniem na ucznia klasy 1.

      Na wstępie uroczystości dyrektor szkoły przywitał zaproszonych gości: Wójta Gminy Radymno – pana Bogdana Szylara, księdza Leszka Czerwonkę, przedstawicieli Rady Rodziców na czele z przewodniczącą panią Anną Kaczmaryk, przybyłych rodziców, w szczególności rodziców uczniów klasy 1, wszystkich nauczycieli i pracowników oraz dzieci i uczniów uczących się w skołoszowskiej placówce.

    • TOWARZYSZĄC MUZYCE DWORSKIEJ
     • TOWARZYSZĄC MUZYCE DWORSKIEJ

      O tym, że muzyka klasyczna wzbudza emocje, daje pełnię przeróżnych wzruszeń, przekonali się uczniowie naszej szkoły w dniu 12.10.2023 r., uczestnicząc w inauguracyjnym koncercie 40. Międzynarodowego Festiwalu Przemyska Jesień Muzyczna.

      Grupa ponad 60 uczniów klas 4-8 wzięła udział w KONCERCIE EDUKACYJNYM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY "ROZTAŃCZONE DWORY EUROPY" w Centrum Kulturalnym w Przemyślu (ul. Konarskiego 9). Dzięki muzykom Przemyskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Aleksandry Wagstyl oraz tancerzom Zespołu Pieśni i Tańca "Przemyśl", młodzi ludzie mogli wędrować m. in. po dworach polskich, francuskich, angielskich dostrzegając piękno menueta, gawota, sarabandy czy poloneza. Tajniki tańców, klimat epoki w sposób niezwykle sugestywny przybliżyła zebranym młodym melomanom prowadząca, pani Anna Wawro.

    • WIZYTA Z PRZESŁANIEM JEDNOŚCI
     • WIZYTA Z PRZESŁANIEM JEDNOŚCI

      W dniu 11 października 2023 r. (środa), nasza szkoła gościła znamienitego gościa, księdza biskupa Krzysztofa Chudzio. W ramach wizytacji skołoszowskiej parafii ścieżka duszpasterskiej wędrówki poprowadziła Jego Ekscelencję do naszej szkoły, gdzie spotkał się z dziećmi, uczniami, rodzicami, pracownikami oraz gronem pedagogicznym. Było to niezwykle owocne spotkanie, które przyniosło nam wszystkim wartość dodaną.

     • CZAS NA SPOTKANIE Z MUZYKĄ

      Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

      Pragniemy poinformować, że rozpoczyna się 40. Międzynarodowy Festiwal Przemyska Jesień Muzyczna. To wspaniała, wieloletnia inicjatywa Towarzystawa Muzycznego w Przemyślu. Uczniowie Naszej Szkoły będą mieli możliwość wziąć udział w KONCERCIE EDUKACYJNYM DLA DZIECI "ROZTAŃCZONE DWORY EUROPY" w dniu 12.10.2023 r., w Centrum Kulturalnym w Przemyślu (ul. Konarskiego 9). Wykonawcy: PRZEMYSKA ORKIESTRA KAMERALNA, Aleksandra WAGSTYL – skrzypce/dyrygent.

  • Czwartek 30.05.2024
   • INSTYTUCJE Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY

  • Galeria zdjęć

    brak danych
   • LOGOWANIE DO DZIENNIKA

   • PROJEKTY REALIZOWANE W SZKOLE


   •        Znalezione obrazy dla zapytania narodowy program rozwoju czytelnictwa     
      

                   

       

   • SOLIDARNI Z UKRAINĄ

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1262057