• POLONEZA CZAS ZACZĄĆ
     • POLONEZA CZAS ZACZĄĆ

      Tradycji stało się zadość. W sobotę 14 stycznia w Szkole Podstawowej im. I. J. Paderewskiego w Skołoszowie odbyła się Zabawa choinkowa. Były tańce, balony i słynne kanapki. Uczniowie bawili się w dwóch grupach. Najmłodsze dzieci, czyli przedszkolaki i klasy 1-3 tańczyły przy dźwiękach muzyki już od godziny 10:00, a od 15:00 na parkiecie królowali uczniowie klas 4 - 8.

    • PRZY WIGILIJNYM STOLE
     • PRZY WIGILIJNYM STOLE

      "Przy wigilijnym stole" - pod takim tytułem odbył się w naszej szkole krótki spektakl dla klas młodszych, zainicjowany i przygotowany przez uczniów klasy piątej. Zuzia Szostak i Wiktoria Niećko opracowały własny scenariusz, który dotyczył tradycji i obrzędów wigilijnych. Przy wsparciu pozostałych uczniów klasy udało się ostatecznie wyreżyserować przedstawie, w którym pokazano sceny jakie towarzyszą przygotowaniom do wigili. Wplecione w przedstawienie przykłady tradycji wigilijnych przybliżyły najmłodszym nasze narodowe tradycje, o które należy dbać i pielęgnować.
      Całość dopełniło wspólne kolędowanie przy akompaniamencie harmonii, na której zagrał pan dyrektor Jacek Makowiecki.

    • POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS...
     • POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS...

      Są w życiu chwile, które coś ważnego rozpoczynają lub coś kończą. Dla społeczności szkolnej takim dniem był 25 listopada 2022 r. Wtedy właśnie miało miejsce pożegnanie pani Beaty Wilman, która po ponad 30 latach wytężonej pracy przeszła na zasłużony odpoczynek.

      Pani Beata pozostawiła za sobą mocny ślad oddania i owocnej służby najmłodszemu pokoleniu. Ślad ten jest tym trwalszy, że znaczony przez Człowieka posiadającego w sobie ogromny ładunek ciepła, dobra i szlachetności. Człowieka czujnego i wrażliwego na potrzeby innych, zawsze uśmiechniętego.

    • WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ
     • WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ

      Trudno dziś sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia bez bombki choinkowej. Ich kształty i wzory mogli podziwiać uczniowie klasy I, II i III w magicznym miejscu, jakim jest jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Zobaczyli setki unikatowych i niepowtarzalnych eksponatów z różnych krajów, oglądali ozdobione choinki w różnym stylu – amerykańskim, wiktoriańskim, francuskim, norweskim i najbliższym naszemu sercu staropolskim. Ozdoby nadawały drzewkom przepięknego bajkowego wyglądu. Zwiedzanie objęło cały proces twórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu. Po wysłuchaniu wszystkich informacji pani przewodnik, nadszedł czas na oczekiwane warsztaty plastyczne, na których uczniowie zdobili bombkę według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy różnorodnych ozdób choinkowych. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń, a przywiezione bombki z własnym imieniem

    • "CALINECZKA W ŁUPINIE ORZESZKA"
     • "CALINECZKA W ŁUPINIE ORZESZKA"

      Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, w którym jak wszyscy wiemy dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, obdarowujemy się prezentami, zostawiamy wolne miejsce przy stole wigilijnym a więc staramy się uczynić coś miłego dla naszych bliskich oraz innych osób. W tym przedświątecznym okresie nasi uczniowie chcąc pomóc innym zaangażowali się w dwie akcje chrytatywne:

    • ŚWIĄTECZNA WYMIANA POCZTÓWKOWA
     • ŚWIĄTECZNA WYMIANA POCZTÓWKOWA

      Zanikającą tradycją Świąt Bożego Narodzenia jest wysyłanie kartek z życzeniami. We współczesnym świecie coraz częściej do składania życzeń służą sms-y, e-maile czy facebook. Takie możliwości dają współczesne sposoby komunikacji. Jednak nawet najciekawszy sms czy e-kartka nie zastąpią tradycyjnej, papierowej, cudownie kolorowej świątecznej kartki. A jeszcze większą radość sprawia samodzielnie wykonanie kart świątecznych. Dlatego przedszkolaki z zerówki w Szkole Podstawowej im. I. J. Paderewskiego w Skołoszowie wykonały kartkę świąteczną dla swoich kolegów i koleżanek z zerówki ze Szkoły Podstawowej w Duńkowicach. Dzieci z wielką przyjemnością zaangażowały się w wykonanie świątecznej kartki.

    • KONKURS BIBLIJNY
     • KONKURS BIBLIJNY

      Dnia 07.12.22 r. odbył się w naszej placówce Szkolny Etap Konkursu Biblijnego "Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa" dla uczniów szkół podstawowych w Archidiecezji Przemyskiej. Jak w wielu konkursach, tak i w tym, nasi uczniowie chętnie i licznie uczestniczyli, przygotowani przez ks. Leszka Czerwonkę. Zgłosiło się 44 uczniów, spośród których tylko trzech mogło zwyciężyć i zająć miejsca od pierwszego do trzeciego. Zwycięzcami okazali się:

    • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKARSKI
     • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKARSKI

      Mikołajkowe zmagania piłkarskie 2022 nie okazały się przychylne dla reprezentacji naszej szkolnej drużyny. Pomimo symboliki tego dnia, nie było jednak prezentu w postaci pucharu i miejsca na przysłowiowym „pudle”, były za to wnioski i motywacja do pracy. Tegoroczny turniej odbył się jak corocznie w Szkole Podstawowej im. kpt. Władysława Ważnego w Sośnicy w dniu 7 grudnia. Ciekawą atrakcją w przerwach rozgrywek były wstępy szkolnej drużyny czirliderek. W turnieju brało udział osiem szkół z naszej gminy, które rywalizowały zgodnie z zasadami fair play. Każda drużyna chciała zająć jedno z tych trzech najlepszych miejsc. Najlepsze jednak okazały się drużyny ze szkoły w Świętym, Chotyńcu i Korczowej.

    • "ŚWIAT BRZECHWY"
     • "ŚWIAT BRZECHWY"

      6 grudnia uczniowie klas: pierwszej, drugiej i trzeciej uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. ,,Świat Brzechwy”. Przedstawienie przygotowane przez Wrocławski Teatr Edukacji In-Art odbyło się w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Spektakl oparty był na wierszach i stanowił doskonały sposób na zapoznawanie dzieci z piękną polską literaturą dziecięcą. Poezja Jana Brzechwy trafnie ukazuje proste schematy dziecięcych zachowań i konsekwencje, jakie z nich wynikają. Aktorzy odtwarzali utwory bardzo znane, takie jak ,,Samochwała”; ,,Skarżypyta”; ,,Leń” i te mniej popularne, jak np. „Stonoga” czy „Sowa”. Spotkanie z twórczością Jana Brzechwy okazało się przyjemnym i pouczającym doświadczeniem. Po spektaklu najmłodsi podjechali autokarem na Kopiec Tatarski,skąd podziwiali piękne widoki miasta.

    • WYJAZD DO TEATRU
     • WYJAZD DO TEATRU

      W dniu 06.12.2022 r. uczniowie klas: IV, V, VI, VII mieli okazje uczestniczyć w spektaklu pt. ,,Klik w sieci’’, w którym wystąpili aktorzy z Wrocławskiego Teatru In-art. Przyjechali ze swoją sztuką do Przemyśla. Zaprezentowali aktualne problemy uzależnienia młodzieży od internetu. Ze spektaklu można wyciągnąć wnioski nawiązujące do manipulacji w sieci.

    • KONKURS WIEDZY O WIELKICH POLAKACH
     • KONKURS WIEDZY O WIELKICH POLAKACH

      W ubiegłym tygodniu odbyła się w naszej szkole 23 edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. Liczny udział wzięli w niej uczniowie klasy siódmej i ósmej. Spośród wszystkich uczestników największą wiedzą wykazały się uczennice:

      • Kinga Klepak
      • Agata Prokopowicz
      • Julia Gwóźdź

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, a zwyciężczyniom również nagród.

    • PRÓBNY EGZAMIN 2022/2023
     • PRÓBNY EGZAMIN 2022/2023

      W dniach 30.11.22. - 02.12.22. uczniowie klasy ósmej pisali „Próbny egzamin ósmoklasisty”. W środę zmagali się z zadaniami z języka polskiego. W czwartek głowili się, rozwiązując zadania z matematyki. Piątek był dniem gdy mogli wykazać się znajomością języka angielskiego. Był to doskonały sprawdzian ich umiejętności i wiadomości.
      Przez te trzy dni młodzież miała także możliwość oswojenia się z procedurami dotyczącymi przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty. Nasi przyszli absolwenci zmierzyli się ze stresem, pojawiającym się często przy egzaminie. Do egzaminu jeszcze tylko pięć miesięcy. Teraz przyszedł czas na zweryfikowanie swoich osiągnięć i szlifowanie nabytych umiejętności. Życzymy wszystkim owocnej pracy i dobrych wyników na egzaminie.

    • WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W NASZEJ SZKOLE
     • WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W NASZEJ SZKOLE

      29 listopada Sekcja Konkursowa zorganizowała wróżby andrzejkowe, w których wzięły udział klasy I-VIII. Pięciu uczniów przygotowało popularne wróżby, przy których dzieci mogły przepowiedzieć co może ich czekać w przyszłości.
      Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa.

    • "MAJSTERKOWO"
     • "MAJSTERKOWO"

      Dnia 30.11.2022 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w bezpłatnych warsztatach ,,Majsterkowo’’ organizowanych przez Castoramę.

      Głównym celem zajęć było rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni oraz rozwijanie umiejętności manualnych.

      Uczniowie pod okiem specjalisty wykonali samoloty. Najpierw w ruch poszły młotki i kleje na gorąco. Dzieci samodzielnie zbijały i łączyły drewniane elementy. Kolejnym etapem było ozdabianie samolotów. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo starannie i pomysłowo. Na zakończenie uczniowie dostali upominki oraz własnoręcznie wykonane samoloty.

     • WYWIADÓWKA SZKOLNA

      Zapraszamy Rodziców na wywiadówkę szkolną, która odbędzie się w dniu 30 listopada 2022 r. (środa) w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie.

      15.00Spotkanie z wychowawcami klas 1-3:

      • Omówienie uroczystych obchodów związanych z nadaniem imienia (podziękowanie za zaangaż
    • BĄDŹ JAK PADEREWSKI
     • BĄDŹ JAK PADEREWSKI

      W dniu 20 listopada 2022 r. Szkoła Podstawowa w Skołoszowie otrzymała imię Ignacego Jana Paderewskiego, jednego z Ojców Niepodległości, wielkiego Polaka, wybitnego pianisty oraz męża stanu.

      Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Skołoszowie, celebrowaną przez Jego Ekscelencję, metropolitę przemyskiego, abpa Adama Szala, który również poświęcił sztandar, ufundowany przez społeczność związaną ze skołoszowską szkołą oraz władze gminy.

  • Czwartek 30.05.2024
   • INSTYTUCJE Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY

  • Galeria zdjęć

    brak danych
   • LOGOWANIE DO DZIENNIKA

   • PROJEKTY REALIZOWANE W SZKOLE


   •        Znalezione obrazy dla zapytania narodowy program rozwoju czytelnictwa     
      

                   

       

   • SOLIDARNI Z UKRAINĄ

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1262047