• WYCIECZKA DO LEŚNICTWA CZERNIAWKA 
     • WYCIECZKA DO LEŚNICTWA CZERNIAWKA 

      Poniedziałek, 25 września dla uczniów klas I-III był dniem pełnym wrażeń. Wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do lasu - Leśnictwo Czerniawka. Celem wizyty była obserwacja przyrody. Mieli okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka – to obserwacja naturalnego środowiska życia roślin i zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste i liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, zbierały “skarby”. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie.
      Poznawały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.
      Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła

    • "MAGICZNA MOC BAJEK"
     • "MAGICZNA MOC BAJEK"

      Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna Moc Bajek” czyli bajkowa podróż do krainy wartości
      i dziecięcej wyobraźni
      .

      Dzieci z Oddziałów przedszkolnych biorą udział w V Edycji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”, który jest odpowiedzią na realizację kierunków polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2023/2024. Organizatorem projektu jest Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle.

    • DOBRE TRADYCJE W NASZEJ SZKOLE
     • DOBRE TRADYCJE W NASZEJ SZKOLE

      W dniu 15.09.2023 r. zgodnie z kalendarzem imprez w naszej szkole, cała społeczność włączyła się do akcji pod honorowym patronatem pary prezydenckiej NARODOWE CZYTANIE. Na rok 2023 wybrano powieść E. Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

      Chętni uczniowie z klasy VII oraz VI przygotowali ciekawe fragmenty powieści, odczytując je z podziałem na role lub oddając sposobem odczytywania piękne opisy przyrody. Uczniowie kl. VII wykonali stosowną gazetkę i na jej tle w ciekawych strojach prezentowali uczniom młodszych klas wybrane teksty. Duże zainteresowanie wykazały zwłaszcza najmłodsze dzieciaczki z oddziałów przedszkolnych grupa 3-4 latki i 5-6 latki. W Sali pięknie udekorowanej przez panie A. Gdulę oraz W. Szczurko, odświętnie ubrani z zaciekawieniem słuchali tekstów starszych koleżanek i kolegów. Pamiętali oczywiście aby nagrodzić ich brawami i uśmiechami.

     • WYWIADÓWKA SZKOLNA

      Miło nam zaprosić Rodziców na pierwszą w tym roku szkolnym wywiadówkę, która odbędzie się w dniu 21 września 2023 r. (czwartek) w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie. Harmonogram:

      15.20 – Spotkanie rodziców z wychowawcami oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3;

      • zebr
    • "BAJKI - POMAGAJKI" - CZYLI O MAGICZNEJ MOCY BAJKOTERIAPII
     • "BAJKI - POMAGAJKI" - CZYLI O MAGICZNEJ MOCY BAJKOTERIAPII

      Dzieci z zerówki biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Bajki - Pomagajki", którego celem jest ochrona i wzmacnianie rozwoju psychicznego dzieci. Raz w tygodniu spotykamy się na wspólnym czytaniu bajek, rozwiązywaniu problemów bohaterów oraz świetnej zabawie.

      Powszechnie wiadomo, iż bajki od zawsze były sposobem na przekazywanie dzieciom wiedzy i zasad moralnych, a wspólne czytanie z dorosłymi tego typu utworów wywiera duży wpływ na rozwój najmłodszych. Odpowiednio dobrana literatura dziecięca nie tylko wzbogaca wiedzę i rozwija intelekt, jest źródłem rozrywki i zabawy, ale też może pełnić funkcję terapeutyczną. Bajki pomagają bowiem dzieciom w poznawaniu i nazywaniu własnych emocji, podpowiadają sposoby radzenia sobie z nimi, kształtują właściwe postawy prospołeczne.

     • KONKURS "MIERZYMY SIĘ ZE SMOGIEM"

      Pragniemy poinformować, że Nasza szkoła została zakwalifikowana do realizacji konkursu pod hasłem „Mierzymy się ze smogiem”! Dzięki temu będziemy mogli korzystać z zestawu do prowadzenia w szkole pomiarów jakości powietrza i rozpocząć działania w ramach Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Po przeszkoleniu koordynatorów, uczniowie w sposób praktyczny poznają mechanizmy kontrolowania stanu powietrza oraz zdobędą bezcenną wiedzę na temat otaczającej nas atmosfery.

    • NOWI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO
     • NOWI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO

      13 czerwca 2023 r. był dniem niezwykle ważnym dla naszych czwartoklasistów, ponieważ przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Po części teoretycznej obejmującej także pierwszą pomoc przedmedyczną przyszedł czas na egzamin praktyczny. 13 odważnych przystąpiło do egzaminu pod okiem funkcjonariuszy z Komendy Policji w Radymnie. Mimo niełatwego zadania, wszyscy poradzili sobie znakomicie. Brawa dla naszych rowerzystów!

     • ŻEGNAMY WAS ÓSMOKLASIŚCI...

      Koniec roku szkolnego, to czas rozstań. Zapraszamy więc Rodziców oraz Uczniów na akademię w dniu 22 czerwca 2023 r. (czwartek), kiedy to pożegnamy naszych kochanych ósmoklasistów, gdyż wyruszają w dalszą wędrówkę w poszukiwaniu wiedzy i umiejętności.

      Harmonogram:

      9.00:9.45 - Msza św. w Kościele parafialnym w Skołoszowie

    • I ETAP PROGRAMU "SKS" ZAKOŃCZONY
     • I ETAP PROGRAMU "SKS" ZAKOŃCZONY

      Już niebawem koniec roku szkolnego, a po nim utęsknione wakacje z przerwą od nauki. Początkiem czerwca zakończyliśmy również pierwszą część zajęć sportowych Programu “Szkolny Klub Sporotwy”, finasowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W programie ogólnie uczesniczyło 274809 uczniów z całego kraju, a nasza szkoła powiększyła tę grupę o 25 osób – 18 dziewcząt oraz 7 chłopców. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu i poświęcone były głównie piłce siatkowej. Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali podziękowania oraz pamiątkowy dyplom.

    • CHARYTATYWNY TURNIEJ TAŃCA
     • CHARYTATYWNY TURNIEJ TAŃCA

      W sobotę 03.06.2023 r. w Laszkach odbył się IV Charytatywny Turniej Tańca, współorganizowany przez Akademię Jaskółki. Impreza miała szczytny cel, zbieraliśmy pieniążki na rehabilitację Kubusia. Siedmioletni chłopiec choruje na porażenie czterokończynowe, wiec ma problemy z poruszaniem się. Tańczyły dzieci w różnym wieku: przedszkole, kl. 1-3 oraz kl. 4-8. Najpięniejszy jednak był pokaz tańca w wykonaniu mistrzów Polski pani Kingi Cygan oraz pana Norberta Sohling, który uświetnił nasze wstępy. Z skołoszowską szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
      1. Banaś Wiktoria
      2. Kijanka Natalia
      3. Marek Magdalena
      4. Wilman Hubert
      5. Kędzierska Julia
      6. Kędzierska Maja

    • W świecie przedszkolaków…
     • W świecie przedszkolaków…

      W świecie przedszkolaków… dużo dzieje się :)

      W ostatnim czasie odbyło się kilka bardzo ciekawych wydarzeń w życiu najmłodszych uczniów naszej szkoły – dzieci z oddziałów przedszkolnych.

      Pod koniec marca z niezwykłym pokaz baniek mydlanych „Bubble Show” odwiedziła nasze grupy przedszkolne animatorka Atomówka – Marcela Karasowska. Było to istne bańkowe szaleństwo dla naszych przedszkolaków – pełne frajdy i ekscytacji :). Bo które dziecko nie kocha baniek??? A jeszcze jak przybierają różne wielkości oraz kształty, a przy tym mienią się wszystkimi kolorami tęczy – innymi słowy prawdziwy raj dla miłośników baniek. Po zakończonym pokazie zachwytom nie było końca i jeszcze długo dzieci dzieli się wrażeniami z tego wydarzenia.

  • Czwartek 30.05.2024
   • INSTYTUCJE Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY

  • Galeria zdjęć

    brak danych
   • LOGOWANIE DO DZIENNIKA

   • PROJEKTY REALIZOWANE W SZKOLE


   •        Znalezione obrazy dla zapytania narodowy program rozwoju czytelnictwa     
      

                   

       

   • SOLIDARNI Z UKRAINĄ

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1262029