• WYCIECZKA DO MUZEUM POLAKÓW RATUJĄCYCH ŻYDZÓW W MARKOWEJ
     • WYCIECZKA DO MUZEUM POLAKÓW RATUJĄCYCH ŻYDZÓW W MARKOWEJ

      W dniu 19.05.2023 r. pani Stanisława Kocuń, nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie, zorganizowała dla uczniów klasy 6 i 7 wycieczkę do Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Wybór celu wycieczki nie był przypadkowy, gdyż we wrześniu tego roku odbędzie się w tym miejscu beatyfikacja, która obejmie całą rodzinę Ulmów. Wiktoria i Józef Ulmowie podczas okupacji niemieckiej ukrywali ośmioosobową grupę Żydów. Sami mieli liczne potomstwo: Stanisławę, Barbarę, Władysława, Franciszka, Antoniego, Marię oraz oczekiwali na siódme dziecko, mające narodzić się na wiosnę 1944 roku. Niestety w dniu 24 marca 1944 roku cała polska rodzina wraz z ukrywanymi Żydami została zamordowana przez niemiecką żandarmerię. Oprawcy nie mieli litości nawet dla ciężarnej matki oraz sześciorga dzieci. Ulmowie zostali uhonorowani pośm

     • ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

      W naszej szkole w odbywają się zajęcia z robotyki w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

      Dzięki projektowi nasza szkoła zakupiła 10 robotów do nauki programowania SCRIBOT, Drukarkę 3D oraz 3 zestawy klocków lego do nauki programowania LEGO edukation SPIKE

      Uczniowie klasy V bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach na których samodzielnie zbudowali własnego Skribota oraz zainstalowali na własnych telefonach aplikację do sterowania i programowania Skribota.

    • CHCĘ BYĆ STRAŻAKIEM
     • CHCĘ BYĆ STRAŻAKIEM

      W majowy poranek dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Skołoszowie. Pani Justyna Bawoł - naczelnik OSP, oraz strażacy - ratownicy: Piotr Małysz i Michał Pomykała pokazali ubiór strażaka, wyposażenie wozu strażackiego oraz zademonstrowali jak postępować z poszkodowanym. Dużą atrakcją było wejście do wozu strażackiego oraz zabawy wodą. Dzieci mogły też przejść przez tor przeszkód, przygotowany dla młodych strażaków przed zawodami. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się wielu ciekawych historii opowiadanych przez strażaków - ochotników. Zadawali wiele pytań, odnośnie pracy strażaka. Wielu przedszkolaków pragnie w przyszłości być strażakiem i pomagać innym. Dziękujemy za mile spędzony czas i wspaniale przeżyty dzień.

    • WYCIECZKA DO BAŁTOWA
     • WYCIECZKA DO BAŁTOWA

      W dniu 26 kwietnia, w środę wybraliśmy się na klasową wycieczkę do Bałtowa.
      Pierwszym punktem wycieczki był Zwierzyniec Górny, który zwiedzaliśmy jeżdżąc amerykańskim gimbusem. Następie oglądaliśmy Polskę w miniaturze, a potem Sabatówkę Czarownic. Była pełna pająków, nietoperzy, duchów, a oprowadzały nas po niej sympatyczne Czarownice.
      Kolejny etap to Zwierzyniec Dolny, gdzie swymi popisami zachwycił nas lemur. Nieco zgłodniali udaliśmy się na obiad do restauracji, a potem wraz z przewodnikiem spacerowaliśmy wśród dinozaurów w Jura Parku. W Muzeum Jurajskim oglądaliśmy prawdziwe ślady tych olbrzymich zwięrząt.
      Wycieczka była bardzo udana!

     • EGZAMIN ÓSMOKLASITY I DNI WOLNE

      Przypominamy, że w związku z egzaminem ósmoklasisty, w dniach 23, 24, 25 maja 2023 r. (wtorek, środa, czwartek) uczniowie klas 1-7 mają dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

      Oddziały przedszkolne pracują bez zmian.

      Uwaga! Teren szkolny i plac zabaw w dniach 22-24 maja 2023 r. będzie zamknięty w godzinach popołudniowych.

     • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA 2023/2024

      Szanowni Rodzice, informujemy, że od dnia 24 kwietania do 8 maja 2023 r. trwało postępowanie uzupełniające, związane z naborerm do oddziału przedszkolnego oraz klasy I naszej szkoły. W związku z brakiem zgłoszeń komisja rekrutacyjna informuje, że lista przyjętych kandydatów do oddziałów przedszkolnych oraz klasy 1 na rok szkolny 2023/2024 nie uległa zmianie.

    • PLAKAT ANTYNIKOTYNOWY
     • PLAKAT ANTYNIKOTYNOWY

      Główny Inspektorat Sanitarny w Rzeszowie ogłosił konkurs Wojewódzki pod hasłem „Plakat antytytoniowy.”

      Głównymi celami tego konkursu jest:

      • promowanie zdrowego stylu życia

      • kreowanie wizerunku człowieka, który nie pali papierosów

      • ukazanie wpływu używania papierosów i e-papierosów na zdrowie

    • "COGITO..."
     • "COGITO..."

      W środę 10 maja zespół reprezentujący naszą szkołę, w składzie Hanna Kasiurak, Dawid Małysz i Filip Karpiński, wziął udział w VII Międzyszkolnym Drużynowym Konkursie Interdyscyplinarnym „Cogito” w Nienowicach. Uczniowie zmagali się z zadaniami i łamigłówkami z matematyki, języka polskiego i geografii, a motywem przewodnim była lektura Mały Książę. Dzięki wiedzy i doskonałej pracy zespołowej, po siedmiu konkurencjach, nasza drużyna stoczyła zwycięski bój o trzecie miejsce.

    • PRZYBYLI, ZOBACZYLI, ZWYCIĘŻYLI! WYNIKI POTYCZEK JĘZYKOWYCH
     • PRZYBYLI, ZOBACZYLI, ZWYCIĘŻYLI! WYNIKI POTYCZEK JĘZYKOWYCH

      W słoneczny, czwartkowy dzień, 11 maja 2023 r., do Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie przybyła po raz kolejny na Potyczki Językowe liczna grupa uczniów z wielu szkół podstawowych województwa podkarpackiego. W tym roku na zaproszenie organizatorów konkursu odpowiedziały szkoły z terenu powiatów jarosławskiego, przemyskiego oraz przeworskiego. W jubileuszowej, XX Powiatowej Corridzie Ortograficznej, wzięło udział 47 uczniów, a w XIII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „English In Close-up”44 uczestników.

    • HEJ BIESZCZADY, HEJ BIESZCZADY...
     • HEJ BIESZCZADY, HEJ BIESZCZADY...

      Chłodny i pochmurny poranek w dniu 8 maja przywitał uczestników wycieczki krajobrazowo-turystycznej. Celem wyjazdu było zainteresowanie uczniów pięknem, historią, kulturą jakże bliskiego nam regionu, jakim są Bieszczady.
      Opiekę nad uczniami klasy 5 i 6 sprawowali pani I. Szczepanik i pan S. Gdula. Pomimo, iż część uczniów była już w tych pięknych okolicach z rodzicami, to magia tego malowniczego, pełnego świeżej, wiosennej zieleni miejsca przyciągła po raz kolejny. Równie magiczne były opowiadania naszej pani przewodnik Jolanty (pozdrawiamy), osoby bardzo miłej i sympatycznej. Uczniowie słuchali w zaciekawieniem o historii rodów Kmitów, Balów oraz o ludności zamieszującej te tereny.
      Ze wszystkich punktów programu pierwszego dnia wycieczki, z największą ciekawością i drżącymi nogami, uczestnicy oczekiwali na przejazd gondolą Kolei Linowej, kursującej ponad zaporą. Po zakończeniu zwiedzan

     • POTYCZKI JĘZYKOWE - DZIEŃ WOLNY

      Informujemy, że w związku z organizacją Powiatowego konkursu "POTYCZKI JĘZYKOWE", zgodnie z przyjętym kalendarzem wydarzeń szkolnych, dzień 11.05.2023 r. (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów klas 1-8 z wyjątkiem oddziałów przedszkolnych. Odnosząc się do obowiązujących przepisów, szkoła zapewnia opiekę (zajęcia wychowawczo-opiekuńcze) uczniom, których rodzice zadeklarują taką potrzebę właściwemu wychowawcy klasy.

    • WOKÓŁ KONSTYTUCJI 3 MAJA
     • WOKÓŁ KONSTYTUCJI 3 MAJA

      WOKÓŁ KONSTYTUCJI 3 MAJA" pod takim hasłem w dniu 25.04.2023 r. odbył się w naszej szkole konkurs historyczny zorganizowany przez Panią Bogusławę Januszko. Celem konkursu było uczczenie kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i twórców ustawy zasadniczej z 1791 roku oraz zachęcanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. W konkursie wzięło udział 21 uczniów klas V-VIII naszej szkoły, którzy samodzielnie rozwiązywali test pisemny. Test nie należał do najłatwiejszych, aby wyłonić ostatecznych zwycięzców dla 5 uczniów zorganizowano dogrywkę.

    • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
     • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

      Dnia 28.04.2023 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Rozpoczęła się wniesieniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy VII pod kierunkiem Pani B. Januszko przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali sytuację polityczno-gospodarczą Rzeczpospolitej w VXIII wieku. Wyjaśnili młodszym kolegom pojęcie konstytucji, która w tamtym czasie była ratunkiem dla kraju, mogła wzmocnić państwo i uchronić je przed upadkiem. Rocznice uchwalenia Konstytucji 3 maja nazywane są świętem wolności i radości. W trakcie uczniowie klasy V pięknie wykonali pieśni: „Witaj Majowa Jutrzenko”, „Ojczyzna”, „ Jak długo w sercach naszych”. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

    • KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
     • KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

      Dnia 20.04.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Ojca Wenantego Katarzyńca w Świętem odbył się XII Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „The Voice of Święte”. Była to doskonała okazja dla uczniów do zaprezentowania swoich zdolności muzyczno-wokalnych przed licznie zgromadzoną publicznością. Wszyscy uczestnicy zaśpiewali na bardzo wysokim poziomie, więc rywalizacja była niezwykle zacięta. Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze - uczniowie klas I-IV oraz dzieci starsze - klasy V-VIII.

    • POKAZ HISTORYCZNY
     • POKAZ HISTORYCZNY

      19 kwietnia uczniowie klas 1 - 8 naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Grupa artystyczna “Rekonstrukto” przedstawiła nam w ciekawy sposób fakty o Powstaniu Styczniowym. Podczas pokazu, panowie pokazali nam repliki broni, których w tamtym okresie używano, a także ubiory, jakie wtedy noszono. Niektórzy nasi uczniowie, mieli szanse nauczyć się pozycji w jakich walczono, a następnie mogli stoczyć pojedynek z użyciem reprodukcji szabli. Wszystkim rekonstrukcja bardzo się podobała i dziękujemy za niecodzienne wydarzenie.

    • JAROSŁAWSKIE POLA NADZIEI
     • JAROSŁAWSKIE POLA NADZIEI

      W niedzielę 23.04.2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce datków na rzecz Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Coroczna akcja charytatywna pod hasłem „Jarosławskie Pola Nadziei” organizowana jest przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Jarosławiu we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Wolontariusze z naszej szkoły po mszach świętych w kościołach parafialnych w Skołoszowie i Zabłotcach zbierali fundusze do puszek, rozdając pamiątkowe naklejki i ulotki promujące akcję. Zebrano kwotę 1175 złotych i 11 groszy.

  • Czwartek 30.05.2024
   • INSTYTUCJE Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY

  • Galeria zdjęć

    brak danych
   • LOGOWANIE DO DZIENNIKA

   • PROJEKTY REALIZOWANE W SZKOLE


   •        Znalezione obrazy dla zapytania narodowy program rozwoju czytelnictwa     
      

                   

       

   • SOLIDARNI Z UKRAINĄ

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1262049