• "COGITO..."
     • "COGITO..."

      W środę 10 maja zespół reprezentujący naszą szkołę, w składzie Hanna Kasiurak, Dawid Małysz i Filip Karpiński, wziął udział w VII Międzyszkolnym Drużynowym Konkursie Interdyscyplinarnym „Cogito” w Nienowicach. Uczniowie zmagali się z zadaniami i łamigłówkami z matematyki, języka polskiego i geografii, a motywem przewodnim była lektura Mały Książę. Dzięki wiedzy i doskonałej pracy zespołowej, po siedmiu konkurencjach, nasza drużyna stoczyła zwycięski bój o trzecie miejsce.

    • PRZYBYLI, ZOBACZYLI, ZWYCIĘŻYLI! WYNIKI POTYCZEK JĘZYKOWYCH
     • PRZYBYLI, ZOBACZYLI, ZWYCIĘŻYLI! WYNIKI POTYCZEK JĘZYKOWYCH

      W słoneczny, czwartkowy dzień, 11 maja 2023 r., do Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie przybyła po raz kolejny na Potyczki Językowe liczna grupa uczniów z wielu szkół podstawowych województwa podkarpackiego. W tym roku na zaproszenie organizatorów konkursu odpowiedziały szkoły z terenu powiatów jarosławskiego, przemyskiego oraz przeworskiego. W jubileuszowej, XX Powiatowej Corridzie Ortograficznej, wzięło udział 47 uczniów, a w XIII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „English In Close-up”44 uczestników.

    • HEJ BIESZCZADY, HEJ BIESZCZADY...
     • HEJ BIESZCZADY, HEJ BIESZCZADY...

      Chłodny i pochmurny poranek w dniu 8 maja przywitał uczestników wycieczki krajobrazowo-turystycznej. Celem wyjazdu było zainteresowanie uczniów pięknem, historią, kulturą jakże bliskiego nam regionu, jakim są Bieszczady.
      Opiekę nad uczniami klasy 5 i 6 sprawowali pani I. Szczepanik i pan S. Gdula. Pomimo, iż część uczniów była już w tych pięknych okolicach z rodzicami, to magia tego malowniczego, pełnego świeżej, wiosennej zieleni miejsca przyciągła po raz kolejny. Równie magiczne były opowiadania naszej pani przewodnik Jolanty (pozdrawiamy), osoby bardzo miłej i sympatycznej. Uczniowie słuchali w zaciekawieniem o historii rodów Kmitów, Balów oraz o ludności zamieszującej te tereny.
      Ze wszystkich punktów programu pierwszego dnia wycieczki, z największą ciekawością i drżącymi nogami, uczestnicy oczekiwali na przejazd gondolą Kolei Linowej, kursującej ponad zaporą. Po zakończeniu zwiedzan

     • POTYCZKI JĘZYKOWE - DZIEŃ WOLNY

      Informujemy, że w związku z organizacją Powiatowego konkursu "POTYCZKI JĘZYKOWE", zgodnie z przyjętym kalendarzem wydarzeń szkolnych, dzień 11.05.2023 r. (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów klas 1-8 z wyjątkiem oddziałów przedszkolnych. Odnosząc się do obowiązujących przepisów, szkoła zapewnia opiekę (zajęcia wychowawczo-opiekuńcze) uczniom, których rodzice zadeklarują taką potrzebę właściwemu wychowawcy klasy.

    • WOKÓŁ KONSTYTUCJI 3 MAJA
     • WOKÓŁ KONSTYTUCJI 3 MAJA

      WOKÓŁ KONSTYTUCJI 3 MAJA" pod takim hasłem w dniu 25.04.2023 r. odbył się w naszej szkole konkurs historyczny zorganizowany przez Panią Bogusławę Januszko. Celem konkursu było uczczenie kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i twórców ustawy zasadniczej z 1791 roku oraz zachęcanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. W konkursie wzięło udział 21 uczniów klas V-VIII naszej szkoły, którzy samodzielnie rozwiązywali test pisemny. Test nie należał do najłatwiejszych, aby wyłonić ostatecznych zwycięzców dla 5 uczniów zorganizowano dogrywkę.

    • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
     • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

      Dnia 28.04.2023 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Rozpoczęła się wniesieniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy VII pod kierunkiem Pani B. Januszko przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali sytuację polityczno-gospodarczą Rzeczpospolitej w VXIII wieku. Wyjaśnili młodszym kolegom pojęcie konstytucji, która w tamtym czasie była ratunkiem dla kraju, mogła wzmocnić państwo i uchronić je przed upadkiem. Rocznice uchwalenia Konstytucji 3 maja nazywane są świętem wolności i radości. W trakcie uczniowie klasy V pięknie wykonali pieśni: „Witaj Majowa Jutrzenko”, „Ojczyzna”, „ Jak długo w sercach naszych”. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

    • KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
     • KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

      Dnia 20.04.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Ojca Wenantego Katarzyńca w Świętem odbył się XII Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „The Voice of Święte”. Była to doskonała okazja dla uczniów do zaprezentowania swoich zdolności muzyczno-wokalnych przed licznie zgromadzoną publicznością. Wszyscy uczestnicy zaśpiewali na bardzo wysokim poziomie, więc rywalizacja była niezwykle zacięta. Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze - uczniowie klas I-IV oraz dzieci starsze - klasy V-VIII.

    • POKAZ HISTORYCZNY
     • POKAZ HISTORYCZNY

      19 kwietnia uczniowie klas 1 - 8 naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Grupa artystyczna “Rekonstrukto” przedstawiła nam w ciekawy sposób fakty o Powstaniu Styczniowym. Podczas pokazu, panowie pokazali nam repliki broni, których w tamtym okresie używano, a także ubiory, jakie wtedy noszono. Niektórzy nasi uczniowie, mieli szanse nauczyć się pozycji w jakich walczono, a następnie mogli stoczyć pojedynek z użyciem reprodukcji szabli. Wszystkim rekonstrukcja bardzo się podobała i dziękujemy za niecodzienne wydarzenie.

    • JAROSŁAWSKIE POLA NADZIEI
     • JAROSŁAWSKIE POLA NADZIEI

      W niedzielę 23.04.2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce datków na rzecz Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Coroczna akcja charytatywna pod hasłem „Jarosławskie Pola Nadziei” organizowana jest przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Jarosławiu we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Wolontariusze z naszej szkoły po mszach świętych w kościołach parafialnych w Skołoszowie i Zabłotcach zbierali fundusze do puszek, rozdając pamiątkowe naklejki i ulotki promujące akcję. Zebrano kwotę 1175 złotych i 11 groszy.

    • DZIEŃ ZIEMI, CZYLI JAK ŻYĆ W ZGODZIE Z NATURĄ
     • DZIEŃ ZIEMI, CZYLI JAK ŻYĆ W ZGODZIE Z NATURĄ

      Dzień 20 kwietnia 2023 r. był czasem generalnych porządków w naszej miejscowości. W ramach Dnia Ziemi 2023, zorganizowanego pod patronatem Gminy Radymno i firmy Empol, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły posprzątali nawet najodleglejsze zakątki Skołoszowa. Podczas marszu gwiaździstego zostały pozbierane i posegregowane wszelkie odpady, które przez złą wolę nierozsądnych ludzi trafiły tam, gdzie nie powinny. Jesteśmy przekonani, że będzie to kolejny krok do życia w zgodzie z naturą.

    • "NIBY NIC, A TAK TO SIĘ ZACZĘŁO..."
     • "NIBY NIC, A TAK TO SIĘ ZACZĘŁO..."

      Stowarzyszenie Orkiestry Dętej w Sośnicy ogłasza nabór dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Wszyscy chętni będą mieli okazję do rowijania swoich uzdolnień muzycznych, a w przyszłości koncertować przed publicznością. Spotkanie organizacyjne zaplanowane jest w dniu: 21.04.2023 r. w godzinach od 15.00 do 19.00 w Szkole Podstawowej im. kpt. W. Ważnego w Sośnicy.

    • NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA
     • NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA

      Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował konkurs plastyczny pod hasłem ,,Najpiękniejsza kartka świąteczna’’. Udział wzięli uczniowie klas 1-8. Każdy z nich przygotował kartkę Wielkanocną o wymiarach 14 x 20. Prace wykonane zostały różnymi technikami z wykorzystaniem rozmaitych materiałów. Każda z nich jest niepowtarzalna i zachwycająca, każda zawiera symbole Świąt Wielkanocnych. W ich przygotowanie autorzy włożyli dużo wysiłku i inwencji twórczej. Spośród piętnastu kartek trudno było wskazać tę najpiękniejszą.

    • UWAGA KONKURS!!!
     • UWAGA KONKURS!!!

      Wokół Konstytucji 3 – go Maja 1791 roku ‘’- konkurs wiedzowy


      Organizator konkursu: nauczyciel historii

      Cele konkursu :

      - propagowanie historii,

      - uczczenie kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja i twórców ustawy zasadniczej 1791 roku,

      - krzewienie postaw patriotycznych,

      - motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności,

    • "ZAELEKTRYZOWANI" Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE
     • "ZAELEKTRYZOWANI" Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

      Chemia i fizyka to nie tylko regułki książkowe, których trzeba się nauczyć ale to także wiedza praktyczna, która może nam się przydać w życiu codziennym.

      29 marca 2022 r. do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele grupy animatorów „Zaelektryzowani”. Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły. Podczas tej niecodziennej lekcji nasi goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi. Wśród nich, między innymi znalazły się: wybuchowa zabawa z wodorem oraz pokaz ciekłego azotu. Różne rekwizyty i substancje sprawiły, że mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym laboratorium. W trakcie eksperymentów słychać było też śmiechy i zachwyt, zwłaszcza wtedy gdy sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym powtarzaniem zdan

    • Z POMOCĄ DLA PIOTRA I INNYCH
     • Z POMOCĄ DLA PIOTRA I INNYCH

      "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". – św. Jan Paweł II

      W dniu 2.04.
      2023 r., w niedzielę, w naszej szkole odbyła się akcja: "Dzień Dawcy Szpiku dla Piotra i innych". W tym dniu można było zarejestrować się w bazie dawców komórek macierzystych, oddając wymaz z błony śluzowej policzka. Akcja z inicjatywy Macieja Marka powstała z myślą o chorym na ostrą białaczkę limfoblastyczną Piotrze Marku - absolwencie naszej szkoły.
      Dzień ten przyciągnął do szkoły wiele osób o dobrym sercu, gdyż każdy chciał pomóc, jak umie. Uczniowie szkoły wraz z rodzicami wykonali piękne wielkanocne ozdoby, można było je kupić podczas kiermaszu w holu szkoły. Przedszkole Parafialne im św. Mikołaja w Radymnie ofiarowało na ten cel przepiękne palmy, zachwycające swą urodą i wielkością.
      Koło Gospodyń Wiejskich w Skołoszowi

    • JAK W PRZEMYŚLU SŁUCHALIŚMY CHOPINA
     • JAK W PRZEMYŚLU SŁUCHALIŚMY CHOPINA

      W dniu 30.03.2023 r. niemal cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie pojechała do Muzeum Ziemi Przemyskiej w Przemyślu oraz Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu. Uczniowie zostali podzieleni na klasy 1-3 – młodsza grupa oraz 4-8 – starsza grupa. Starsi uczniowie zwiedzili muzeum oraz wysłuchali ciekawego wykładu pana dra Lucjana Faca o roli miasta Przemyśla w I wojnie światowej. Dowiedzieliśmy się o fortyfikacjach, otaczających miasto, o twórcy planu fortyfikacji, szwajcarskim inżynierze Danielu Salis-Soliego, którego imię nosi I fort. Poznaliśmy przyczyny wybuchu wojny oraz jej przebieg. Usłyszeliśmy również o interesujących ludziach, którzy wpłynęli na przebieg działań militarnych. Należeli do nich: I komendant twierdzy - major Antoni Werner oraz ostatni dowódca twierdzy - generał Herman Kusmanek.

    • "Z POEZJĄ ZA PAN BRAT"
     • "Z POEZJĄ ZA PAN BRAT"

      Dnia 24.03.2023 r. udaliśmy się do Duńkowic na Gminny Konkurs Recytatorski „Z poezją za pan brat”. Opiekę nad nami sprawowała pani Stanisława Kocuń. Nasza trójka: Hanna Kasiurak, Dawid Małysz, Filip Karpiński wystąpiła z wierszami naszej ulubionej poetki Wisławy Szymborkiej.

      Hanna Kasiurak - W. Szymborska „Nienawiść”;
      Dawid Małysz - W. Szymborska „Miłość od pierwszego wejrzenia”;
      Filip Karpiński - W. Szymborska ”Mapa”.

   • INSTYTUCJE Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY

  • Galeria zdjęć

    brak danych
   • LOGOWANIE DO DZIENNIKA

   • PROJEKTY REALIZOWANE W SZKOLE


   •        Znalezione obrazy dla zapytania narodowy program rozwoju czytelnictwa     
      

                   

       

   • SOLIDARNI Z UKRAINĄ

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1277622