• "OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI"
     • "OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI"

      Prelekcja pracownika IPN w Rzeszowie

      W tym roku świętowaliśmy Odzyskanie Niepodległości przez Polskę trochę inaczej niż w poprzednich latach. 10 listopada nasza szkoła gościła dr Jacka Magdonia - pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Uczniowie klas VI-VIII mieli niecodzienną okazję, by lepiej poznać sześciu polskich polityków, którzy przyczynili się do odrodzenia Polski po I wojnie światowej.

    • CZEŚĆ ICH PAMIĘCI
     • CZEŚĆ ICH PAMIĘCI

      Uczniowie naszej szkoły zapalili znicz pod pomnikiem „KATYŃ - OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”. Uczcili pamięć żołnierzy, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny oraz ofiar II wojny światowej i reżimu stalinowskiego. Odwiedzili także miejsce poświęcone pamięci Księdza Prałata dr Henryka Hazika oraz obelisk upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej i Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

    • ŚWIĘTO CHLEBA
     • ŚWIĘTO CHLEBA

      12 października dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził dziadzio Konrada, pan Mariusz Solarczyk - piekarz. Opowiedział dzieciom skąd bierze się chleb, wyjaśnił na czym polega jego praca i wspólnie z przedszkolakami upiekł pachnący chlebuś. Dziękujemy Panu Solarczykowi za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na przyszły rok.

    • FARMA DYNIOWA
     • FARMA DYNIOWA

      Dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły Farmę Dyniowa w Radawie w dniu 17.10.2022. Po wizycie w mini zoo oraz dokarmaniu zwierząt, dzieci udały się na warsztaty plastyczne, na których rozwijały swoje umiejętności malarskie malując dynie. Dużo radości sprawiły dzieciom dmuchane zjeżdżalnie oraz plac zabaw, z których korzystali do woli. Zmęczone udały się na obiad, a potem wróciły do domu. Dzień był pełen atrakcji i niezapomnianych przygód.

    • ZWIEDZAMY MUZEUM NASZEGO PATRONA ORAZ KOPALNIĘ SOLI W BOCHNI
     • ZWIEDZAMY MUZEUM NASZEGO PATRONA ORAZ KOPALNIĘ SOLI W BOCHNI

      W dniu 26 października uczniowie całej naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni oraz do Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

      Zwiedzając kopalnię soli poznaliśmy jej ciekawą historię oraz trudną pracę górników. Naszą podróż rozpoczęliśmy przy szybie Campi w Bochni, czyli jednym z głównych szybów roboczych kopalni. Na początek zjazd robotniczą windą ponad 200 metrów w głąb ziemi. Dalej czekała nas równie szybka przejażdżka kolejką-Kuba. Lokomotywa swoją nazwę zawdzięcza ostatniemu koniowi, jaki pracował w podziemiach bocheńskiej kopalni. Poznaliśmy historię z Kazimierzem Wielkim i sekret, skąd miał pieniądze na budowę “murowanej Polski”. Zwiedziliśmy Kaplicę św. Kingi, która jest najpiękniejszym miejscem w Kopalnia Soli Bochnia.

    • PASOWANIA NADSZEDŁ CZAS...
     • PASOWANIA NADSZEDŁ CZAS...

      Dzień 24 października 2022 roku pozostanie na długo w pamięci uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie. W tym dniu uczniowie przeżywali uroczystość Pasowania na Ucznia.
      Do tej uroczystości przygotowywali się bardzo sumiennie, cierpliwie uczyli się wierszy, piosenek, tańca i gry na instrumentach perkusyjnych. Każdy chciał najpiękniej jak potrafi zaprezentować się w tym dniu.
      Uroczystość odbyła się w obecności rodziców, Pana Dyrektora Jacka Makowieckiego, Wójta Gminy Radymno Bogdana Szylara, nauczycieli oraz starszych kolegów.
      Po przywitaniu wszystkich przez Pana Dyrektora, serdeczne słowa zostały skierowane do najważniejszych w tym dniu bohaterów. Następnie uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali krótki program artystyczny, a po nim złożyli uroczyste ślubowanie, że będą godnie reprezentować dobre imię naszej szkoły. Pan Dyrektor

     • WIELKA WYCIECZKA JUŻ NIEBAWEM!

      Już niebawem, bo 26 października 2022 r. (środa) uczniowie klas 1-8 wyruszają na wycieczkę do Bochni oraz Kąśnej Dolnej. Głównym celem wycieczki jest zwiedzenie Centrum Paderewskiego, które znajduje się w Kąśnej Dolnej. Zwiedzimy dwór, który należał do Ignacego Paderewskiego. W 1990 r. urządzono w nim muzeum kompozytora. Centrum Paderewskiego ma na celu upowszechnianie muzyki klasycznej i propagowanie pamięci o wybitnym Polaku. Odbywają się w nim m.in. koncerty i warsztaty muzyczne.

    • MÓJ NAUCZYCIEL
     • MÓJ NAUCZYCIEL

      Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował konkurs plastyczny „Mój nauczyciel”. Udział wzięli uczniowie klas 1-2. Każdy z nich przygotował portret nauczyciela. Prace wykonane zostały różnymi technikami, a niektóre pięknie ozdobione. Przedstawiają one nauczycieli wychowawców, języka angielskiego, wychowania fizycznego, religii i pana dyrektora. Każda z nich jest niepowtarzalna, trudno było wskazać tą najpiękniejszą. Dlatego, za udział w konkursie, wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni upominkami.

    • KOCHANYM NAUCZYCIELOM
     • KOCHANYM NAUCZYCIELOM

      W dniu 14.10.2022 r. tradycyjnie uczciliśmy Święto Edukacji Narodowej, uczestnicząc w uroczystym apelu.

      Program miał inny charakter, zgodnie z hasłem „Dziękujemy! To dzięki Wam się rozwijamy”, stanowiącym piękną dekorację, wykonaną przez panie: Aleksandrę Serafin i Annę Pajda uczniowie prezentowali swoje umiejętności.

    • ROZTAŃCZONY "DZIEŃ CHŁOPAKA"
     • ROZTAŃCZONY "DZIEŃ CHŁOPAKA"

      Dnia 28.09.2022 r. odbyła się dyskoteka szkolna dla klas V, VI, VII i VIII z okazji DNIA CHŁOPAKA. Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie. Tego dnia na imprezie było dwóch jubilatów świętujących swoje 12 urodziny. Nie odbyło się bez życzeń, wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy im „Sto lat”. Na dyskotece odbyło się także głosowanie i ogłoszenie wyników konkursu na „NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO CHŁOPAKA NASZEJ SZKOŁY” (wyniki tutaj). Dziękujemy Panu Dyrektorowi za udzielenie zgody na zorganizowanie imprezy, nauczycielom tj. paniom Bogusławie Januszko, Iwonie Grabowskiej-Broda i panu Sebastianowi Gdula, za opiekę nad bawiącymi się uczniami. Dziękujemy także wszystkim osobom, które przybyły na zabawę.

     • ZAPRASZAMY NA WSPANIAŁĄ WYCIECZKĘ!

      Szanowni Rodzice! W związku z tym, że Patronem naszej szkoły został Ignacy Jan Paderewski, grono pedagogiczne postanowiło zorganizować dla całej społeczności uczniowskiej wycieczkę do Kąśnej Dolnej, gdzie znajduje się Centrum Paderewskiego, miejsce związane z życiem i twórczością wybitnego pianisty. Dodatkowo koordynatorki, Panie Beata Wilman i Joanna Grabska zarezerwowały zwiedzanie kapitalnego miejsca, jakim jest Kopalnia w Bochni. W zamyśle organizatorów, ma to być wspólny wyjazd, możliwość integracji, poznania naszej kultury oraz wykorzystania czasu, gdy pandemia nie zamyka nas w domach. Koszt, to jedyne 130 zł od uczestnika. Termin 26 października 2022 r. Drodzy Rodzice sprawcie miłą niespodziankę, skontaktujcie się jak najszybciej z wychowawcami i umożliwcie dzieciom wyjazd. Prosimy o podjęcie decyzji do piątku.

    • "JESTEM SOBIE PRZEDSZKOLACZEK..."
     • "JESTEM SOBIE PRZEDSZKOLACZEK..."

      We wtorek, 20 września nasze przedszkole obchodziło Dzień Przedszkolaka. Już od samego rana, na dzieci czekała zjeżdżalnia i mogły z niej korzystać do woli. Po szalonej zabawie, przyszła Pani Marcela, która zadbała o dobrą zabawę dla naszych najmłodszych. Wypełniła czas konkursami, zabawami, tańcem i malowaniem twarzy. Czas zabawy szybko minął, a na koniec każde dziecko dostało niespodziankę.

    • "Orlęta Grodno '39"
     • "Orlęta Grodno '39"

      W dniu 16 września 2022 r. uczniowie klas 6,7 oraz 8 mieli okazję obejrzeć adaptację filmową pt.: “Orlęta Grodno ‘39” w reż. Krzysztofa Łukaszewicza.
      Ekranizacja ukazuje okrutny obraz wojny z Sowietami, obserwowany oczami dwunastoletniego Leona. W dniu rozpoczęcia II wojny światowej szkoła chłopca zostaje zrównana z ziemią przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Eweliny, Tadka, a także wielu tysięcy polskich dzieci zaczyna się piekło. Początek wojny staje się szybką szkołą dojrzewania. Film był dla wielu uczniów pierwszym spotkaniem z tematem II wojny światowej. Produkcja w realny sposób ukazuję traumatyczne chwile młodych ludzi, którzy zderzyli się z wojenną rzeczywistością.

     • WYWIADÓWKA SZKOLNA

      Zapraszamy Rodziców na wywiadówkę szkolną, która odbędzie się w dniu 21 września 2022 r. (środa) w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie.

      Harmonogram:

      16.00 – Spotkanie rodziców z dyrektorem szkoły (świetlica szkolna);

      16.20 – Spotkanie z wychowawcami klas:

      • zebrani
    • KAMPANIA INFORMACYJNA PPIS W JAROSŁAWIU
     • KAMPANIA INFORMACYJNA PPIS W JAROSŁAWIU

      Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu

      informuje, że w województwie podkarpackim rozpoczęto realizację kampanii informacyjno-edukacyjnej dotyczącą przeciążonych uczniowskich plecaków pt. "Problem wagi ciężkiej". Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem przeciążonych plecaków, rozpowszechnienie informacji, że jedną z przyczyn wad postawy mogą być przeciążone kręgosłupy oraz dotarcie z rzetelną informacją do uczniów, rodziców i nauczycieli. Adresatami kampanii są uczniowie klas 1 - 4 szkół podstawowych, rodzice/opiekunowie dzieci, nauczyciele.

     • ROK SZKOLNY 2022/2023. ZACZYNAMY!

      Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie!

      Pragniemy poinformować, że uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej w Skołoszowie będzie miała miejsce 1 września 2022 r. (czwartek), w następującym porządku:

      8.00 – 8.45 – uroczysta Msza św. w kościele skołoszowskim.

      9.10 – 9.35 – Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 - hala sportowa Szkoły Podstawowej w Skołoszowie.

  • Czwartek 30.05.2024
   • INSTYTUCJE Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY

  • Galeria zdjęć

    brak danych
   • LOGOWANIE DO DZIENNIKA

   • PROJEKTY REALIZOWANE W SZKOLE


   •        Znalezione obrazy dla zapytania narodowy program rozwoju czytelnictwa     
      

                   

       

   • SOLIDARNI Z UKRAINĄ

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1262116