• GORE GWIAZDA

W dniu 17 grudnia 2021 r. odbył się V Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, Gore Gwiazda Święte 2021. Ze względów bezpieczeństwa ta edycja konkursu, odbyła się w formie online. Uczennice klasy VIII w składzie: Julia Bereźnicka, Marta Krochmal, Magdalena Przytuła, Agnieszka Soja zaprezentowały pastorałkę "Dzwoneczków dźwięk". Za swoją prezentację otrzymały wyróżnienie. Wójt Gminy Radymno – Pan Bogdan Szylar ufundował cenne nagrody, które zostały wręczone wyróżnionym uczennicom. Jeszcze raz gratulujemy!!!

• ZBIERAMY ŚRODKI NA SZTANDAR SZKOŁY

Szanowni Rodzice, mieszkańcy Skołoszowa, Zamojsców oraz Zabłotców, udało się wspólnymi siłami wybrać Ignacego Jana Paderewskiego, jako patrona Szkoły Podstawowej w Skołoszowie. Będzie on na pewno wspaniałym wzorem dla obecnych, jak i przyszłych pokoleń uczniów. Kolejnym krokiem będzie złożenie stosownego wniosku do Rady Gminy Radymno.

• BIAŁE I CZARNE W SIECI – HAPPENING KLASY 7

W nawiązaniu do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który będzie miał miejsce w dniu 8 lutego 2022 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej, nasza klasa VII zorganizowała happening pt.: ,,Białe i Czarne w Sieci”.

W dniu 26 stycznia 2022 r. przyszliśmy do szkoły ubrani na biało i czarno, oznakowani w „+” i „ – ” . Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy - dziewczyny oraz chłopcy. Na przedsięwzięcie dwoje uczniów przygotowało małe karteczki, na których były spisane informacje dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci, zagrożeń związanych z grami komputerowymi oraz dodatnich i ujemnych stronach Internetu. W zupełnej ciszy z urnami pełnymi niespodzianek, odwiedziliśmy uczniów wszystkich klas naszej szkoły. Każdy z uczestników happeningu dostał od nas karteczkę z ciekawym pytaniem lub informacją, którą miał przeczytać i zastanowić się nad jej treścią. Po wykonaniu zadania wróciliśmy do klasy, by

• ODWOŁANIE IMPREZ SZKOLNYCH

Pragniemy poinformować, że z istniejącym bardzo dużym zagrożeniem zarażeniem się Covid-19, zostają odwołane imprezy szkolne, organizowane dla uczniów przy udziale rodziców oraz członków rodzin (Dzień Babci i Dziadka, zabawa choinkowa).
            Nie pozostaje nam nic innego, jak wspólnie przetrwać ten trudny czas i miejmy nadzieję już niebawem cieszyć się pełnią możliwości życia szkolnego oraz społecznego.

• WYBIERAMY PATRONA!!!

Pragniemy poinformować, że już w ten piątek (14.01.2022 r.) w godzinach od 8.00 do 16.00 odbędzie się ostateczne głosowanie na patrona Naszej szkoły. Zachęcamy rodziców, uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły do udziału w tym ważnym dla naszej społeczności wydarzeniu.

W ostatnim okresie trzy kandydatury zostały zaprezentowane wszystkim uczniom. Zachęcamy także rodziców, by pogłębili wiedzę na temat poszczególnych postaci i wraz ze swoimi dziećmi oddali swój cenny głos.

• WRACAMY DO SZKOŁY - WAŻNE INFORMACJE

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. (poniedziałek) uczniowie naszej szkoły wracają do nauki w trybie stacjonarnym.

Bezpieczeństwo - przypomnienie zasad

Organizacja zajęć musi się odbywać w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Ze względu na wystąpienie przypadku zachorowania wśród uczniów naszej szkoły przed świętami i wynikającej z tego tytułu kwarantanny, prosimy uczniów oraz rodziców o bezwzględne podporządkowanie się przyjętym zasadom, by uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości:

• KONKURS BIBLIJNY

„Żyć Eucharystią”

Dnia 3 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej w Skołoszowie odbył się etap szkolny Konkursu Biblijnego na podstawie Ewangelii wg św. Łukasza i Dziejów Apostolskich „Żyć Eucharystią” dla uczniów szkół podstawowych w Archidiecezji Przemyskiej.

W szkolnym etapie uczestniczyło 49 uczniów naszej szkoły, przygotowanych pod baczną opieką katechety ks. Leszka Czerwonki.

• MIKOŁAJKOWY EKSPERT :)

W 50-tą rocznicę urodzin Mikołajka dnia 10.12.2021 r. w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy zatytułowany „Mikołajkowy Ekspert”. Konkurs zorganizowany został przez panią Małgorzatę Janigę oraz panią Martę Szegda i przeznaczony był dla wszystkich miłośników książek o tytułowym Mikołajku.

Zmagania konkursowe odbyły się w dwóch kategoriach:

• "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

Drodzy Uczniowie i Rodzice!!!

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym opracowanym przez UNICEF
            „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”.

W ramach akcji uczniowie wraz z rodzicami będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z lalek będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określą jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”. Laleczki zostaną zaprezentowane podczas zorganizowanej
            w szkole imprezy. Każdy z zaproszonych gości będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką
            w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci. Minimalna kwota darowizny wysokości 10 zł. umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziec

• NAUCZANIE ZDALNE - TERMINARZ

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia informujemy, że od 20.12.2021 r. do 09.01.2022 r. uczniowie klas 1-8 Szkoły Podstawowej w Skołoszowie przechodzą na zadalne nauczanie (20, 21, 22.12.2021 i 3, 4, 5.01.2022 r.). Prowadzenie zajęć on-line będzie odbywać się na przyjętych do tej pory zasadach. Obowiązującym narzędziem komunikacyjnym jest platforma Microsoft Teams.

• Sobota 18.05.2024
      • INSTYTUCJE Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY

• LOGOWANIE DO DZIENNIKA

• PROJEKTY REALIZOWANE W SZKOLE