• SZKOLNE JASEŁKA
          • SZKOLNE JASEŁKA

          • W klimacie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, w dniu 21 grudnia 2023 roku, w naszej szkole odbyły się Jasełka bożonarodzeniowe. Biblijne wydarzenia sprzed 2000 lat odtworzyli  najmłodsi uczniowie naszej szkoły - dzieci z oddziałów przedszkolnych. Pochylając się nad tajemnicą Bożego Narodzenia zostaliśmy przeniesieni sercem i myślą do Betlejem, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, a młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Na zakończenie uroczystości ksiądz proboszcz, Mieczysław Federkiewicz, poświęcił opłatki i wszyscy, z kolędą na ustach, udali się do klas na wigilię.
            Na ten świąteczny czas życzymy, aby Boże Narodzenie było w nas każdego dnia.

            Tekst: Opiekunowie oddziałów przedszkolnych

            Fotogaleria 

        • "Z książką za pan brat" - świąteczne warsztaty w Gminnej Bibliotece w Skołoszowie.
          • "Z książką za pan brat" - świąteczne warsztaty w Gminnej Bibliotece w Skołoszowie.

          • 13.12.2023r. klasy I-III odwiedziły Gminną Bibliotekę w Skołoszowie. Uczniowie z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Pani dyrektor Marta Mrozek-Gerczak  poinformowała dzieci jak zostać czytelnikiem biblioteki. Spotkanie odbywało się w miłej, świątecznej atmosferze. Panie Aneta Zubrzycka i Barbara Borchowiec zorganizowały zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonywały ozdoby choinkowe, którymi udekorowały choinkę. Wizytę w bibliotece uświetnił swą obecnością Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar oraz dyrektor szkoły Jacek Makowiecki. Pan wójt obdarował dzieci słodkościami i książeczkami. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek i wspólne kolędowanie.

            14.12.2023 r. do Gminnej Biblioteki w Skołoszowie wybrały się dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z opiekunami.  Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Na miejscu dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, a w szczególności najbardziej zainteresował ich dział z książeczkami dla najmłodszych. W dalszej części spotkania pani dyrektor biblioteki wprowadziła wszystkich zebranych gości w świąteczny nastrój czytając wybrane opowiadanie pt. "Wspaniała Wigilia Bałwanka", a następnie zaprosiła wszystkie dzieci na warsztaty plastyczne. Tak oto pod czujnym okiem pań z biblioteki przedszkolaki wykonały przepiękne i kolorowe łańcuchy, którymi przyozdobiły stojącą w sali choinkę. Aby nadać temu spotkaniu jeszcze cieplejszy wymiar, dla wszystkich przedszkolaków przygotowana została gorąca herbata i słodki poczęstunek.

            Dziękujemy paniom Marcie Mrozek-Gerczak, Anecie Zubrzyckiej oraz Barbarze Borchowiec za wspaniałe spotkanie.

             

            Wychowawczynie, uczniowie klasy I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

            Fotogaleria

             

        • KONKURS CZYTELNICZY "WYOBRAŹ SOBIE"
          • KONKURS CZYTELNICZY "WYOBRAŹ SOBIE"

          • Na przełomie listopada i grudnia b.r. odbył się szkolny konkurs czytelniczy pod hasłem „Wyobraź sobie”. Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, promujących pozytywne wzorce zachowań budujących pozytywny stosunek do świata i wiarę w siebie, zachęcanie i mobilizowanie uczniów do regularnego czytania, właściwe zagospodarowanie wolnego czasu, wspieranie indywidualnych zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, bo aż 42 uczniów wzięło w nim udział. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni i otrzymali po 30 punktów z zachowania i ocenę celującą z techniki. Niektóre jednak prace zwróciły na siebie szczególną uwagę, a ich autorzy otrzymali czołowe miejsca i wyróżnienia.

            Miejsca przyznano ex aequo:

            I miejsce

            1.Julia Szostak kl.7

            2.Agata Prokopowicz kl.8

            II Miejsce

            1.Milena Szegda kl.6

            2.Kamil Mrozowicz.kl.7

            III Miejsce

            1.Paweł Filip kl.8

            2.Dominik Wojtowicz kl.5

            W y r ó ż n i e n i a:

            1.Maja Siemaszkiewicz kl.5

            2.Zuzanna Szostak kl.6

            3.Blanka Fedków kl.7

            4.Oliwia Lubczynska kl.7


            Tekst: Małgorzata Janiga

            Fotogaleria 
             

        • OPOWIEŚĆ WIGILIJNA
          • OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

          • W dniu 15.12.2023 r. starsi uczniowie mieli możliwość oddać się emocjom, oglądając spektakl pod tytułem ,,Opowieść wigilijna’’ w Teatrze Maska w Rzeszowie.

            Na początku można było zauważyć profesjonalne podejście aktorów do swoich ról, a także bardzo ciekawą scenografię.

            Spektakl jest adaptacją opowiadania Charlesa Dickensa, zrealizowaną w wiktoriańskim klimacie. Główną postacią historii jest Ebenezer Scrooge, starzec, który posiadał własny kantor. Jego zachowanie było spowodowane w dużej mierze trudnym dzieciństwem. Mężczyzna nienawidził Bożego Narodzenia, nie dostrzegał, że w jego sercu nie ma miejsca dla nikogo ani niczego, oprócz pieniędzy. Ebenezer był oschły dla innych ludzi, nawet dla wspólnika Marleya. Jednak wszystko się zmienia dzięki wizycie czterech duchów, w tym ducha jego dawnego wspólnika. Każdy gość przedstawił mu z osobna różne sceny z jego życia, nawet to, co go spotka. Scrooge’a bardzo wzruszyła niewidzialna wizyta w domu jego pracownika Boba, którego syn jeździł na wózku i miał wkrótce umrzeć. Przeraził się też, gdy został mu pokazany własny grób. Po tych wizytach Scrooge polubił święta i zaczął czerpać radość z życia. Pieniądze przestały nim władać.

            Wszystkie sceny były jasno i precyzyjnie przedstawione, pomogło nam to przyswoić informacje na temat tej ważnej lektury. W przedstawieniu nie zabrakło także efektów specjalnych, obrazujących wizyty duchów. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli spektakl oraz bardzo kulturalnie się zachowali. Dzięki wszechstronnemu przedstawieniu wydarzeń ,,Opowieści wigilijnej’’ możemy tę wiedzę wykorzystać chociażby jako argumenty w rozprawce. Wartości z tej wycieczki są na pewno duże i owocne.

            Dziękujemy za zorganizowanie wyjazdu do rzeszowskiego teatru.

            Tekst: Oliwia Szylar

            Fotogaleria 

        • CZAS PRÓBY
          • CZAS PRÓBY

          • W dniach 12-14 grudnia 2023 r. klasy siódma i ósma podejmuje wyzwanie, sprawdzając się na próbnym egzaminie ósmoklasisty. We wtorek na pierwszy ogień został wzięty język polski. Środa to spotkanie z matematyką, a czwartek ma być za pan brat z językiem angielskim.

            Dla klasy ósmej to ostatni sprawdzian wiedzy i umiejętności przed majowymi egazminami, dla klasy siódmej, to poznanie procedur i sygnał, że trzeba zintensyfikować pracę nad sobą.

            Tekst: Jacek Makowiecki

        • MITY I BAŚNIE
          • MITY I BAŚNIE

          • W dniu 05.12.2023 r. cała społeczność szkoły wybrała się na wycieczkę do teatru. Klasy 1-3 z zaciekawieniem obejrzały spektakl ,,Baśnie 1001 nocy‘’. Starsi uczniowie dostali dużą dawkę wiedzy z mitologii. Mity greckie pomogły nam przypomnieć sobie wszystkie historie starożytnych bogów. Spektakl rozpoczął się bardzo nietypowo, ponieważ chłopiec, który był uzależniony od telefonu, zgubił się i przeniósł do świata mitów. Przeżył różne sceny z życia bogów. Widział otwarcie puszki Pandory lub porwanie Kory do Hadesu. Po powrocie do swojego świata zafascynował się mitami i przestał nałogowo korzystać z komórki.

            Spektakl nie tylko miał na celu przypomnieć mity, ale także miał ukryte przekazy. Każdy mit został tak przedstawiony, aby zapadł nam w głowie. Wszyscy starsi uczniowie przyswoili sobie najważniejsze momenty z życia greckich bogów.

            Młodsi uczniowie również dostali dużą dawkę wiedzy związanej z baśniami. Pewne elementy na pewno zapadły im w pamięci oraz zapamiętali przekaz moralny tego przedstawienia. Cały spektakl został przygotowany tak, aby jak najwięcej zapamiętać oraz zrozumieć. Wróciliśmy zadowoleni, że mieliśmy możliwość przenieść się do świata mitów oraz baśni. Dziękujemy, że mogliśmy w ten sposób odświeżyć informacje. Wyjazd był bardzo ciekawy i wartościowy.

            Tekst: Oliwia Szylar, Julia Szostak 
                       

        • ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA W ORZECHOWCACH
          • ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA W ORZECHOWCACH

          • W naszej szkole została zorganizowana po raz kolejny zbiórka pieniędzy dla Schroniska w Orzechowcach.

            Ta pomoc jest nieoceniona dla potrzebujących zwierząt, zapewniając im nie tylko pełnowartościowe pożywienie, ale również wsparcie w codziennym funkcjonowaniu schroniska. Każda złotówka, każda drobna wpłata zbliżała nas do celu, jakim jest zapewnianie schronisku stabilnego źródła finansowania.

            Dziękujemy za Waszą hojność i zaangażowanie w tę szczytną sprawę. Razem tworzymy lepszy świat dla potrzebujących istot żywych.

            Łącznie udało nam się zebrać 825 zł.

            Poszczególne klasy zebrały następujące kwoty:

            Klasa I – 20 zł

            Klasa II – 76 zł

            Klasa III – 33 zł

            Klasa IV – 228 zł

            Klasa V – 133 zł

            Klasa VI – 163 zł

            Klasa VII – 130 zł

            Klasa VIII – 42 zł

            Zbiórkę prowadził samorząd uczniowski naszej szkoły wraz z opiekunem, panią B. Januszko.

            Dziękujemy!!!

            Tekst: O. Niećko

        • PIERNIKOWE PYSZNOŚCI
          • PIERNIKOWE PYSZNOŚCI

          • W mroźny piątkowy poranek dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się do świetlicy wiejskiej na zaproszenie Pań z Koła Gospodyni Wiejskich.

            Celem spotkania było wspólne przygotowanie się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, poprzez pieczenie i dekorowanie pierników. Panie chętnie pomagały przy wałkowaniu i formowaniu pierników. Wiele emocji i radości wzbudziło dekorowanie wypieków, różnokolorowymi pisakami i przepięknymi ozdobami. Gospodynie przygotowały dla dzieci słodki poczęstunek oraz soczek. Wszyscy spędziliśmy czas w miłej i radosnej atmosferze.

            Na zakończenie dzieci zabrały do przedszkola wytwory swoje pracy. Dziękujemy Paniom z KGW w Skołoszowie, na czele z panią prezes Elżbietą Domańską, za wspólnie spędzony czas i ciepłe przyjęcie.

            Tekst: A. Gdula

            Fotogaleria 

        • CO ZA RODOŚĆ TAKI GOŚĆ...CZYLI WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU
          • CO ZA RODOŚĆ TAKI GOŚĆ...CZYLI WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

          • Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki przygotowywały się do tego spotkania starannie. Pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Św. Mikołaja, w których rysowały i wyklejały swoje marzenia, dotyczące upragnionych prezentów. Pilnie uczyły się piosenek i wierszyków oraz przygotowały małą niespodziankę w formie krótkiego występu.
               W nasze strony Gość przybył w środę 6 grudnia. Przedszkolaki od rana z niecierpliwością czekały na spotkanie, nadsłuchując dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka i już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak … Święty Mikołaj. Oczywiście nasz gość przyjechał z workiem pełnym prezentów.
              Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach najmłodszych pociech. Dzieci z młodszej grupy z ogromną radością przywitały Mikołaja, recytując wiersz, zaśpiewały piosenkę, następnie wszyscy razem zatańczyli do utworu
            Jingle Bells”. Występ dla Mikołaja zakończyły starszaki piosenką oraz wierszem.
            Św. Mikołaj w skupieniu oglądał przygotowany specjalnie dla niego program, a potem ku uciesze dzieci przekazał piękne prezenty – a w nich dla każdego coś dobrego.
               Na zakończenie każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Przedszkolaki podziękowały za przybycie i ofiarowały Św. Mikołajowi drobny upominek, aby o nich pamiętał i w przyszłym roku znów powrócił w nasze strony.

            Tekst: W. Szczurko

            Fotogaleria

            Sesja świąteczna

             

        • MIKOŁAJKOWE ATRAKCJE
          • MIKOŁAJKOWE ATRAKCJE

          • Wspaniały 6 dzień grudnia, to dzień, na który czekają wszyscy, a szczególnie ci najmłodsi. Okazał się także radosny w naszej szkole, ponieważ przyniósł wiele niespodzianek dzieciom i uczniom.
              Milusińskich z oddziałów przedszkolnych odwiedził prawdziwy Św. Mikołaj, obdarowując ich licznymi prezentami. Starsi uczniowie sami przygotowali upominki wylosowanym osobom, natomiast szóstoklasiści odwiedzili Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.
                W trakcie zwiedzania pani przewodnik przekazała ciekawe historie o bombkach z różnych zakątków świata. Mnogość przeróżnych kształtów i kolorów wzbudziła zaciekawienie u wszystkich zwiedzających, a samo miejsce pełne magii nastrajało do myślenia o Świętach Bożego Narodzenia.
               Po obejrzeniu procesu powstawania bańki poprzez ręczne, żmudne dekorowanie każdej z osobna, uczniowie próbowali własnych sił w tym fachu. Uczestniczyli w warsztatach dekorowania własnej bombki choinkowej. Inwencja, pomysł, wyobraźnia, zdolności manualne, materiały do pracy, magiczny proszek, klej i... bańka gotowa. Rodzice na pewno ucieszą się z otrzymanych prezentów.
                Na koniec pamiątkowe zdjęcia, zakup ozdób choinkowych i pora wracać do domu w mikołajkowo-świątecznym nastroju.

            Tekst: S. Gdula 

            Fotogaleria - wycieczka do muzeum 

        • WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W NASZEJ SZKOLE
          • WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W NASZEJ SZKOLE

          • W dniach 29 i 31 listopada Samorząd Uczniowski oraz klasa VI zorganizowali wróżby andrzejkowe, w których wzięły udział klasy I-VIII. Uczniowie przygotowali różne wróżby, przy których dzieci mogły przepowiedzieć co może wydarzyć się w ich przyszłości.
              Andrzejki to magiczny czas, pełen tajemnic i tradycji. W naszej szkole również nie mogło zabraknąć świętowania tego wyjątkowego dnia. W ramach naszych andrzejkowych obchodów, zorganizowaliśmy fascynujące wróżby, które dostarczyły uczniom niezapomnianych chwil radości i śmiechu. To emocjonujące doświadczenie pozwoliło nam spojrzeć na przyszłość z optymizmem i radością. Andrzejki w naszej szkole to nie tylko czas wróżb, ale również okazja do integracji społecznej, budowania więzi między uczniami oraz wspólnego świętowania. 
               
            Chcemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tych magicznych andrzejkowych chwilach, tworząc razem niezapomnianą atmosferę radości i wspólnoty. Niech te andrzejkowe wróżby przyniosą nam mnóstwo pozytywnej energii i uśmiechów na kolejne dni w szkole!

            Tekst: O. Niećko 

            Fotogaleria 

        • SZKOLNA SPIŻARNIA
          • SZKOLNA SPIŻARNIA

          • 30 listopada w holu naszej szkoły pojawiła się spiżarnia, a w niej same smakołyki. Dżemy, konfitury, soki malinowe, ogórki kiszone i inne domowe przetwory można było znaleźć na stołach. Były też domowe ciasta oraz przepyszna lemoniada. Każdy, kto w tym dniu przyszedł do szkoły, mógł skosztować tych pyszności. Zebrane w tym dniu pieniążki, wesprą przedszkolne inwestycje.

            Tekst: A. Gdula 

            Fotogaleria 
             

        • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI - MAGICZNE CHWILE WSPÓLNOTY W NASZEJ SZKOLE!
          • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI - MAGICZNE CHWILE WSPÓLNOTY W NASZEJ SZKOLE!

          • W dniu 21 listopada 2023 r. nasza szkoła przeżyła wyjątkową uczuciową przygodę, celebrując Dzień Życzliwości. To niezwykłe święto, które połączyło naszą społeczność szkolną w duchu pozytywnych relacji, wzajemnego zrozumienia i szeroko pojętej dobroci.
                Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zjednoczyli się w celu pielęgnowania atmosfery pełnej szacunku i życzliwości. Już od samego rana na szkolnych korytarzach unosiła się atmosfera uśmiechów, a serca naszej społeczności napawały się radością.
               Dzień Życzliwości w naszej szkole to nie tylko jednorazowe wydarzenie, ale również początek inspirującej drogi ku budowaniu przyjaznych relacji na co dzień. Chcemy, aby wartości takie jak szacunek, życzliwość i empatia były integralną częścią naszej społeczności szkolnej.
                Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym wyjątkowym dniu oraz zaangażowanie w tworzenie pozytywnej atmosfery w naszej szkole. Wspólnie pokazujemy, że życzliwość może być fundamentem na przyszłość.

            Tekst: Oliwia Niećko 

        • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          • "Mały miś, śmieszny miś z pajacykiem tańczy dziś, mały miś zna pajaca nie od dziś.."
            27 listopada do naszej szkoły przyszły misie. Małe, duże, kolorowe i z kokardą i też bez. Każde dziecko przyniosło do przedszkola oraz klas 1-3 swojego ulubionego pluszowego misia. Tego dnia to miś był w centrum. Wszystkie zabawy, tańce, prace plastyczne były związane z misiem. Dzieci poznały historie pluszowego misia, rozwiązywały szereg rebusów i łamigłówek z misiem w roli głownej. Na zakończenie dnia dzieci dostały słodki upominek.

            Tekst: A. Gdula

            Fotogaleria

        • ARTYSTYCZNY PROGRAM PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ - "ANTYMINA"
          • ARTYSTYCZNY PROGRAM PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ - "ANTYMINA"

          • W dniu 21 listopada 2023 r. do naszej szkoły przyjechał raper Kolah, który opowiadał o tym, jak radzić sobie z uzależnieniami. W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas: VI-VIII.

            Uważnie słuchaliśmy wszystkich jego słów, by wyciągnąć jak najwięcej wniosków. Wizyta ta nie tylko dostarczyła niezapomnianej rozrywki, ale także przyniosła cenne przesłanie, dotyczące zdrowego stylu życia i unikania uzależnień. Raper Kolah podzielił się swoimi osobistymi doświadczeniami i refleksjami na temat wpływu uzależnień na życie młodych ludzi. Jego szczery przekaz miał na celu zwrócenie uwagi na problem, który coraz częściej dotyka społeczność szkolną.

            Artysta nie tylko ostrzegał przed pułapkami uzależnień, ale także promował pozytywne wartości, takie jak samorealizacja, pasje i zdrowy tryb życia. Jego inspirujące historie i przekaz skierowany do młodzieży miały na celu pobudzenie refleksji oraz zachęcenie do podejmowania świadomych decyzji.

            Spotkanie z raperem dostarczyło także uczniom niezapomnianych wrażeń muzycznych. Szkoła, wspólnie z artystą, pragnie promować zdrowy styl życia, aktywność społeczną i rozwijanie pasji, jako alternatywę dla szkodliwych nawyków.

            Tekst: Oliwia Niećko

            Fotogleria
             

        • TURNIEJ CHARYTATYWNY "GRAMY DLA NATALII"
          • TURNIEJ CHARYTATYWNY "GRAMY DLA NATALII"

          • Zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca w sobotę, 2 grudnia 2023 r. na Charytatywny Turniej "Gramy dla Natalii", który odbędzie w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie. Rozpoczęcie o godzinie 9.00. 

            Celem akcji jest pomoc chorej Natalii Szpond.

            Organizatorem turnieju jest nasz były uczeń Maciej Marek, który przy wsparciu Koła Gospodyń Wiejskich  w Skołoszowie (kiermasz ciast), uczniów naszej szkoły oraz sportowców przeprowadzi zbiórkę na ten szczytny cel.

            O prym zwycięstwa w turnieju będą walczyć:

            • LKS Skołoszów I
            • LKS Skołoszów II
            • LKS Strażak Sośnica
            • UKS Orzełki Kaszyce Dziewczęta
            • MKS Radyno
            • GKS GPR Zarzecze

            Serdecznie zapraszamy!!!

          • GMINNY KONKURS ,,FREDRO WCIĄŻ ŻYWY’’

          • W czwartek, 23 listopada 2023 r. pod opieką nauczyciela J. Makowieckiego, braliśmy udział w Gminnym Konkursie Małych Form Teatralnych pt. ,,Fredro wciąż żywy’’ w Szkole Podstawowej w Nienowicach. Konkurs miał na celu wyłowienie młodych talentów aktorskich i oswajanie się ze sceną, a także upowszechnianie twórczości Aleksandra Fredry, patrona szkoły, do której przyjechaliśmy na występ.

            Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy szóstej, w składzie: Wiktoria Banaś, Zuzanna Szostak oraz Wiktoria Niećko, które pokazały swoje umiejętności aktorsko-recytatorskie w wierszach ,,Sowa’’ i ,,Osiołkowi w żłoby dano’’ A. Fredry. Wyniki były bardzo zadowalające. Nasza szkoła zdobyła wyróżnienie, natomiast Zuzanna Szostak szczególne wyróżnienie za Najlepszą Kreację Aktorską.

            Dzięki naszemu odpowiedzialnemu podejściu i wskazówkom polonisty, solidnie przygotowałyśmy nasze występy. Jesteśmy zadowolone z naszego udziału w konkursie.

            Tekst: Wiktoria Niećko, Zuzanna Szostak, Wiktoria Banaś

        • IGNACJADA 2023
          • IGNACJADA 2023

          • Piątek, 17 listopada 2023 r.  był dniem niezwykłym w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie, gdyż po praz pierwszy obchodziliśmy Dzień Patrona. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Radymno – pan Bogdan Szylar oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

            Motywem przewodnim naszego święta było hasło „Talenty Ignacego wzorem dla każdego”.
            Po części oficjalnej, na którą składało się wprowadzenie sztandaru, odśpiewanie hymnu Polski, hymnu  szkoły oraz przypomnienie sylwetki naszego Patrona, przyszedł czas na prezentację talentów. Jak się okazało, w naszej szkole jest ich całkiem sporo. Nasi uczniowie podążając śladami Mistrza, niestrudzenie rozwijają swoje zdolności, które w tym wyjątkowym dniu postanowili zaprezentować szerszej publiczności.

            Swoje umiejętności taneczne ujawniły uczennice klasy II w składzie: Anna Czarniecka, Aleksandra Ciukało, Alicja Szostak i Gabriela Skupień.  Rock and roll w ich wykonaniu wzbudził wielki zachwyt publiczności. Również Maja Kędzierska z klasy III pozytywnie zaskoczyła  publiczność  swoim występem w stylu hip-hopowym.
            Okazało się też, że wśród naszych uczniów drzemią wielkie talenty akrobatyczne. Udowodniły to uczennice klasy III: Lena Zięba, Marysia Olejarka i Kamila Żmijewska.
            Wiktoria Czarniecka
            z klasy V zaprezentowała niezwykły obraz wykonany metodą  Diamond Painting. Natomiast Miłosz Tajchman z klasy V udowodnił, że Kosta Rubika nie ma przed nim tajemnic i potrafił ułożyć ją nawet jedną ręką.
            Uczennice klasy VI -  Wiktoria Niećko i Wiktoria Banaś pochwaliły się zdolnościami recytatorskimi i zaprezentowały wybrane przez siebie utwory poetyckie. Natomiast Oskar Gończ wprawił wszystkich w dobry nastrój, wykonując utwór na akordeonie.  Również muzyczne talenty zaprezentowały uczennice klasy VI – Zuzanna Szostak i Amelia Kozioł. Wykonały one piosenkę pod tytułem „Nie bój się chcieć”, która wyraźnie nawiązywała do motywu przewodniego naszej uroczystości, aby stale dążyć do rozwijania swoich zainteresowań i nie poddawać się chwilom zwątpienia.

            Kolejnym ważnym punktem Ignacjady 2023 był turniej wiedzy o Ignacym Janie Paderewskim, podczas którego przedstawiciele poszczególnych klas odpowiadali na pytania dotyczące życia
            i twórczości Paderewskiego.

            Jednak najwięcej emocji wzbudziło wśród uczniów Biegane Dyktando, w którym uczestnicy musieli wykazać się sprawnością fizyczną, znajomością zasad ortograficznych oraz sprawnym czytaniem i przekazywaniem informacji.

            Ostatnim punktem programu było rozstrzygnięcie konkursów dla różnych grup wiekowych. Uczniowie klas I-III przy pomocy rodziców wykonali piękne instrumenty muzyczne, zaś uczniowie klas starszych (IV – VIII)  stworzyli niezwykle pomysłowe lapbooki, które zawierały ważne
            i ciekawe informacje z życia  Ignacego Jana Paderewskiego.

            Na zakończenie wszyscy uczestnicy Ignacjady zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.  Pyszne muffinki – Padinki ufundowane przez radę rodziców z pewnością jeszcze bardziej przyczyniły się do poprawy nastroju każdego ucznia. 

            Nad organizacją i sprawnym przebiegiem uroczystości czuwały panie A. Pajda i I. Szczepanik oraz wszyscy nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie.

             

            Wyniki konkursów:

            Klasy I – III:

            I miejsce – Bartosz Jałowy oraz Michał Kieryk

            II miejsce – Zofia Wielgosz oraz Alicja Szostak

            III miejsce – Kalina Jackowska oraz Nikola Kuchareczko

            Wyróżnienia: Artur Cisek, Marcel Gończ, Ksawery Rajzer, Mateusz Bereza

            Klasy IV – VIII:

            I miejsce – Amelia Grabska oraz Milena Szegda

            II miejsce – Maria Rusnarczyk oraz Zuzanna Szostak

            III miejsce – Agata Prokopowicz oraz Kacper Broda

            Wyróżnienia: Dominika Kaczmaryk, Jakub Małysz, Maja Buczkowska, Wiktoria Banaś, Maja Siemaszkiewicz, Julia Kędzierska, Julia Szostak, Michał Florczak, Kinga Klepak, Paweł Filip

            Prace konkursowe - foto 

            Tekst: Anna Pajda

            Fotogaleria