• NARODOWE CZYTANIE 2024

• W dniu 09.09.2024 r. Cała społeczność naszej szkoły włączyła się do akcji Narodowe Czytanie, obiętej honorowym patronatem pary prezydenckiej NARODOWE CZYTANIE. W tym roku wybrano dramat Juliusza Słowackiego pod tytułem ,,Kordian’’.

Uczniowie z klasy VIII odczytali fragmenty oraz informacje o autorze i jego dziele. Została również wykonana gazetka tematyczna, która pozwoliła łatwiej zagłębić się w twórczość poety. Wszystkie dzieci, zarówno ci starsi jak i młodsi, uważnie słuchali starszych kolegów. Spore zainteresowanie prezentacją wyraziły dzieciaki z przedszkola i zerówki. Odpowiadały poprawnie na pytania dotyczące przeczytanego fragmentu książki i nagrodziły starszych uczniów brawami. Cieszymy się, że nasza szkoła po raz kolejny mogła się włączyć w następną edycję Narodowego Czytania. Miłym akcentem oraz cenną pamiątką dla każdego uczestnika tego niezwykłego spotkania z literaturą polską była okolicznościowa pięczęć Narodowego Czytania złożona w zeszycie szkolnym przez organizatorów.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego:

Oliwia Szylar

• ZASIĘGAMY JĘZYKA - ANKIETA

• Szanowni Rodzice,

w celu zebrania informacji o funkcjonowaniu Szkoły oraz pracy nauczycieli zostaną rozdane ankiety:

1. W klasach 1-3 ankiety otrzymają losowo wybrani rodzice.
            2. W klasa 4-5 ankiety otrzymają losowo wybrani rodzice oraz uczniowie.
            3. W klasach 6-8 ankiety otrzymają wszyscy uczniowie oraz rodzice.

Wypełnione anonimowe ankiety prosimy wrzucić do urny przy głównym wejściu szkoły w dniach od 6 do 10 września 2024 r.

• PROJEKT EMP@TYCZNA KLASA

• Emp@tyczna Klasa jest odpowiedzią na kierunki realizacji polityki oświatowej państwa ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2024/2025 tj.

- Szkoła miejscem edukacji obywatelskiej, kształtowania postaw społecznych i patriotycznych, odpowiedzialności za region i ojczyznę.

- Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego.

- Rozwijanie u uczniów i wychowanków empatii i wrażliwości na potrzeby innych.

- Podnoszenie jakości edukacji włączającej i umiejętności pracy z zespołem zróżnicowanym.

Cele projektu:

Głównym celem Projektu jest rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób i reagowania na dany sposób zachowania oraz kreowanie u dzieci i młodzieży postawy lojalności, współpracy i pomocy.

Cele szczegółowe:

- zrozumienie pojęć: empatia, nietolerancja, stereotypy;

- rozbudzanie wrażliwości na potrzeby innych ludzi;

- nabywanie umiejętności wczuwania się w stany emocjonalne i sytuacje innych ludzi;

- uczenie dostrzegania pozytywnych cech w innych;

- integracja zespołu klasowego;

- budowanie u dzieci i młodzieży świadomości własnych uczuć;

- kształtowanie pozytywnych postaw społecznych oraz niwelowanie negatywnych zachowań dzieci i młodzieży poprzez włączenie jej w działalność wolontariacką;

- wyrabianie zdolności do samomotywacji;

- wyrabianie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych;

- przezwyciężanie uprzedzeń, przesądów;

- uświadomienie konieczności doskonalenia zdolności empatycznych;

- kształtowanie kompetencji kluczowych.

Koordynatorzy projektu: E. Bartoś, M. Szegda, I. Szczepanik