• INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

• Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Informujemy, że uroczysta inauguracja roku szkolnego 2024/2025 w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie będzie miała miejsce 2 września 2024 r. (poniedziałek), w następującym porządku:

8.00 – 8.45 – uroczysta Msza św. w kościele skołoszowskim

9.10 – 9.35 – Inauguracja roku szkolnego 2024/2025 - hala sportowa

9.40 – 10.30 – Spotkanie nauczycieli i wychowawców klas z uczniami (przekazanie najważniejszych informacji organizacyjnych).

10.45 - Kurs autobusu szkolnego

By oddać podniosłość tego dnia, prosimy uczennice i uczniów, by pamiętali o galowym stroju.

Do miłego zobaczenia!

Dyrektor Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym

• OBOWIĄZEK SZKOLNY I OBOWIĄZEK NAUKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z UKRAINY

• Szanowni Państwo,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie MEN przy rozpowszechnianiu informacji na temat obowiązku szkolnego i obowiązku nauki w Polsce dla uczniów z Ukrainy. Od 1 września dzieci i młodzież z Ukrainy zostaną objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki, powiązanym z pobieraniem świadczenia wychowawczego (tzw. 800+). Wielu nowych uczniów rozpocznie naukę w polskich szkołach i w ocenie MEN istotne jest, aby zarówno oni, jak i ich rodziny były świadome nowych przepisów oraz możliwości i szans edukacyjnych.

Załączam ulotkę informacyjną, która zawiera kluczowe informacje na temat wprowadzonego dla dzieci uchodźczych obowiązku edukacyjnego oraz dostępnych form wsparcia dla uczniów z Ukrainy. Uprzejmie proszę o udostępnienie ulotki/grafiki na stronach internetowych oraz w kanałach w social mediach, jeśli Państwo takowe prowadzą. W miarę możliwości prosimy również o wydrukowanie i zawieszenie w widocznym miejscu lub na zewnętrznej tablicy ogłoszeń.

Ulotkę przesyłamy w kilku wersjach (po polsku i po ukraińsku): 1) jpg [grafiki np. na stronę szkoły] oraz 2) pdf [jeden z plików do druku, drugi do załączenia w wybranym miejscu]
            Wierzę, że wspólne działania przyczynią się do lepszej integracji uczniów z Ukrainy i zapewnienia im odpowiedniego wsparcia edukacyjnego.

Kacper Lawera

Dyrektor Departamentu Komunikacji