Aktualności

        • GDZIE MIESZKA MIŁOŚĆ? – WYJĄTKOWE ŚWIĘTO W NASZYM PRZEDSZKOLU
          • GDZIE MIESZKA MIŁOŚĆ? – WYJĄTKOWE ŚWIĘTO W NASZYM PRZEDSZKOLU

          • Z okazji Dnia Rodziny nasze przedszkolaki przygotowały wzruszające przedstawienie pt. „Gdzie mieszka miłość?”. Dzieci poprzez wiersze, piosenki próbowały odpowiedzieć na pytanie, gdzie można odnaleźć prawdziwą miłość. Mali artyści pokazali, że miłość mieszka przede wszystkim w rodzinie – w ciepłym uśmiechu mamy, troskliwych ramionach taty, wspólnie spędzanym czasie oraz codziennych gestach dobroci.

            Występ pełen był radości, wzruszeń i dziecięcej szczerości, która poruszyła serca wszystkich obecnych gości. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy, nagradzając je gromkimi brawami. Nie zabrakło także uśmiechów, wzruszeń i wspólnych rodzinnych chwil.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność oraz codzienne wsparcie i miłość, którymi obdarzają swoje dzieci. Naszym małym artystom gratulujemy wspaniałego występu i odwagi na scenie.

            To był piękny dzień, który przypomniał nam, że miłość naprawdę mieszka tam, gdzie są bliscy sobie ludzie.

             

            Tekst: Anna Gdula, Wioleta Szczurko

        • DLA CIEBIE MAMO
          • DLA CIEBIE MAMO

          • Z okazji Dnia Matki w naszej szkole 29 maja odbyła się uroczysta akademia, na którą licznie przybyły Mamy oraz zaproszeni goście. Wśród nich był  Wójt Gminy Radymno pan Bogdan Szylar oraz dyrektor szkoły pan Jacek Makowiecki, którzy skierowali do wszystkich Mam serdeczne życzenia, dziękując im za miłość, troskę i codzienny trud włożony  w wychowywanie dzieci.

            Cześć artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy pierwszej, którzy zaprezentowali wzruszające wiersze. Następnie uczniowie klasy drugiej przedstawili humorystyczną inscenizację, która wywołała wiele uśmiechów. Kolejnym punktem programu było przedstawienie ,,Królewna Śnieżka” w wykonaniu uczniów klasy trzeciej. Młodzi aktorzy zachwycili widzów swoim zaangażowaniem, pomysłowymi kostiumami oraz doskonałą grą aktorską. Całości dopełniły piosenki i układy taneczne dedykowane Mamom.

            Po zakończeniu występów wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a wspólnie spędzony czas dostarczył wielu wzruszeń i radości zarówno Mamom, jak i dzieciom.

             

            Wychowawczynie klas I-III

            Fotogaleria

          • SYZYFOWE PRACE W TEATRZE

          • Dnia 26 maja 2026 roku uczniowie klas 6 i 7 uczestniczyli w wycieczce do teatru w Przemyślu, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Syzyfowe prace”, przygotowany na podstawie powieści Stefana Żeromskiego. Przedstawienie w ciekawy i przystępny sposób ukazało losy młodych bohaterów żyjących w czasach zaborów. Uczniowie mogli lepiej zrozumieć realia historyczne oraz problemy związane z walką o zachowanie polskiej tożsamości narodowej. Spektakl zwrócił uwagę na znaczenie patriotyzmu, przywiązania do ojczystego języka i kultury oraz rolę edukacji w kształtowaniu postaw młodego pokolenia. 

            Wyjazd do teatru był nie tylko okazją do kontaktu ze sztuką, ale również wartościową lekcją historii i literatury. Gra aktorska, scenografia oraz sposób przedstawienia wydarzeń sprawiły, że uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili losy bohaterów oraz utrwalili treść lektury, wskazujące na rolę nauki języka ojczystego. Docenili możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach w naszej szkole.

             

            Tekst: Natalia Kijanka uczennica kl.7

             

             

          • SZKOLNY DZIEŃ DZIECKA - HARMONOGRAM

          • DZIEŃ DZIECKA – SKOŁOSZÓW 2026

            Termin: 3 czerwca 2026 r., środa

            Miejsce: hala sportowa, stadion LKS Skołoszów

            Przewidziane atrakcje: gry i zabawy sportowe, grill, ciuchcia dla najmłodszych, zjeżdżalnia (sala sportowa), nagrody rzeczowe dla zwycięzców konkursów sportowych.

            Autobus szkolny: kurs poranny, kurs powrotny ok. 11.30-12.00

            Opieka nad klasami – wychowawcy klas

            Pozostali nauczyciele: pomoc w organizacji, grillowaniu, dyscyplinach sportowych

            Rada Rodziców: obsługa grilla, wsparcie w dozorze dzieci korzystających z ciuchci.

             

            Harmonogram

            8.00 – 10.30 – gry i zabawy sportowe, zjeżdżalnia

            Przejazd ciuchcią

            Tura I – 9.00-9.45: dzieci oddziałów przedszkolnych

            Tura II – 9.45-11.00: uczniowie klas 1-3

            Grill

            Tura I – 9.00-9.30: uczniowie klas 6-8

            Tura II – 9.30-10.00: dzieci oddziałów przedszkolnych

            Tura III – 10.00-11.30: uczniowie klas 1-5

             

            Autobus (uczniowie dojeżdżający)

            11.30-12.00

        • Z WIZYTĄ W SANDOMIERZU
          • Z WIZYTĄ W SANDOMIERZU

          • 27 maja 2026 r. uczniowie klas 5, 6 i 7 wyruszyli na wycieczkę do urokliwego Sandomierza. Pierwszym punktem programu był rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle. Z pokładu podziwialiśmy wyjątkowe i zapierające dech w piersiach widoki. Panorama miasta rozłożonego na siedmiu lessowych wzgórzach, z dominującym nad okolicą Zamkiem Królewskim wyglądała zachwycająco.
            Następnie udaliśmy się do 
            Zbrojowni Rycerskiej, gdzie uczniowie nie tylko oglądali eksponaty, ale każdy osobiście mógł przymierzyć ciężkie, średniowieczne hełmy rycerskie, wziąć do rąk prawdziwe miecze, kusze i halabardy oraz zobaczyć stroje z dawnych epok. Wizyta w zbrojowni dostarczyła wszystkim mnóstwa radości i była okazją do zrobienia fantastycznych, pamiątkowych zdjęć!
            Kolejnym punktem programu była
            Podziemna Trasa Turystyczna. Schodząc kilkanaście metrów pod ziemię, wkroczyliśmy do labiryntu dawnych kupieckich piwnic i składów. Wędrując pod sandomierskimi kamienicami, z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści o dawnych handlarzach oraz legendarnej Halinie Krępiance, która przechytrzyła Tatarów i uratowała miasto.

            Wycieczka była nie tylko świetną formą integracji uczniów naszej szkoły, ale też żywą, niezapomnianą lekcją historii i geografii. Wróciliśmy zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach i pięknymi wspomnieniami.

            Tekst: A. Pajda 

            Fotogaleria