Aktualności
POWODZENIA ÓSMOKLASIŚCI!
ŻYWA LEKCJA HISTORII
5 maja 2026 r. uczniowie klas 1–7 uczestniczyli w niezwykłym pokazie historycznym przygotowanym przez Grupę Artystyczną „Rekonstrukto”. Tematem spotkania był „Staropolski Sarmatyzm i epoka szlachecka”.
Podczas żywej lekcji historii uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje i kulturę dawnych czasów, obejrzeć stroje, broń oraz elementy uzbrojenia z epoki. Duże zainteresowanie wzbudziły prezentacje pojedynków, dawne gry i zabawy plebejskie, a także możliwość bezpośredniego kontaktu z rekwizytami historycznymi.
Spotkanie było nie tylko ciekawą formą nauki, ale również doskonałą okazją do aktywnego poznawania historii poprzez zabawę i doświadczenie. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w pokazach i chętnie odpowiadali na pytania prowadzących.
Koordynator pokazu: B. Januszko
OBCHODY UROCZYSTOŚCI MAJOWYCH
Maj jest miesiącem szczególnym dla wszystkich Polaków, ponieważ obchodzimy w nim ważne święta narodowe: Święto Pracy (1 maj), Dzień Flagi RP (2 maja) oraz Święto Konstytucji 3 – go Maja (3 maja).
W naszej szkole dniem upamiętniającym te uroczystości był 30 kwietnia. W tym dniu odbył się uroczysty apel, w którym udział wzięła cała społeczność naszej szkoły. Rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy 4 i 5 pod nadzorem pani Stanisławy Kocuń przypomnieli nam najważniejsze informacje dotyczące historii tych świąt. Uczniowie pięknie recytowali wiersze o tematyce narodowej. Nie zabrakło pieśni patriotycznych zagranych i zaśpiewanych przez nasz szkolny zespół, nad którym czuwała pani Agnieszka Glazar – Mazurek. Jako rodzice jesteśmy bardzo dumni z naszego młodego pokolenia. Liczymy, że będą wiernymi patriotami dla swojej Ojczyzny, aby nigdy Polska nie zginęła.
Tekst: Anna Szostak
KONKURS "COGITO" W NIENOWICACH
5 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Nienowicach, odbyła się X edycja Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego „Cogito”.
Trzyosobowe drużyny z sześciu szkół zmierzyły się w różnorodnych zadaniach, które łączyły wiedzę z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego
Nasi uczniowie w składzie: Wiktoria Niećko, Adrian Kieryk i Karol Koniuszy wykazali się dużą kreatywnością i z zapałem rozwiązywali poszczególne zadania. Dzięki wszechstronnej wiedzy i umiejętności pracy w grupie, wywalczyli III miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!Tekst: Anna Pajda
Fotogaleria
FUNKCJONOWANIE SZKOŁY PODCZAS EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
Szanowni Państwo,
pragniemy przypomnieć, że w związku z egzaminem ósmoklasisty, w dniach 11, 12, 13 maja 2026 r.(poniedziałek, wtorek, środa) uczniowie klas 1-7 mają dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Oddziały przedszkolne pracują bez zmian.
Uwaga! W związku z zapewnieniem bezpiecznych warunków przeprowadzenia egzaminu
teren szkolny i plac zabaw w dniach 11 - 13 maja 2026 r. będzie wyłączony z użytkowania.
Wdrożenie takich działań wynika z przepisów i procedur ogólnokrajowych.
Wszystkim Rodzicom dziękuję za zrozumienie.
Dyrektor Szkoły
Jacek Makowiecki
RAZEM DLA DZIECI - BAW SIĘ I WSPIERAJ INICJATYWY Akademii LKS Skołoszów!
MATCOD 2026
Dnia 24 kwietnia 2026 r. w Szkole Podstawowej im. kpt. Władysława Ważnego w Sośnicy odbył się V Gminny Drużynowy Konkurs Interdyscyplinarny „MATCOD”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8: Adrian Kieryk i Szymon Wrona. Zespół zmierzył się z dziesięcioma zadaniami z zakresu fizyki, matematyki i informatyki, ze szczególnym uwzględnieniem programowania w języku Scratch. Zadania o różnym stopniu trudności wymagały od rywalizujących drużyn wielu umiejętności, pełnego zaangażowania i doskonałej współpracy. Po wyrównanej walce w miłej atmosferze nasi uczniowie zajęli drugie miejsce. Konkurs był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności, a także nawiązania relacji z uczniami innych szkół naszej gminy.
Opiekun drużyny:
Iwona Grabowska-Broda.
REKRUTACJA - POSTĘPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE
Szanowni Rodzice, informujemy, że od dnia 23.04.2026 r. do dnia 08.05.2026 r. w ramach rekrutacji do oddziału przedszkolnego oraz klasy 1 szkoły podstawowej trwa postępowanie uzupełniające.
Po analizie złożonych w tym okresie wniosków Komisja rekrutacyjna ogłosi uzupełnioną listę wstępnie zakwalifikowanych dzieci do oddziału przedszkolnego oraz uczniów do klasy 1 w roku szkolnym 2026/2027.
Proszę pamiętać, że postępowanie uzupełniające dotyczy tylko tych rodziców, którzy nie złożyli dokumentów we wcześniejszym naborze.
Odpowiednie druki są dostępne on-line (zakładka "Druki do pobrania"), u wychowawców oraz w sekretariacie szkoły.
Podanie do publicznej wiadomości OSTATECZNEJ listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych nastąpi w przypadku poszczególnych oddziałów przedszkolnych oraz klasy 1 w dniu 25 maja 2026 r.
Dyrektor Szkoły
Jacek Makowiecki
"JAROSŁAWSKIE POLA NADZIEI"
W niedzielę 19.04.2026 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce na rzecz Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Coroczna akcja charytatywna pod hasłem „Jarosławskie Pola Nadziei” organizowana jest przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Jarosławiu we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Jarosławiu.
W tym roku w akcję włączyło się 32 uczniów z klas IV-VIII. Wolontariusze po mszach świętych w kościołach w Skołoszowie, Zabłotcach i Zamojscach zbierali fundusze do puszek, rozdając żonkile i naklejki. W przygotowanie kwiatów zaangażowały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Skołoszowa. Podczas akcji zebrano kwotę 2662,90 zł.
Dziękujemy dobroczyńcom, którzy wsparli tak szczytny cel, a także rodzicom oraz uczniom, którzy poświęcili swój czas i wykazali młodzieńczy entuzjazm w niesieniu pomocy potrzebującym. Doceniamy współpracę z członkami Rady Rodziców Szkoły i Koła Gospodyń Wiejskich ze Skołoszowa.
Uczniowie-wolontariusze
Alicja Szostak - klasa IV
Anna Czarniecka - klasa IV
Aleksandra Ciukało - klasa IV
Franciszek Fedków - klasa IV
Michał Kierk - klasa IV
Marcel Miśko - klasa IV
Gabriela Skupień - klasa IV
Karol Wrona - klasa IV
Nikola Lubczyńska - klasa V
Marcel Stasik - klasa V
Maria Rusnarczyk - klasa VI
Daria Broda - klasa VI
Lena Florko - klasa VI
Amelia Grabska - klasa VI
Dominika Kaczmaryk - klasa VI
Klaudia Studzińska - klasa VI
Antoni Wojtasik - klasa VI
Izabela Zubrzycka - klasa VI
Wiktoria Czarniecka - klasa VII
Wiktoria Banaś - klasa VIII
Amelia Kozioł - klasa VIII
Magdalena Marek - klasa VIII
Jakub Daniłko - klasa VIII
Adrian Kieryk - klasa VIII
Wiktoria Niećko - klasa VIII
Zuzanna Szostak - klasa VIII
Oskar Gończ - klasa VIII
Julia Gałuszka - klasa VIII
Dominik Studziński - klasa VIII
Maja Świecarz - klasa VIII
Karol Koniuszy - klasa VIII
Szymon Wrona - klasa VIII
Szkolni koordynatorzy akcji:
Iwona Grabowska-Broda
Bernarda Bereźnicka
Wioleta Szczurko
Tekst: Iwona Grabowska-Broda
WYJĄTKOWA PODRÓŻ PRZEZ HISTORIĘ, TEATR I SŁODKIE CHWILE
17 kwietnia 2026 r. dzieci z zerówki i przedszkola wzięły udział w wyjątkowej wycieczce, która dostarczyła im wielu radości i nowych doświadczeń. Program wyjazdu był bardzo różnorodny – obejmował zwiedzanie Przemyskiej Podziemnej Trasy Turystycznej, wizytę w teatrze oraz wspólne wyjście na lody.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej. Najmłodsi uczniowie mieli okazję przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało życie w dawnych wiekach. Pod opieką przewodnika przemierzaliśmy korytarze i komnaty, znajdujące się pod powierzchnią miasta, poznając historię tego miejsca oraz ciekawostki związane z jego powstaniem. Nie brakowało emocji – tajemnicze zakamarki i półmrok sprawiły, że wszyscy słuchali opowieści z dużym zainteresowaniem.
Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w teatrze. Dzieci miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Co by było gdyby…”. Bohaterowie spektaklu przenieśli najmłodszych w świat wyobraźni, zachęcając do zadawania pytań i wspólnego poszukiwania odpowiedzi na różne, często zaskakujące sytuacje. Interaktywna forma przedstawienia sprawiła, że dzieci chętnie brały udział w wydarzeniach na scenie, rozwijając swoją kreatywność i wyobraźnię. Profesjonalna gra aktorów, scenografia oraz oprawa muzyczna zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Dla wielu była to doskonała okazja, aby bliżej poznać kulturę teatralną i zobaczyć sztukę na żywo.
Na zakończenie dnia na dzieci czekała miła niespodzianka – wspólne wyjście do cukierni „Fiore” na najlepsze lody w Polsce. Był to idealny moment na odpoczynek, rozmowy i podsumowanie całej wycieczki. W radosnej atmosferze najmłodsi uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami i ulubionymi momentami z wyjazdu.
Wycieczka była nie tylko świetną formą integracji, ale także cenną lekcją historii i kultury. Wszyscy wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia, które na długo pozostaną w pamięci.
Tekst: W. Szczurko
KWIETNIOWY KONCERT „MUZYKA ŚWIATA”
W dniu 9 kwietnia 2026 r. uczniowie klas 1-3 naszej szkoły wysłuchali w sali Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu wyjątkowego koncertu pt.: „Muzyka Świata”. Wybrali się w niezwykłą podróż w świat muzyki, pełną różnorodnych brzmień i nastrojów, a jego szczególną atrakcją był fakt, że wykonawcami byli utalentowani uczniowie szkół muzycznych, grający na różnych instrumentach, w tym gość z Chin.
Podczas koncertu zabrzmiały m.in. utwory polskich kompozytorów Fryderyka Chopina i patrona naszej szkoły Ignacego Jana Paderewskiego, które wprowadziły publiczność w świat romantycznej wrażliwości i mistrzowskiej techniki. Występy obejmowały brzmienia fortepianu, skrzypiec i wiolonczeli, co nadało wyjątkową różnorodność i bogactwo dźwięków.
Była to wspaniała okazja do wysłuchania młodych artystów, których talent i pasja do muzyki zachwyciły publiczność, a także do poznania niektórych słów w języku chińskim.
Serdecznie dziękujemy organizatorom i wykonawcom za stworzenie tego niezapomnianego wydarzenia.
Przechadzając się po koncercie starymi uliczkami miasta, nie omieszkaliśmy wstąpić do znanej cukierni „Fiore”, gdzie zjedliśmy najlepsze przemyskie lody.
Tekst: Wychowawczynie klas I-III
WYŚPIEWANY SUKCES
15 kwietnia 2026 roku odbyła się kolejna XV edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „The Voice of Święte”, która zgromadziła najzdolniejszych młodych artystów z gminy Radymno. Wydarzenie to od lat cieszy się ogromną popularnością, łącząc muzyczne pasje uczniów z nauką języków obcych. Naszą szkołę reprezentowały siostry Alicja i Zuzanna Szostak. Ich talenty muzyczne w połączeniu ze swobodą w posługiwaniu się językiem obcym zostały docenione przez jury. Alicja Szostak zdobyła I miejsce wykonując utwór „Fly to your heart” w kategorii klas I-IV, natomiast Zuzanna Szostak z piosenką niemieckojęzyczną „Schmetterling” wyśpiewała III miejsce w kategorii II (klasy VI-VIII).
Publiczność nagrodziła artystki gromkimi brawami, a ich sukces podczas tegorocznego konkursu z pewnością stanie się motywacją dla innych młodych ludzi do rozwijania swoich uzdolnień. Nad poprawnością językową oraz doborem repertuaru czuwały nauczycielki języków obcych: panie A. Pajda i I. Szczepanik, a za przygotowanie muzyczne odpowiadała pani Agnieszka Glazar-Mazurek.
Gratulujemy Alicji i Zuzannie Szostak tak wspaniałych występów i z niecierpliwością czekamy na ich kolejne muzyczne osiągnięcia.Tekst: A. Pajda
INFORMACJA DLA RODZICÓW - OGRANICZENIE W DOSTĘPIE DO SZKOŁY
Szanowni Państwo,
w trosce o bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników szkoły informujemy, że w związku
z obowiązywaniem drugiego stopnia alarmowego BRAVO na terenie całego kraju szkoła realizuje działania ochronne wynikające z obowiązujących przepisów prawa, w szczególności z:- ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz.U. z 2025 r. poz. 194);
- rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 lipca 2016 r. (Dz.U. z 2022 r. poz. 2065) w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych.
Zgodnie z tymi przepisami jesteśmy zobowiązani do ograniczenia dostępu osób postronnych do budynku szkoły.
Co to oznacza w praktyce?
- Rodzice dzieci oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I–VIII mogą przekazywać i odbierać dzieci w holu przy głównym wejściu do szkoły.
- Uprzejmie informujemy, że nie ma możliwości swobodnego poruszania się po terenie szkoły (korytarze, sale lekcyjne, szatnie).
- Wszystkie ważne sprawy prosimy przekazywać:
- za pośrednictwem e‑dziennika;
- telefonicznie pod numerem 16 628 10 78;
- e-maila spskoloszow@ugradymno.pl
W sprawach wymagających osobistego kontaktu prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, mailowy lub przez e-dziennik, co pozwoli nam sprawnie pomóc Państwu, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.
Dlaczego to takie ważne?
Podkreślamy, że wprowadzone zasady:
- wynikają bezpośrednio z obowiązujących przepisów;
- są wspólne dla szkół na terenie całego kraju w czasie trwania stopnia alarmowego BRAVO.
Stosowanie się do nich jest elementem systemowych działań państwa, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom placówek oświatowych.
Istotna informacja organizacyjna
Jednocześnie informujemy, że w okresie obowiązywania stopnia alarmowego szkoły mogą zostać objęte doraźnymi kontrolami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, w zakresie przestrzegania zasad ograniczonego dostępu osób postronnych do budynków użyteczności publicznej. Dlatego tak ważne jest konsekwentne stosowanie przyjętych rozwiązań.
Bardzo dziękujemy Państwu za zrozumienie, cierpliwość i współpracę. Wierzymy, że wspólne, spokojne działania ugruntują poczuciu bezpieczeństwa całej społeczności szkolnej.
Z wyrazami szacunku
Dyrektor Szkoły
WYWIADÓWKA NR 4
Szanowni Rodzice, dni płyną bardzo szybko, więc nadszedł czas na kolejne spotkanie. Zapraszamy na czwartą z kolei wywiadówkę, na której wychowawcy i nauczyciele przybliżą Państwu postępy i osiągnięcia Waszych dzieci w II półroczu roku szkolnego 2025/2026.
Wywiadówka odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2026 r. (piątek).
Harmonogram:
15.10 - ogólne spotkanie rodziców z dyrektorem szkoły (świetlica szkolna);
15.30 – Spotkanie rodziców z wychowawcami oddziałów przedszkolnych i klas 1-8:
- przedstawienie ocen z zachowania i przedmiotów;
- omówienie efektów pracy dydaktycznej i wychowawczej;
- sprawy bieżące.
16.30 – Posiedzenie Rady Rodziców Szkoły:
- zaplanowanie kolejnych inicjatyw i przedsięwzięć (Potyczki Językowe 2026, Dzień Dziecka);
- sprawy bieżące.
Serdecznie zapraszamy!
Dyrektor Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym
Najpiękniejsze kartki wielkanocne wybrane – prezentujemy zwycięzców!
W naszej szkole odbył się drugi konkurs o tematyce wielkanocnej. Tym razem uczniowie mieli za zadanie przygotować kartkę wielkanocną. I ponownie nie zawiedli – powstały przepiękne, pełne pomysłowości prace, wykonane z dużym zaangażowaniem. Uczniowie wykorzystali różnorodne techniki plastyczne, a ich kartki zachwycały kolorystyką, oryginalnością oraz świątecznym klimatem, wprowadzając wszystkich w radosny nastrój Wielkanocy.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0–3 oraz klasy 4–8.
Jury miało nie lada wyzwanie, ponieważ poziom prac był bardzo wysoki, a wybór najpiękniejszych kartek nie należał do łatwych. Po długich naradach wyłoniono zwycięzców, których prace wyróżniły się szczególną estetyką i pomysłowością.
Oto lista nagrodzonych:
Klasy 0–3:
I miejsce – Kajetan Brzezicki
II miejsce – Mikołaj Stasik
III miejsce ex aequo – Weronika Błońska, Julia Ścielona
Wyróżnienie – Antonina Wielgosz
Klasy 4–8:
I miejsce – Marcel Stasik
II miejsce – Julia Zając
III miejsce – Marcel Miśko
Wyróżnienie – Maja Kędzierska
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz dziękujemy za zaangażowanie i włożony trud. Każda praca była wyjątkowa i zasługuje na uznanie.
Zachęcamy uczniów do udziału w kolejnych inicjatywach organizowanych w naszej szkole.
Organizator: Samorząd Uczniowski
Dołącz do naszej szkolnej społeczności na Facebooku
Drodzy Rodzice, Uczniowie oraz Przyjaciele naszej szkoły 😊
Zapraszamy do obserwowania naszej strony na Facebooku!
Znajdziecie tam aktualności, relacje z wydarzeń oraz informacje z życia szkoły.
Bądźcie z nami na bieżąco!
Konkurs Stroików Wielkanocnych - znamy zwycięzców!
W naszej szkole odbył się Konkurs Stroików Wielkanocnych, zorganizowany przez Radę Rodziców. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy wykazali się ogromną kreatywnością, pomysłowością oraz starannością wykonania swoich prac.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0–3 oraz klasy 4–8.
Wszystkie stroiki zachwycały estetyką i wprowadzały w świąteczny nastrój, dlatego jury stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia najpiękniejszych prac.
Oto lista nagrodzonych:
Klasy 0–3:
I miejsce – Miłosz Broda
II miejsce – Kamil Polak
III miejsce – Zuzanna Cisek
Wyróżnienie – Kajetan Brzezicki, Fabian Broda, Maria Wielgosz
Klasy 4–8:
I miejsce – Marcel Stasik
II miejsce – Aleksandra Ciukało
III miejsce – Milena Szegda
Wyróżnienie – Bartosz Jałowy, Dagmara Makara, Karol Bugira
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególne brawa kierujemy do zwycięzców!
Dziękujemy za zaangażowanie i piękne przygotowanie stroików.
Organizator: Rada Rodziców
WIELKANOCNE ŻYCZENIA
🧦AKCJA "WYJĄTKOWA SKARPETKA" – DZIAŁO SIĘ!🧦
W naszej szkole nie mogło zabraknąć wyjątkowych działań związanych ze Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Wspólnie z OREW Juszczyn pokazaliśmy, że różnorodność jest czymś pięknym i ważnym.
Uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych tej tematyce – rozmawialiśmy o akceptacji, empatii i tym, jak ważne jest wzajemne wsparcie. Była to świetna okazja, żeby zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na świat oczami innych.
Najbardziej kolorowo zrobiło się w dniu finału! Uczniowie i nie tylko przyszli do szkoły w dwóch różnych, wesołych skarpetkach 🧦🧦 – symbolu solidarności z osobami z Zespołem Downa. Korytarze od razu nabrały barwi pozytywnej energii! To jednak nie wszystko! Powstały również „Wyjątkowe Skarpetki” – prace uczniów, które ozdobiły szkolny korytarz i przypominają nam, jak ważna jest akceptacja każdego człowieka .💛
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowaniei otwarte serca!
Pokazaliście, że małe gesty mają wielką moc.
Tekst: E. Bartoś
ZA DUŻY NA BAJKI 3
Dnia 23 marca 2026 roku uczniowie klas 4 i 5 obejrzeli w „Kinie na biegunach” film pod intrygującym tytułem „Za duży na bajki 3”. To wcale nie była bajka, lecz ciekawy edukacyjny film. Przedstawia on historię Waldka, który pod wpływem impulsu i poczucia zranienia, publikuje złośliwy komentarz wobec swojej przyjaciółki Delfiny.
Dalsze losy trójki przyjaciół pozwalają zajrzeć za kulisy zjawiska hejtu. Uświadamiają jednocześnie uczniom i uczennicom, że wirtualny „żart” ma realne konsekwencje w rzeczywistości. Seans był doskonałą lekcją empatii i bezpiecznego komunikowania się online. Uczył także jak odnaleźć w sobie odwagę do naprawiania błędów oraz stawania w obronie krzywdzonych.
Wyjazd do kina nie był tylko miłym spotkaniem w gronie rówieśników, ale prawdziwą nauką tak cennych kompetencji.
Tekst: Iwona Grabowszka-Broda
Archiwum Aktualności