• 4. EDYCJA AKCJI „WYJĄTKOWA SKARPETKA”
     • 4. EDYCJA AKCJI „WYJĄTKOWA SKARPETKA”

     • 21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale także Światowym Dniem Zespołu Downa.

      Na całym świecie symbolem obchodów są kolorowe skarpetki nie do pary. To metafora niedopasowania genotypowego i społecznego jakie powoduje trisomia 21 chromosomu. Jest to także rozpoznawalny znak wsparcia i akceptacji osób chorych, ich rodzin oraz opiekunów.

      W tym roku po raz pierwszy nasi uczniowie wzięli udział w obchodach Dnia Kolorowej Skarpetki, włączając się w ogólnopolską akcję „Wyjątkowa Skarpetka” zorganizowaną przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Juszczynie. W ramach szerzenia świadomości oraz na znak solidarności i tolerancji uczniowie założyli dwie różne, kolorowe skarpetki oraz wspólnymi siłami przyozdobili 2892 skarpetek, z czego powstał sznur „Wyjątkowych Skarpetek” o długości 36150cm (316,5m) !

      Fotogaleria

      Tekst: E. Bartoś, M. Szegda

    • CYBERPRZEMOC, BEZPIECZEŃSTWO W SIECI – SPOTKANIE FUNKCJONARIUSZA POLICJI Z UCZNIAMI
     • CYBERPRZEMOC, BEZPIECZEŃSTWO W SIECI – SPOTKANIE FUNKCJONARIUSZA POLICJI Z UCZNIAMI

     • W czwartek 14.03.2024r. naszą szkołę odwiedził policjant z Komendy Policji w Radymnie: młodszy aspirant Radosław Raczkowski, nasz dzielnicowy rejonowy. Spotkanie dotyczyło cyberprzemocy oraz odpowiedzialności prawnej dzieci i młodzieży. Uczestniczyli w nim uczniowie klas: I-III, IV-VI, VII-VIII. W trakcie spotkania w najbardziej fachowy sposób przedstawione zostały zasady bezpiecznego korzystania  z zasobów Internetu oraz szeroko omówiono problem cyberprzemoc, nierzadko występującej wśród uczniów szkoły podstawowej. Cyberprzemoc niesie wiele zagrożeń. Dzieci oraz młodzież nie zdają sobie sprawy w powagi sytuacji i konsekwencji, jakie niosą ze sobą: udostępnianie danych osobowych, prześladowanie i nękanie rówieśników, wykorzystywanie czyjegoś wizerunku bez jego zgody (w formie zdjęć lub nagrań), publikacja ośmieszających oraz wulgarnych komentarzy lub postów itp. Uczniowie bardzo często czują się anonimowi i bezkarni wobec takich wykroczeń. Na koniec spotkania młodzi ludzie zostali poinformowani ku przestrodze, jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać ich w sieci oraz o odpowiedzialności karnej związanej z łamaniem praw.

       

      Galeria

      Tekst: E. Bartoś - pedagog szkolny, M. Szegda - pedagog specjalny

    • KONKURS "WIELKANOCNA PISANKA"
     • KONKURS "WIELKANOCNA PISANKA"

     • W dniu 26 marca 2024 roku w świetlicy szkolnej odbyło się rozdanie nagród w konkursie „Wielkanocna pisanka”. Organizatorami konkursu był Samorząd Uczniowski z panią Bogusławą Januszko oraz panią Aleksandrą Serafin.

      Celem konkursu było m.in. poznanie tradycji Świąt Wielkanocy oraz poszerzenie i popularyzowanie wiedzy o tych pięknych tradycjach. W konkursie udział wzięli uczniowie klas I – III, którzy pracę konkursową wykonali dowolną techniką. Pisanki były bardzo oryginalne i kreatywne,
      w związku z tym nagrody zostały przyznane wszystkim uczestnikom.

      Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy ciekawych pomysłów!

      Lista uczestników konkursu:

      1. Milena Kijanka – klasa I

      2. Mateusz Bereza – klasa I

      3. Alicja Szostak – klasa II

      4. Aleksandra Ciukało – klasa II

      5. Anna Czarniecka – klasa II

      6. Ksawery Rajzer – klasa II

      7. Bartek Jałowy – klasa III

      8. Adrian Herba – klasa III

      9. Jakub Małysz – klasa IV

      10. Karol Bugira – klasa V

      11. Karol Hajduk – klasa V

      12. Natalia Kijanka – klasa V

      13. Wiktoria Czarniecka – klasa V

      14. Zuzanna Szostak – klasa VI

      15. Julia Bugira – klasa VII

      16. Kornel Kaszowski – klasa VII

      17. Kamil Mrozowicz – klasa VII


       

      Samorząd Uczniowski

      Fotogaleria

    • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
     • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

     • Dnia 15.03.2024 r. w Duńkowicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. ,,Z poezją za pan brat". Szkołę w Skołoszowie reprezentowały - Julia Bugira i Julia Szostak. Uczennice recytowały wiersze noblistki, Wisławy Szymborskiej pt. ,,Kot w pustym mieszkaniu" i ,,Kilkunastoletnia". Do konkursu zostały przygotowane pod czujnym okiem polonistki Pani Stanisławy Kocuń. Konkurs był przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

      1. klasy 1-3

      2. klasy 4-5

      3. klasy 6-8

      Wszyscy uczestnicy zaprezentowali sie z jak najlpszej strony. Nasze reprezentantki wróciły z 3 miejscem, które udało sie zająć Julii Bugirze.

      Tekst: Julia Bugira 

      Fotogaleria 

     • REKRUTACJA 2024/2025

     • Szanowni Rodzice, informujemy, że w dniu 18 marca 2024 r. zakończył się główny etap naboru do oddziału przedszkolnego oraz klasy I naszej szkoły. Po analizie wniosków, Komisja rekrutacyjna ogłasza listę wstępnie zakwalifikowanych dzieci do oddziału przedszkolnego oraz uczniów do klasy 1 w roku szkolnym 2024/2025.

      Lista wstępnie zakwalifikowanych kandydatów znajduje się w zakładce "Nabór/rekrutacja" oraz na tablicy ogłoszeń dla rodziców w szkole.

      Zgodnie z obowiązującymi przepisami rodzice zakwalifikowanych dzieci są zobligowani do złożenia:

      Odpowiednie druki są dostępne on-line (zakładka "Druki do pobrania"), u wychowawców oraz w sekretariacie szkoły. 

      Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych nastąpi w przypadku poszczególnych oddziałów przedszkolnych oraz klasy 1 w dniu 4 kwietnia 2024 r.

      Dyrektor Szkoły

      Jacek Makowiecki

     • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

     • Pragniemy poinformować, że na wniosek ks. dra Mieczysława Federkiewicza, Proboszcza  Parafii Rzymsko-Katolickiej w Skołoszowie, zostaną zorganizowane rekolekcje wielkopostne dla dzieci i uczniów Naszej szkoły. 

      Zajęcia będą odbywać się na terenie szkoły (świetlica szkolna), wg następującego harmonogramu:

      Poniedziałek, 18 marca 2024 r.

      10.45 - 11.30: grupa młodsza (oddz. przedszkolne, klasy 1-4);

      11.35 - 12.20: grupa starsza (klasy 5-8);

      Wtorek, 19 marca 2024 r.

      10.45 - 11.30: grupa młodsza (oddz. przedszkolne, klasy 1-4);

      11.35 - 12.20: grupa starsza (klasy 5-8);

      Środa, 20 marca 2024 r.

      11.00 - 12.00: Msza św. na zakończenie rekolekcji dla wszystkich dzieci i uczniów;

       

      Na pozostałych godzinach prowadzone będą zajęcia zgodnie z planem lekcji.

       

      Dyrektor Szkoły

      Jacek Makowiecki

    • GMINNY DZIEŃ KOBIET W SKOŁOSZOWIE
     • GMINNY DZIEŃ KOBIET W SKOŁOSZOWIE

     • W dniu 7 marca 2024 r. (czwartek) w naszej szkole odbył się Gminny Dzień Kobiet, p.t.: „Kobieta jest jak zdrowie…”.

      W wypełnionej po brzegi świetlicy panowała niemal rodzinna atmosfera. Na wstępie głos zabrał Wójt Gminy Radymno, pan Bogdan Szylar i przywitał w szczególności żeńską część publiczności. Miłe słowa do wszystkich Pań skierował także sołtys Skołoszowa, pan  Janusz Skrzyszewski. Część wstępną zamknął dyrektor szkoły, zapraszając do wspólnego świętowania.

      Artystyczne wrażenia na początku zapewnili uczniowie i uczennice naszej szkoły, przygotowani przez nauczyciela, pana Sebastiana Gdulę. Program zawierał występy akrobatyczne, wokalne, recytatorskie, przeplatane zabawnie prowadzoną konferansjerką.

      Następnie głos zabrała pani Anna Huk, członkini Zarządu Województwa Podkarpackiego, podkreślając ważkie miejsce Pań w naszym społeczeństwie, ale także rodzinie, jako najistotniejszej komórce tego społeczeństwa.

      W ramach realizowanego programu badań diagnostycznych Profilaktyka 40+  na uroczystości pojawiła się także wraz z personelem pani Barbara Stawarz, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Zebrani mieli przyjemność wysłuchać krótkiego wykładu pani dyrektor, dotyczącego profilaktyki zdrowia kobiet. Przy okazji wszystkie zainteresowane panie mogły dokonać pomiaru cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi oraz skorzystać z indywidualnych konsultacji medycznych.

      Na zakończenie wystąpił dwuosobowy zespół muzyczny, który umilił zebranym czas m. in. szlagierami z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

      Cała uroczystość nie byłaby tak bogata w doznania, gdyby nie Koło Gospodyń Wiejskich ze Skołoszowa. Dzięki talentom kulinarnym oraz zaangażowaniu członkiń Koła wszyscy zebrani mieli możliwość skosztować przeróżnych przysmaków na zimno i gorąco, a szczególnie wypieków, które były jak niebo w gębie!

      Na zamknięcie zebrana męska część publiczności odśpiewała „100 lat”, a osobiście, każdej z Pań, życzenia złożyli wójt oraz sołtysa wsi, nie zapominając przy tym o drobnych upominkach.

      Tekst: Jacek Makowiecki

      Fotogaleria

     • ZAPRASZAMY NA GMINNY DZIEŃ KOBIET

     • Mamy przyjemność zaprosić w dniu 7 marca 2024 r. (czwartek) wszystkie Nasze Drogie Panie wraz z usługującymi im Panami na godzinę 16.00 do Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie na Gminny Dzień Kobiet pt.: „Kobieta jest jak zdrowie…”.

      W programie:

      • występ artystyczny uczniów Naszej szkoły;
      • wykład na temat profilaktyki zdrowia kobiet;
      • możliwość indywidualnych konsultacji medycznych;
      • pomiar cukru, cholesterolu, ciśnienia krwi;
      • poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Skołoszowie (to już po południu po pomiarze cukru).

      Ponadto w dniu 7 marca, w  godzinach 8-10 w budynku szkoły (łącznik sali sportowej), będzie możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych 40+ (badania na czczo). Jest to wyjątkowa możliwość, by w wygodny sposób zadbać o swoje zdrowie. Jest to okazja, by mieszkanki i mieszkańcy Zabłociec, Zamojsców i Skołoszowa zadbali o siebie.  Serdecznie zapraszamy!!!

       

      Organizatorzy:

      Wójt Gminy Radymno

      Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu

      Koło Gospodyń Wiejskich w Skołoszowie

      Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie

    • "ZEMSTA"
     • "ZEMSTA"

     • W dniu 27.02.2024 r. uczniowie klas 5-8 dostali dużą dawkę emocji wybierając się na spektakl pt. „Zemsta” w wykonaniu Teatru z Krakowa. Na początku zobaczyliśmy aktorów, którzy profesjonalnie podeszli do swoich ról. Podczas inscenizacji mieliśmy możliwość ujrzeć stroje z epoki szlacheckiej oraz niecodzienne rekwizyty. Spektakl jest adaptacją komedii Aleksandra Fredry. Wszystkie sceny były jasno i przejrzyście przedstawione, pomogło nam to przyswoić sobie ważne treści tej lektury.

      Bardzo dziękujemy za zorganizowanie wycieczki do Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

      Tekst: Julia Szostak

      Fotogaleria 

    • PIĘĆDZIESIĄTKA
     • PIĘĆDZIESIĄTKA

     • Dzień 28 lutego 2024 r. na pewno pozostanie w mojej pamięci na zawsze… I to nie tylko dlatego, że w tym dniu skończyłem 50 lat. Niby człowiek się do tej chwili jakoś przygotowywał, niby trochę zapominał o upływających latach, ale ten dzień stanął w drzwiach poranka i zakomunikował: Pół wieku chłopie za tobą…

      Wydawało się, że to będzie środa, jak każda inna. Przyjechałem do mojej szkoły, do której przyjeżdżam nieprzerwanie od 16 lat i rzuciłem się w wir pracy. Do 8.00 pozostało kilkadziesiąt minut, więc zaplanowałem najważniejsze sprawy z panią Anną, naszą sekretarz. Na spotkanie przybyły też panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Skołoszowie.  Złożyły mi życzenia, wręczyły wspaniały prezent i zaczęliśmy omawiać działania przewidziane do realizacji na wspólnie organizowany Dzień Kobiet, gdy do gabinetu przybiegł pan Daniel, nasz konserwator i zakomunikował, że mamy awarię w świetlicy, cieknie woda, parkiet napuchnął i trzeba ratować!!!

      Przeprosiłem zaskoczone tak jak ja panie z Koła Gospodyń i pobiegłem za zziajanym pracownikiem. Wpadłem do świetlicy szkolnej i oniemiałem! Byli tam już wszyscy, uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy. Usłyszałem gromkie „Sto lat”, a ozdobiony przepięknie tort urodzinowy iskrzył się zapalonymi sztucznymi ogniami, na tle odświętnej scenografii.

      Powiem szczerze, jeszcze tak wzruszony nie byłem nigdy. Naprawdę nigdy. Jednak pamiętali… i to jeszcze jak… Potem życzenia złożyli mi moi ukochani nauczyciele i pracownicy, moi ukochani rodzice oraz moi ukochani uczniowie.  Zostałem obsypany prezentami, do których także dołączone zostały pełne ciepła życzenia.

      Jakby tego było mało, uczniowie klasy 8 przygotowali program artystyczny, który podkreślił podniosłość uroczystości. Do teraz brzmi mi w uszach: "Maju maj, maju maj". Na zakończenie wspólne, pamiątkowe zdjęcie... Dla mnie ten dzień przyniósł tyle wrażeń, że mógłbym obdarować nimi kilka osób.

      Zamykając tych kilka moich refleksji, chcę serdecznie podziękować Wszystkim, którzy przygotowali dla mnie taką niespodziankę, pamiętali o moich pięćdziesiątych urodzinach. Dla mnie jest to dowód na to, że moja praca na rzecz skołoszowskiej społeczności szkolnej  ma swój pozytywny wydźwięk. Jestem wdzięczny za zrozumienie, przejawy empatii, wieloletnie zaangażowanie we wspólne przedsięwzięcia oraz zaufanie.

      Od tej chwili nie pozostaje mi nic innego, jak dalej spłacać ten dług wdzięczności.

      Wasz dyrektor

      Fotogaleria 

       

    • GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT
     • GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT

     • W dniach 19 i 20 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył  sie Gminny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt, zorganizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego, pana Sebastiana Gdulę. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klas 4-8 oraz chłopcy z klas 7-8. W rywalizacji dziewcząt wzięły udział uczennice ze Szkół Podstawowych z Duńkowic, Ostrowa i Skołoszowa, a chłopcy reprezentowali Szkołę gospodarzy oraz z Nienowic oraz Duńkowic.

      Po zaciętej rywalizacji naszym dziewczętom udało się zająć 1. miejsce, a chłopcy uplasowali się na 2. miejscu. Cieszy fakt, że gospodarzom pomagał głośny doping skołoszowskich uczniów i nauczycieli. Był to również czas nie tylko sportowej rywalizacji, ale także dobrej zabawy.

      Tekst: Wiktoria Banaś (uczennica klasy 6)

     • WYWIADÓWKA SZKOLNA

     • Zapraszamy Rodziców na wywiadówkę szkolną, która odbędzie się w dniu 20 lutego 2024 r. (wtorek) w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie. 

      Harmonogram wywiadówki:

      15.00 – Spotkanie z wychowawczyniami oddziałów przedszkolnych (grupa młodsza, grupa starsza)

      • omówienie dokumentu: Standardy Ochrony Nieletnich przed Krzywdzeniem w Szkole;
      • informacja o opracowywaniu Statutu Szkoły;
      • przedstawienie zestawienia realizowanych zajęć dodatkowych oraz zajęć w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej;
      • rekrutacja 2024/2025;
      • sprawy bieżące.

      15.15 - Spotkanie z wychowawczyniami klas 1-3:

      • przedstawienie ocen z przedmiotów i zachowania uczniów (klasyfikacja śródroczna);
      • omówienie dokumentu: Standardy Ochrony Nieletnich przed Krzywdzeniem w Szkole;
      • informacja o opracowywaniu Statutu Szkoły;
      • przedstawienie zestawienia realizowanych zajęć dodatkowych oraz zajęć w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej;
      • rekrutacja 2024/2025;
      • sprawy bieżące.

      15.45 - Spotkanie z wychowawcami klas 4-8:

      • przedstawienie ocen z przedmiotów i zachowania uczniów (klasyfikacja śródroczna);
      • omówienie dokumentu: Standardy Ochrony Nieletnich przed Krzywdzeniem w Szkole;
      • informacja o opracowywaniu Statutu Szkoły;
      • przedstawienie zestawienia realizowanych zajęć dodatkowych oraz zajęć w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej;
      • rekrutacja 2024/2025;
      • sprawy bieżące.

      Serdecznie zapraszamy!

      Dyrektor Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym

     • REKRUTACJA 2024/2025

     • Informujemy, że postępowanie rekrutacyjne rozpoczyna się od 12 lutego 2024 r. i potrwa do 4 marca 2024 r.  Dotyczy:

      1. Oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie:

      • dzieci - grupa młodsza (3-4-5 letnie)
      • dzieci - grupa starsza (5-6 letnie)

      2. Klasy I Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie

      Karta zapisu do odebrania w sekretariacie szkoły oraz do pobrania ze strony internetowej szkoły.

              Karta tutaj

      Ważna informacja:

      W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci w określonym przepisami wieku z obwodu szkoły, zamieszkałe w miejscowościach: Skołoszów, Zamojsce, Zabłotce.

      Wypełnione karty proszę składać w sekretariacie szkoły do 4 marca 2024 r.

       

      Dyrektor Szkoły

      Jacek Makowiecki

    • GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
     • GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

     • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie zaprasza do udziału w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej.

       

      Rozgrywki odbędą się w dniach:

      Dziewczęta 19.02.2024 r. (Poniedziałek) godzina 9:00

      Chłopcy 20.02.2024 r. (Wtorek) godzina 9:00

       

      Prosimy potwierdzić obecność w turnieju do 13.02.2024 r. na e-mail lub tel. szkoły

    • "RAZ, DWA, TRZY" - FERYJNE ZAJĘCIA SPORTOWE
     • "RAZ, DWA, TRZY" - FERYJNE ZAJĘCIA SPORTOWE

     • Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki szkolnej, w którym umysł odpoczywa i regeneruje energię do dalszej nauki. Jednak zgodnie z zasadą, iż wysiłek fizyczny powoduje szybszą regenerację umysłu należy w tym okresie korzystać z aktywności fizycznej. Wychodząc naprzeciw powyższemu założeniu i oczekiwaniom uczniów w okresie ferii w dniach 30, 31 stycznia oraz 1 lutego zorganizowano w szkole zajęcia sportowe. Uczniowie zainteresowani piłką siatkową mieli okazję rozwijać swoje umiejętności w zajęciach prowadzonych przez S. Gdulę. Uczestnikami byli uczniowie klasy 6, 7, 8, razem około 15 osób. Zajęcia odbywały się w godzinach od 9.00 do 11.00.
          Aktywne spędzanie czasu w dzisiejszym świecie internetowych udogodnień i pułapek to jeden z podstawowych warunków zdrowia fizycznego i psychicznego. Dlatego składamy wielkie podziękowania uczniom, którzy przyszli w tych dniach do szkoły i spędzili ten czas aktywnie i miło.

      Tekst: Sebastian Gdula

      Fotogaleria 

     • ZABAWA CHOINKOWA TUŻ, TUŻ...

     • Pragnę poinformować w imieniu Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, że zabawa choinkowa w tym roku szkolnym zostanie zorganizowana 20 stycznia 2024 r. (sobota) w świetlicy szkolnej. Impreza odbędzie się w dwóch grupach wiekowych, w następujących godzinach:

      1. Grupa młodsza - oddziały przedszkolne i klasy 1-3, w godzinach od 10.00 do 14.30
      2. Grupa starsza -  uczniowie klas 4-8, w godzinach od 14.50 do 20.00

      Dzięki uprzejmości przewoźnika - firmy "Eurobus", nasi uczniowie mają zapewniony bezpłatny dowóz na zabawę:

      Kurs nr 1: 9.40 - Zabłotce-Skołoszów

      Kurs nr 2:  14.30 - Skołoszów-Zabłotce-Skołoszów

      Kurs nr 3: 20.30 - Skołoszów-Zabłotce

      Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do zaangażowania się w jej organizację oraz do udziału w samej zabawie, która będzie prowadzona przez didżeja!

      Dyrektor Szkoły

      Jacek Makowiecki