Informacje dodatkowe w poniższych linkach:
- zaproszenie do udziału w X edycji Tygodnia Konstytucyjnego;
Informacje dodatkowe w poniższych linkach:
- zaproszenie do udziału w X edycji Tygodnia Konstytucyjnego;
Dnia 20.04.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Ojca Wenantego Katarzyńca w Świętem odbył się XII Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „The Voice of Święte”. Była to doskonała okazja dla uczniów do zaprezentowania swoich zdolności muzyczno-wokalnych przed licznie zgromadzoną publicznością. Wszyscy uczestnicy zaśpiewali na bardzo wysokim poziomie, więc rywalizacja była niezwykle zacięta. Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze - uczniowie klas I-IV oraz dzieci starsze - klasy V-VIII.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V – Zuzanna Szostak, która pięknie wykonała utwór Roda Stewarta „Sailing”.
Zuzi gratulujemy talentu i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.
Tekst: A. Pajda
19 kwietnia uczniowie klas 1 - 8 naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Grupa artystyczna “Rekonstrukto” przedstawiła nam w ciekawy sposób fakty o Powstaniu Styczniowym. Podczas pokazu, panowie pokazali nam repliki broni, których w tamtym okresie używano, a także ubiory, jakie wtedy noszono. Niektórzy nasi uczniowie, mieli szanse nauczyć się pozycji w jakich walczono, a następnie mogli stoczyć pojedynek z użyciem reprodukcji szabli. Wszystkim rekonstrukcja bardzo się podobała i dziękujemy za niecodzienne wydarzenie.
Tekst: Hanna Kasiurak
W niedzielę 23.04.2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce datków na rzecz Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Coroczna akcja charytatywna pod hasłem „Jarosławskie Pola Nadziei” organizowana jest przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Jarosławiu we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Wolontariusze z naszej szkoły po mszach świętych w kościołach parafialnych w Skołoszowie i Zabłotcach zbierali fundusze do puszek, rozdając pamiątkowe naklejki i ulotki promujące akcję. Zebrano kwotę 1175 złotych i 11 groszy.
Dziękujemy dobroczyńcom, którzy wsparli tak szczytny cel, a także uczniom, którzy poświęcili swój czas i wykazali młodzieńczy entuzjazm.
Szkolni koordynatorzy akcji:
Iwona Grabowska-Broda,
Bogusława Januszko.
Serdecznie zapraszamy Rodziców na wywiadówkę szkolną, która odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2023 r. (CZWARTEK) w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie.
15.00 – Spotkanie rodziców z wychowawcami klas 1-3:
15.30 – Spotkanie rodziców z wychowawcami klas 4-8:
16.30 – Zebranie Rady Rodziców Szkoły:
Serdecznie zapraszamy!
Dyrektor Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym
Dzień 20 kwietnia 2023 r. był czasem generalnych porządków w naszej miejscowości. W ramach Dnia Ziemi 2023, zorganizowanego pod patronatem Gminy Radymno i firmy Empol, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły posprzątali nawet najodleglejsze zakątki Skołoszowa. Podczas marszu gwiaździstego zostały pozbierane i posegregowane wszelkie odpady, które przez złą wolę nierozsądnych ludzi trafiły tam, gdzie nie powinny. Jesteśmy przekonani, że będzie to kolejny krok do życia w zgodzie z naturą.
Organizatorzy
Stowarzyszenie Orkiestry Dętej w Sośnicy ogłasza nabór dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Wszyscy chętni będą mieli okazję do rowijania swoich uzdolnień muzycznych, a w przyszłości koncertować przed publicznością. Spotkanie organizacyjne zaplanowane jest w dniu: 21.04.2023 r. w godzinach od 15.00 do 19.00 w Szkole Podstawowej im. kpt. W. Ważnego w Sośnicy.
Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował konkurs plastyczny pod hasłem ,,Najpiękniejsza kartka świąteczna’’. Udział wzięli uczniowie klas 1-8. Każdy z nich przygotował kartkę Wielkanocną o wymiarach 14 x 20. Prace wykonane zostały różnymi technikami z wykorzystaniem rozmaitych materiałów. Każda z nich jest niepowtarzalna i zachwycająca, każda zawiera symbole Świąt Wielkanocnych. W ich przygotowanie autorzy włożyli dużo wysiłku i inwencji twórczej. Spośród piętnastu kartek trudno było wskazać tę najpiękniejszą.
W uznaniu za wkład pracy i pomysłowość, każdy uczestnik konkursu został nagrodzony dyplomem i słodkim upominkiem. Nagrody i wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach wiekowych.
Klasy I-II
I miejsce Marcel Stasik
II miejcse Kalina Jackowska
III miejsce Kamila Żmijewska
Wyróżnienia:
Artur Cisek
Bartosz Jałowy
Klasy IV-VIII
I miejsce Julia Szostak
II miejcse Maja Siemaszkiewicz
III miejsce Julia Bugira
Wyróżnienia:
Wiktoria Czarniecka
Kamil Mrozowicz
Dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Organizatorzy konkursu:
Sekcja konkursowa i opiekun samorządu
Iwona Grabowska-Broda
„Wokół Konstytucji 3 – go Maja 1791 roku ‘’- konkurs wiedzowy
Organizator konkursu: nauczyciel historii
Cele konkursu :
- propagowanie historii,
- uczczenie kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja i twórców ustawy zasadniczej 1791 roku,
- krzewienie postaw patriotycznych,
- motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności,
- wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań.
Zasady konkursu:
- Konkurs jest adresowany do uczniów klasy V – VIII naszej szkoły.
- Chętni uczniowie powinni zgłosić się do nauczyciela historii do dnia 24.04. 2024 roku.
- Konkurs odbędzie się w dniu 25.04.2023 roku o godz. 9.00 w świetlicy szkolnej.
- Wszyscy uczestnicy muszą rozwiązać test wiedzy w czasie 35 minut.
Wyniki konkursu:
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po sprawdzeniu testów.
Najlepsi uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni; dyplomami, drobnymi upominkami, ocenami z przedmiotu.
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie
Chemia i fizyka to nie tylko regułki książkowe, których trzeba się nauczyć ale to także wiedza praktyczna, która może nam się przydać w życiu codziennym.
29 marca 2022 r. do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele grupy animatorów „Zaelektryzowani”. Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły. Podczas tej niecodziennej lekcji nasi goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi. Wśród nich, między innymi znalazły się: wybuchowa zabawa z wodorem oraz pokaz ciekłego azotu. Różne rekwizyty i substancje sprawiły, że mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym laboratorium. W trakcie eksperymentów słychać było też śmiechy i zachwyt, zwłaszcza wtedy gdy sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym powtarzaniem zdania i śpiewaniem fragmentu piosenki. Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody. Pan Konrad przekazał nam trudną wiedzę z fizyki i chemii z elementami humoru oraz zadbał o to, aby nikt na widowni się nie nudził.
Tekst: Dominik Wróbel
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". – św. Jan Paweł II
W dniu 2.04.2023 r., w niedzielę, w naszej szkole odbyła się akcja: "Dzień Dawcy Szpiku dla Piotra i innych". W tym dniu można było zarejestrować się w bazie dawców komórek macierzystych, oddając wymaz z błony śluzowej policzka. Akcja z inicjatywy Macieja Marka powstała z myślą o chorym na ostrą białaczkę limfoblastyczną Piotrze Marku - absolwencie naszej szkoły.
Dzień ten przyciągnął do szkoły wiele osób o dobrym sercu, gdyż każdy chciał pomóc, jak umie. Uczniowie szkoły wraz z rodzicami wykonali piękne wielkanocne ozdoby, można było je kupić podczas kiermaszu w holu szkoły. Przedszkole Parafialne im św. Mikołaja w Radymnie ofiarowało na ten cel przepiękne palmy, zachwycające swą urodą i wielkością.
Koło Gospodyń Wiejskich w Skołoszowie, także włączyło się w pomoc, by wesprzeć Piotra oraz akcję DKMS. Panie upiekły przepyszne ciasta oraz przygotowały własnoręcznie wykonane pisanki, dzięki czemu zrobiło się słodko i kolorowo. Na tym jednak nie kończyły się charytatywne działania, ponieważ zgodnie z maksymą “coś dla ciała, coś dla ducha” 5 drużyn piłkarskich rywalizowało ze sobą w halowym turnieju piłki nożnej. Swoje umiejętności gry oraz ducha walki sportowej prezentowali mali piłkarze oraz dziewczęta biorące udział w turnieju.
O godzinie 10:00 inicjator akcji – Maciej Marek oraz pan Wójt Gminy Radymno, Bogdan Szylar, otworzyli piłkarskie zmagania słowami zachęty, równocześnie dziękując zebranym za udział w tak szczytnym turnieju. Zawodnicy walczyli zgodnie z zasadami fair play. Po wyczerpujących rozgrywakach wyłoniono zwycięzców. Na podmium stanęli: UKS Młode Wilki Niziny, LSK Sanoczanka Święte, UKS Orzełki Karzyce. Poza podium znalazły się drużyny dziewcząt i chłopców LKS Skołoszów. Najlepszym strzelcem turnieju został: Antoni Szpunar – UKS Młode Wilki Niziny, zaś najlepszym bramkarzem: Przemysław Strzelecki - LKS Sanoczanka Święte. Wójt Gminy Radymno oraz dyrektor szkoły, Jacek Makowiecki, wręczyli dyplomy, puchary oraz nagrody indywidualne za wytrwałą i sportową grę.
Podczas trwania zapisów baza potencjalnych dawców szpiku fundacji DKMS powiększyła się o 86 osób. Ten wynik dowodzi, iż każdy chce dzielić się tym, co sam ma najcenniejszego, gdyż jak mawiał święty Ambroży "człowiek został stworzony dla człowieka, aby człowiek pomagał człowiekowi".
W imieniu Rodziny Piotra składam podziękowanie tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania zbiórki. Dziękujemy również tym, którzy w tym dniu zarejestrowali się w międzynarodowej bazie organizacji DKMS.
Tekst: Anna Gdula
W dniu 30.03.2023 r. niemal cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie pojechała do Muzeum Ziemi Przemyskiej w Przemyślu oraz Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu. Uczniowie zostali podzieleni na klasy 1-3 – młodsza grupa oraz 4-8 – starsza grupa. Starsi uczniowie zwiedzili muzeum oraz wysłuchali ciekawego wykładu pana dra Lucjana Faca o roli miasta Przemyśla w I wojnie światowej. Dowiedzieliśmy się o fortyfikacjach, otaczających miasto, o twórcy planu fortyfikacji, szwajcarskim inżynierze Danielu Salis-Soliego, którego imię nosi I fort. Poznaliśmy przyczyny wybuchu wojny oraz jej przebieg. Usłyszeliśmy również o interesujących ludziach, którzy wpłynęli na przebieg działań militarnych. Należeli do nich: I komendant twierdzy - major Antoni Werner oraz ostatni dowódca twierdzy - generał Herman Kusmanek.
Nie spodziewaliśmy się, że miasto nad Sanem może mieć tak ciekawą historię i że nawet sam Józef Piłsudski odwiedził je trzykrotnie. Następnie przeszliśmy do Towarzystwa Muzycznego, znajdującego się w rynku miasta. Wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji pani Anny Wawro, przeplatanej utworami Fryderyka Chopina, w wykonaniu młodych artystów (uczniowie Szkoły Muzycznej w Przeworsku). Dowiedzieliśmy się wiele o życiu ,,Frycka’’ i jego twórczości muzycznej. Utwory, które wysłuchaliśmy były przepełnione uczuciami oraz emocjami kompozytora. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na małe co nieco i tym miłym akcentem zakończyliśmy nasz wyjazd. Dziękujemy za zorganizowanie tej wycieczki panu dyrektorowi i naszym nauczycielom. Wyprawa bardzo nam się podobała, uwrażliwiła nas na muzykę wielkiego polskiego kompozytora oraz historię.
Tekst: Oliwia Szylar, Julia Tajchman, Dominika Chomik (uczennice klasy VI i VIII)
Powered by aSc EduPage