• ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ - EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

     • Informujemy, że absolwenci będą mogli odebrać zaświadczenia dotyczące wyników egzaminu ósmoklasisty w dniu 3 lipca 2024 r. (wtorek), w godzinach od 8.00 do 12.00.

      Dyrektor Szkoły
      Jacek Makowiecki

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

     • Pragniemy poinformować, że zakończenie roku szkolnego nastąpi w dniu 21 czerwca 2024 r. (piątek), w następującym porządku:

      8.00:8.45 - Msza św. w Kościele parafialnym w Skołoszowie

      9.00:9.30 - Uroczyste zamknięcie roku szkolnego:

      • dla uczniów klas IV-VIII – sala sportowa.
      • dla uczniów klas I-III - świetlica szkolna.

      9.40:10.00 - Spotkanie wychowawców z zespołami klasowymi – wręczenie świadectw, nagród książkowych.

      10.15 - Podstawienie autobusu szkolnego dla uczniów dojeżdżających.

       

      Dyrektor Szkoły

      Jacek Makowiecki

     • GDY TRZEBA IŚĆ DALEJ

     • Dla uczennic i uczniów klasy 8 zakończenie roku szkolnego 2023/2024  będzie tym ostatnim w Naszej Szkole. By miało podniosły charakter, zapraszamy Rodziców oraz Uczniów na uroczystą akademię w dniu 20 czerwca 2024 r. (czwartek). Będzie to moment na dokonanie ważnych podsumowań, istotnych deklaracji oraz czas podziękowań.

      Harmonogram:

      9.00:9.45 - Msza św. w Kościele parafialnym w Skołoszowie

      10.00:11.15 - Akademia (świetlica szkolna)

       

      Dyrektor Szkoły 

      Jacek Makowiecki

    • KOCHANYM RODZICOM...
     • KOCHANYM RODZICOM...

     • Środa powitała nas pięknym słońcem. Był upalny i piękny dzień. W naszym przedszkolu, także była gorąca atmosfera i już od rana przygotowywaliśmy się na przywitanie zacnych gości – rodziców dzieci.

      O godzinie 15.00 Pan dyrektor Jacek Makowiecki przywitał zebranych rodziców oraz zaproszonych gości – Panie Martę Mrozek – Gerczak i Barbarę Brochowiec z Biblioteki Wiejskiej w Skołoszowie oraz Panie Elżbietę Domańską i Agnieszkę Jaromi z Koła Gospodyń Wiejskich w Skołoszowie. Następnie rozpoczął się występ naszych najmłodszych uczniów. Dzieci bardzo długo, pod okiem Pań – Anny Gdula, Wiolety Szczurko i Klaudii Marek, przygotowywały się do zaprezentowania swoich zdolności. Na hali sportowej, przy pięknej dekoracji, którą wykonały Panie Marta Szegda i Ewelina Pełka, każde dziecko powiedziało krótki wierszyk o mamie, tacie, siostrze i bracie. Dziewczynki zatańczyły do muzyki z filmu „Titanic”, a chłopcy zaśpiewali i zatańczyli do piosenki „Śpiewam z mamą, śpiewam z tatą”.

      Po występie i gromkich brawach, przyszedł czas na prezenty. Dzieci podarowały swoim rodzicom własnoręcznie robione świeczki i medale. Każda rodzina, obecna na występ, miała wykonane pamiątkowe zdjęcie.

      Po zakończeniu części artystycznej nadszedł czas na wspólne zabaw i poczęstunku. Dzięki zaangażowaniu rodziców i opiekunów grup, zostały przygotowane pyszne ciasta, muffinki i drożdżówki. Owe pyszności można było zakupić, za symboliczną kwotę, a dochód ze sprzedaży był przeznaczony na wycieczkę klasową. Zebrano kwotę 1380 zł 

      Podczas, gdy niektórzy zajadali się słodkościami, na sali pojawił się Animator Kultury – Piotr Gruszecki. Dzieci i rodzice znakomicie bawili się podczas zabaw zorganizowanych przez Pana Piotra. Punktem kulminacyjnym spotkania było wspólne zdjęcie i puszczanie baniek. To był cudowny czas i niezapomniane chwile.

      Dziękujemy bardzo za przybycie na Dzień Rodziny i wsparcie naszych inicjatyw. Tu z tego miejsca pragnę podziękować tym rodzicom, którzy w aktywny sposób wsparli Nas w tym wyjątkowym dniu:

      Pani Dżesika Błońska

      Pani Ewelina Bereza

      Pani Anna Ciukało

      Pani Małgorzata Kasiurak

      Pani Małgorzata Przytuła

      Pani Anna Jendruch

      Pani Katarzyna Nejman

      Pani Jadwiga Świecarz

      Pani Aleksandra Serafin

      Pani Marta Wielgosz

      Pani Magdalena Makara

      Pani Agnieszka Skupień

      Pani Teresa Brzezicka

      Pani Elżbieta Polak

      Pani Natalia Broda

      Drogie Panie, bez Was ten dzień nie byłby tak uroczysty. Dziękujemy raz jeszcze.

      Fotogaleria

      Tekst: Anna Gdula

    • TRÓJWYMIAROWY ŚWIAT MATEMATYKI
     • TRÓJWYMIAROWY ŚWIAT MATEMATYKI

     • Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w matematyczno plastycznym konkursie „Trójwymiarowy Świat Matematyki Mój przyjaciel organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Honorowym patronem i fundatorem nagród był Starosta Powiatu Jarosławskiego.

      W XIII edycji zadaniem konkursowym było wykonanie postaci przyjaciela składającej się z brył. Spośród dwunastu prac przygotowanych przez młodych konstruktorów uznanie znalazła praca wykonana przez uczennicę klasy 6 Wiktorię Banaś. Wszystkim, którzy wykazali pełnię zaangażowania i ogromną inwencję twórczą w przygotowaniu prac konkursowych dziękujemy, że godnie reprezentowali swoją szkołę.

      Tekst: Iwona Grabowska-Broda

      Fotogaleria 

    • EMOCJONUJĄCY FINAŁ TURNIEJU W NIENOWICACH
     • EMOCJONUJĄCY FINAŁ TURNIEJU W NIENOWICACH

     • Dzień 5 czerwca, dzień jak co dzień. Nic nie zapowiadało wielkiej radość, która pojawiła się po finałowym meczu w Nienowicach.
      Uczniowie: Kamil Mrozowicz, Michał Soja, Szymon Przytuła, Hubert Kaczmar, Radosław Kuchareczko oraz Michał Barski reprezentanci naszej szkoły w radosnych nastrojach, ale nieco zestresowani, wyruszyli w drogę na Gminny Turniej Piłki Nożnej w Nienowicach. Pogoda dopisała, więc rozgrywki odbyły się na orliku.


      Do turnieju zgłosiło się siedem drużyn z naszej gminy: Ostrów, Święte, Sośnica, Korczowa, Łazy, Skołoszów wraz z opiekunem panem Sebastianem Gdulą oraz Nienowice – gospodarz.

      Drużyny rozgrywały mecze najpierw w wylosowanych grupach, a potem meczach finałowych o trzecie i czwarte miejsce oraz pierwsze i drugie. Skołoszów wylosował grupę B, w której rywalizować mieliśmy z drużyną ze Świętego i Korczowej. Obydwa rozegrane mecze naszej drużyny zakończyły się zwycięstwem oraz wielką radością chłopaków z awansu do finału, który jak się potem okazało dostarczył wielu emocji zarówno nam, jak i gospodarzom turnieju.
      Mecz finałowy o pierwsze miejsce rozegrany przez uczniów ze Skołoszowa i Nienowic zakończył się wynikiem 0:0. Zgodnie z regulaminem rozgrywek w celu wyłonienia zwycięzców nastąpiła seria rzutów karnych. Sędzia rozgrywek wylosował bramkę oraz drużynę rozpoczynającą serię strzałów. Wszyscy kibice, głównie społeczność szkoły w Nienowicach oraz zawodnicy pozostałych drużyn, niemalże "zawieszeni" na ogrodzeniu orlika, obserwowali efekty strzałów na bramkę. Czy strzeli? Czy obroni? Kto strzeli? Kto obroni? Wielkie emocje towarzyszły zarówno obserwującym jak i zawodnikom. Podstawowa seria rzutów karnych zakończyła się remisem. Po niej kolejne pojedyncze strzały, o tę wyjątkową bramkę. Następny rzut karny broniony przez Kamila Mrozowicza ze Skołoszowa okazał się nieskuteczny. Potem broni bramkarz drużyny Nienowic, strzela Michał Soja. Niepewność, rozbieg i uderzenie! Jest bramka!!! Wielka radość i mamy puchar – ten największy.

      Po wręczeniu pucharu, dyplomu i medali dla zwycięzców przez pana wójta gminy Bogdana Szylara, panią dyrektor szkoły Magdalenę Kud oraz organizatorkę turnieju panią Joannę Brzozę, wracamy dumni w radosnych nastrojach do naszej szkoły.

      Tekst i zdjęcia Sebastian Gdula 

      Fotogaleria

    • "...BOM TURYSTĄ SIĘ URODZIŁ"
     • "...BOM TURYSTĄ SIĘ URODZIŁ"

     • 27 maja wczesnym i słonecznym rankiem uczniowie klas: 6, 7 i 8 wraz z opiekunami: panią Stanisławą Kocuń, Izabelą Szczepanik, Iwoną Brodą i panem Sebastianem Gdulą wyruszyli na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną w okolice Szczawnicy oraz Zakopanego.
      Celem wyjazdu było rozbudzenie u uczniów zainteresowania turystyką, poznanie historii oraz przyrody regionu, integracja uczniów.

      W trakcie wycieczki uczniowie zwiedzili Wąwóz Homole, gdzie przewodnik przedstawił genezę form skalnych oraz inne ciekawostki związane z tym miejscem m.in. legendę o Kamiennych Księgach. Kolejnym punktem było zwiedzanie zapory oraz rejs statkiem po Zbiorniku Czorsztyńskim. W trakcie rejsu można było podziwiać zamek w Niedzicy, ruiny zamku w Czorsztynie oraz inne piękne widoki. Następnie wycieczkowicze nieco zmęczeni udali się na miejsce zakwaterowania oraz smaczny posiłek, po którym czekała jeszcze jedna atrakcja. Wszyscy spakowali niezbędne rzeczy i wyruszyli autokarem na wieczorny relaks do Term Chochołowskich. Uciechom i zabawom w wodzie nie było końca, ale wszystko, co dobre szybko się kończy więc i tym razem trzeba było wracać do pensjonatu na nocny odpoczynek :)
      Nazajutrz czas na pyszne śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na szlak do Doliny Strążyńskiej. W trakcie jazdy uczniowie usłyszeli nieco
      historii o Zakopanem z ust wspaniałej Pani przewodnik, która także podczas spaceru po szlaku potrafiła zainteresować uczestników nie tylko geografią i geologią, a także biologią, chemią nawet matematyką, niekiedy namacalnie oraz innymi ciekawymi opowieściami. Po dotarciu do widowiskowego wodospadu Siklawica ciekawym ujęciom fotograficznym i krótkim odpoczynku, nadeszła pora drogi powrotnej i kolejny punkt programu, którym było podziwianie pięknych widoków Tatr z Gubałówki. Pogoda dopisała, więc widoki były niesamowite.
      Na zakończenie wycieczki jeszcze kilka chwil czasu na zakup pamiątek dla najbliższych oraz smakołyków.
      Przecież nie można wyjechać z Zakopanego bez oscypka.

      Podziękowania dla wszystkich uczestników wycieczki, opiekunów za mile spędzony czas, a także dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia wyjazdu: przewodnikom, właścicielce pensjonatu, kierowcy – organizatorowi oraz wszystkim innym.

      Sebastian Gdula 

      Fotogaleria

    • TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ...
     • TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ...

     • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Janusz Korczak

      W dniu 29 maja 2024 r. odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka. Kilka dni przed oficjalną częścią uczniowie klasy 8 wraz z panią Anną Gdulą i Aleksandrą Serafin przygotowali losy na loterię fantową. Dzięki szczodrości dzieci i rodziców udało się zebrać 143 fanty - puzzle, książki, pluszaki, gry planszowe i wiele innych zabawek.

      W środę już od rana ustawiły się kolejki, aby kupić los. Dzięki tej akcji zebraliśmy kwotę 610 zł, która zasiliła konto Rady Rodziców. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły po loterii udali się na zjeżdżalnię,  a tam szaleństwom nie było końca. 

      Na boisku LKS Skołoszów odbywały się różnorodne  konkurencję sportowe. Każdy znalazł coś dla siebie i każdy był w tym dniu zwycięzcą. Po wyczerpujących zabawach przyszedł czas na poczęstunek i tu na dzieci czekała kiełbaska z grilla, którą serwowały panie Elżbieta Szczurko, Maria Siemaszkiewicz i Monika Zubrzycka. Po pysznej kiełbasie przyszedł czas na lody. Oczom dzieci ukazała się stara Nyska, a wewnątrz różne smaki lodów: oreo, truskawka, śmietanka, mięta z czekoladą, to ulubione smaki dzieci.Ten dzień nie odbyłby się bez pomocy i udziału wspaniałych rodziców. W tym dniu państwo Ewelina i Tomasz Lubczyńscy, panie Anna Bugira, Marta Wielgosz, Anna Ciukało, Anna Szostak, Monika Stasik, Anna Kaczmaryk, Beata Niedźwiedzka przygotowały dla dzieci popcorn i watę cukrową, uwijały sie przy grillu, czy rozdzielały aromatyczną kiełbasę.

      Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się, aby ten czas byl wyjątkowy. Ten dzień pozostawił dawkę pozytywnej energii w każdym z nas. To był niezapomniany czas. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku....

      Fotogaleria

       

      Tekst: Anna Gdula

    • "COGITO..."
     • "COGITO..."

     • W czwartek 23 maja zespół reprezentujący naszą szkołę, w składzie Agata Prokopowicz, Oliwia Niećko i Paweł Filip, wziął udział w VIII Międzyszkolnym Drużynowym Konkursie Interdyscyplinarnym „Cogito” w Nienowicach. Uczniowie zmagali się z zadaniami i łamigłówkami z matematyki, języka polskiego i historii, a motywem przewodnim była książka „Kamienie na szaniec”. Polecenia wymagały perfekcyjnej znajomości lektury, dziejów Polski w czasie II wojny światowej i dokładności w obliczeniach matematycznych. Dzięki wiedzy i doskonałej pracy zespołowej, po wielu trudnych konkurencjach, nasza drużyna stoczyła zwycięski bój o trzecie miejsce.

      Konkurs był nie tylko okazją do sprawdzenia umiejętności, ale także do integracji uczniów ze szkół naszej gminy.

      Gratulujemy naszym ósmoklasistom sukcesu, a organizatorom konkursu dziękujemy za gościnność.

      Iwona Grabowska-Broda.

      Fotogaleria

    • DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW
     • DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

     • 19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego.

      W czwartek nasza szkoła również obchodziła taki dzień. Na tablicy wykonana została gazetka tematyczna „Dzień Dobrych Uczynków”.

      Uczniowie klas I – VIII mieli możliwość zerwać płatek z „miłym słowem” i podarować go koledze, koleżance lub pracownikowi szkoły. Na korytarzu pojawiły się również losy z „dobrymi uczynkami” :). Uczniowie losowali swój dobry uczynek oraz go realizowali. Tego dnia czas spędzony w szkole upłynął w bardzo miłej atmosferze.

      Ale czy tylko tego dnia czynimy dobre uczynki?? NIE! Każdy z nas może codziennie zrobić dobry uczynek, który sprawi, że ktoś poczuje się lepiej, a na jego twarzy pojawi się uśmiech. Nie muszą to być wielkie rzeczy, mogą to być proste słowa lub gesty, np. pociesz kogoś smutnego, zapytaj jak minął mu dzień, uśmiechnij się. Ktoś może czeka na miłe słowo od Ciebie, przyjacielski gest, uśmiech, wspólną zabawę lub chwilę rozmowy :)

       

      Fotogaleria

      Tekst: E. Bartoś, M. Szegda

    • SKOŁOSZOWSKIE POTYCZKI JĘZYKOWE
     • SKOŁOSZOWSKIE POTYCZKI JĘZYKOWE

     • Kolejna edycja Potyczek Językowych za nami. Do rywalizacji na gruncie ortograficznym doszło 21 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie. W XXI Powiatowej Corridzie Ortograficznej wzięło udział 38 uczniów, a w XIV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „English In Close-up”41 uczestników.  

      W tym roku zaszczycili organizatorów swą obecnością Wójtowie z gminy Radymno i Orły, pan Bogdan Szylar i pan Bogusław Słabicki, którzy także oprócz objęcia konkursów patronatem, ufundowali cenne nagrody rzeczowe dla zwycięzców. Radę Rodziców szkoły reprezentowała pani Anna Ciukało.

      W zespole organizacyjnym konkursu uwijało się jak w ukropie grono pedagogiczne i pracownicy skołoszowskiej szkoły: Stanisława Kocuń, Anna Pajda, Marta Szegda, Iwona Grabowska – Broda, Izabela Szczepanik, Bogusława Januszko, Sebastian Gdula, Anna Lisowska, Aleksandra Serafin, Ewelina Pełka. Nieocenioną pomocą służyli także uczniowie i uczennice klas VII-VIII.

      Otwarcia Potyczek Językowych dokonał dyrektor placówki, pan Jacek Makowiecki. Nawiązując do biografii patrona szkoły, życzył wszystkim uczestnikom, by rozwijali swoje uzdolnienia językowe w sposób systematyczny i rzetelny, jak czynił to przez całe swe życie, maestro Ignacy Jan Paderewski.

      Konkursy przebiegły bardzo sprawnie. Komisje składające się z opiekunów uczniów, rzetelnie oraz transparentnie zweryfikowały prace oraz wyłoniły zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Choć co trzeba zauważyć, potrzebne były liczne dogrywki, gdyż uczniowie, reprezentując bardzo wysoki poziom, otrzymywali niejednokrotnie taką samą liczbę punktów.

      Wręczenie nagród poprzedziły wystąpienia Wójtów. Podkreślili uznanie dla wszystkich uczestników oraz życzyli im kolejnych sukcesów w przyszłości.

      Zamknięciem Potyczek było uhonorowanie zwycięzców oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia.

       

      Wyniki XXI Powiatowej Corridy Ortograficznej:

       

      I etap edukacyjny: klasy I - III szkoły podstawowej

      I miejsce Amelia Drąg - SP im. Marii Konopnickiej w Nizinach (gm. Orły)

      II miejsce Maja Wolańska - SP im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Duńkowicach (gm. Radymno)

      III miejsce Paweł Krzyworączka -  SP im. Marii Konopnickiej w Wietlinie (gm. Laszki)

      Wyróżnienie Adriana Sanocka - SP im. o. Wenantego Katarzyńca w Świętem (gm. Radymno) 

       

      II etap edukacyjny: klasy IV - VI szkoły podstawowej

      I miejsce Milena Ciuperny - SP im. Jana Pawła II w Walawie (gm. Orły)

      II miejsce  Karol Świrk - SP im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Małkowicach (gm. Orły)

      III miejsce Zofia Stecyk - SP im. hr. Aleksandra Fredry w Nienowicach (gm. Radymno)

      Wróżnienie Lena Hryń - SP im. o. Wenantego Katarzyńca w Świętem (gm. Radymno) 

       

      II etap edukacyjny: klasy VII - VIII szkoły podstawowej

      I miejsce Kornelia Jakubiszyn - SP im. Jana Pawła II w Walawie (gm. Orły)

      II miejsce  Zofia Bałtowska - SP im. Jana III Sobieskiego w Laszkach (gm. Laszki)

      III miejsce Błażej KoralewiczSP im. o. Wenantego Katarzyńca w Świętem (gm. Radymno)

      Wyróżnienie Przemysław Derba - SP w Korczowej (gm. Radymno)

       

      Wyniki XIV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego "English In Close-up":

       

      I etap edukacyjny: klasy I - III szkoły podstawowej

      I miejsce Lukrecja Tomczak - SP im. kpt. Władysława Ważnego w Sośnicy (gm. Radymno)

      II miejsce   - Ksawery Sas - SP im. ks. Jana Twardowskiego w Trójczycach (gm. Orły)

      III miejsce Kacper Dubiel - SP im. Jana Pawła II w Walawie (gm. Orły)

      Wyróżnienie Maya Clifton - SP im. Marii Konopnickiej w Nizinach (gm. Orły)

       

      II etap edukacyjny: klasy IV - VI szkoły podstawowej

      I miejsce   Zofia Suchy - SP im. Św. Michała Archanioła w Ostrowie (gm. Radymno)

      II miejsce  Miłosz Mokrzyński - SP im. Szkoła Podstawowa im. Pułkownika Czesława Mączyńskiego w Kaszycach (gm. Orły)

      III miejsce Tomasz Musz - SP im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Małkowicach (gm. Orły)

      Wyróżnienie Oskar Kluz - SP im. Św. Jadwigi w Sieteszy (gm. Przeworsk)

       

      II etap edukacyjny: klasy VII – VIII szkoły podstawowe

      I miejsce  Julia Mazur - SP im. Orła Białego w Orłach (gm. Orły)

      II miejsce  Błażej Koralewicz - SP im. o. Wenantego Katarzyńca w Świętem (gm. Radymno) 

      III miejsce Wiktor Bobko - SP im. ks. Jana Twardowskiego w Trójczycach (gm. Orły)

      Wyróżnienie Paweł Filip - SP im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie (gm. Radymno)

       

      Dziękujemy za udział uczestnikom, gratulujemy raz  jeszcze zwycięzcom.

      Tekst: Jacek Makowiecki

      Fotogaleria 

       

     • POTYCZKI JĘZYKOWE-DZIEŃ WOLNY

     • Informujemy, że w związku z organizacją Powiatowego konkursu "POTYCZKI JĘZYKOWE", zgodnie z przyjętym kalendarzem wydarzeń szkolnych, dzień 21.05.2024 r. (wtorek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów klas 1-8 z wyjątkiem oddziałów przedszkolnych. Odnosząc się do obowiązujących przepisów, szkoła zapewnia opiekę (zajęcia wychowawczo-opiekuńcze) uczniom, których rodzice zadeklarują taką potrzebę właściwemu wychowawcy klasy. 

      Dyrektor Szkoły

      Jacek Makowiecki

     • ORGANIZUJEMY WIELKĄ LOTERIĘ FANTOWĄ!!!

     • Idąc w ślady naszego Patrona, I. J. Paderewskiego, który potrafił dzielić się dobrem z innymi, chcemy w dniu 29 maja 2024 r. podczas organizowanego w naszej szkole Dnia Dziecka, zorganizować  WIELKĄ LOTERIĘ FANTOWĄ.

      Zapewnimy, że każdy los będzie zwycięski, a dochód zasili konto Rady Rodziców. Do 22 maja (środa) można przynosić do szkoły zabawki, gry, gadżety lub inne wartościowe przedmioty. Ważne, by były w bardzo dobrym stanie. Zostaną one przekazane na loterię. Zachęcamy do "małych porządków" w naszych domach i wsparcia szkolnej akcji.

      Dyrektor Szkoły

      Jacek Makowiecki

     • FUNKCJONOWANIE SZKOŁY A EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

     • Przypominamy, że w  związku z egzaminem ósmoklasisty, w dniach 14, 15, 16 maja 2024 r. (wtorek, środa, czwartek)  uczniowie klas 1-7 mają dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.  

      Oddziały przedszkolne pracują bez zmian.

      Uwaga! Teren szkolny i plac zabaw w dniach 13-16 maja 2024 r. będzie zamknięty.

      Dyrektor Szkoły

      Jacek Makowiecki

    • WITAJ MAJOWA JUTRZENKO ...
     • WITAJ MAJOWA JUTRZENKO ...

     • W dniu 30 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Warto pamiętać, że była to druga, po konstytucji Stanów Zjednoczonych, nowoczesna ustawa zasadnicza, która regulowała podstawy ustroju Polski. Znosiła liberum veto i wolną elekcję, wprowadziła dziedziczność tronu. Miała stać się fundamentem pod budowę nowoczesnego i silnego państwa polskiego.

      Uczniowie klasy IV, VI (Zuzanna Szostak) i VII (Natalia Bereza, Weronika Kud i Julia Szostak) pod opieką nauczycieli: A. Pajdy i I. Szczepanik przygotowali montaż słowno-muzyczny, aby przybliżyć wszystkim to niezwykłe wydarzenie. Udowodnili, że każdy Polak powinien znać historię swojego kraju, bo przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości.
      To spotkanie zachęciło wszystkich do chwili refleksji nad znaczeniem słów istotnych dla każdego patrioty. Są to: Ojczyzna, Naród, Wolność.

      Kulminacyjnym punktem programu był występ uczniów z klas IV-VI, którzy pod opieką p. Agnieszki Mazurek – Glazar wykonali piękny utwór pt.: „Przytulmy Polskę do serca”, dzięki któremu zdobyli 1. miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Orłach. Gratulujemy!

       

      Tekst: Anna Pajda 

      Fotogaleria

     • REKRUTACJA-POSTĘPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE

     • Szanowni Rodzice, informujemy, że  od dnia 24.04.2024 r. do dnia 08.05.2024 r. w ramach rekrutacji do oddziału przedszkolnego oraz klasy 1 szkoły podstawowej trwa postępowanie uzupełniające. Po analizie złożonych w tym okresie wniosków Komisja rekrutacyjna ogłosi uzupełnioną listę wstępnie zakwalifikowanych dzieci do oddziału przedszkolnego oraz uczniów do klasy 1 w roku szkolnym 2024/2025.

      Odpowiednie druki są dostępne on-line (zakładka "Druki do pobrania"), u wychowawców oraz w sekretariacie szkoły. 

      Podanie do publicznej wiadomości OSTATECZNEJ listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych nastąpi w przypadku poszczególnych oddziałów przedszkolnych oraz klasy 1 w dniu 27 maja 2024 r.

      Dyrektor Szkoły

      Jacek Makowiecki

    • X POWIATOWY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
     • X POWIATOWY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

     • W dniu 29.04.2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej „Kto Ty jesteś – Polak Mały”, zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Orłach.

      Zespół wokalno-muzyczny w składzie:

      Klaudia Studzińska – kl.4

      Maja Siemaszkiewicz – kl.5

      Wiktoria Banaś – kl.6

      Julia Gałuszka – kl.6

      Wiktoria Niećko – kl.6

      Zuzanna Szostak – kl.6

      Jakub Daniłko – kl.6

      Oskar Gończ – kl.6

      pod opieką pani Agnieszki Glazar – Mazurek zajął I miejsce w kategorii klas IV-VI, wykonując piosenkę pt.: „Przytulmy Polskę do serca”.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Fotogaleria