• ZAPRASZAMY NA WSPANIAŁĄ WYCIECZKĘ!

• Szanowni Rodzice! W związku z tym, że Patronem naszej szkoły został Ignacy Jan Paderewski, grono pedagogiczne postanowiło zorganizować dla całej społeczności uczniowskiej wycieczkę do Kąśnej Dolnej, gdzie znajduje się Centrum Paderewskiego, miejsce związane z życiem i twórczością wybitnego pianisty. Dodatkowo koordynatorki, Panie Beata Wilman i Joanna Grabska zarezerwowały zwiedzanie kapitalnego miejsca, jakim jest Kopalnia w Bochni. W zamyśle organizatorów, ma to być wspólny wyjazd, możliwość integracji, poznania naszej kultury oraz wykorzystania czasu, gdy pandemia nie zamyka nas w domach. Koszt, to jedyne 130 zł od uczestnika. Termin 26 października 2022 r. Drodzy Rodzice sprawcie miłą niespodziankę, skontaktujcie się jak najszybciej z wychowawcami i umożliwcie dzieciom wyjazd. Prosimy o podjęcie decyzji do piątku.

• "JESTEM SOBIE PRZEDSZKOLACZEK..."

• We wtorek, 20 września nasze przedszkole obchodziło Dzień Przedszkolaka. Już od samego rana, na dzieci czekała zjeżdżalnia i mogły z niej korzystać do woli. Po szalonej zabawie, przyszła Pani Marcela, która zadbała o dobrą zabawę dla naszych najmłodszych. Wypełniła czas konkursami, zabawami, tańcem i malowaniem twarzy. Czas zabawy szybko minął, a na koniec każde dziecko dostało niespodziankę.

Tekst: A. Gdula

• "Orlęta Grodno '39"

• W dniu 16 września 2022 r. uczniowie klas 6,7 oraz 8 mieli okazję obejrzeć adaptację filmową pt.: “Orlęta Grodno ‘39” w reż. Krzysztofa Łukaszewicza.
            Ekranizacja ukazuje okrutny obraz wojny z Sowietami, obserwowany oczami dwunastoletniego Leona. W dniu rozpoczęcia II wojny światowej szkoła chłopca zostaje zrównana z ziemią przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Eweliny, Tadka, a także wielu tysięcy polskich dzieci zaczyna się piekło. Początek wojny staje się szybką szkołą dojrzewania. Film był dla wielu uczniów pierwszym spotkaniem z tematem II wojny światowej. Produkcja w realny sposób ukazuję traumatyczne chwile młodych ludzi, którzy zderzyli się z wojenną rzeczywistością.

Zapewne wielu z nas nie dałoby rady przetrwać w tak ciężkich warunkach. Film uświadomił nam, jak wówczas dzieci poświęcały się dla ojczyzny.

Tekst: Hanna Kasiurak
                      Filip Karpiński

• WYWIADÓWKA SZKOLNA

• Zapraszamy Rodziców na wywiadówkę szkolną, która odbędzie się w dniu 21 września 2022 r. (środa) w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie.

Harmonogram:

16.00 – Spotkanie rodziców z  dyrektorem szkoły (świetlica szkolna);

16.20 – Spotkanie z wychowawcami klas:

• zebranie ważnych deklaracji i oświadczeń;
            • wybór członków trójek klasowych;
            • opiniowanie dokumentów szkolnych;
            • wybór przedstawiciela klasowego do Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Skołoszowie;
            • przybliżenie harmonogramu uroczystości związanych z nadaniem imienia oraz poświęceniem sztandaru.
            • sprawy bieżące.

17.20  – Inauguracyjne posiedzenie Rady Rodziców Szkoły:

• wybór członków RR na poszczególne funkcje;
            • zapoznanie się i zatwierdzenie dokumentów wewnątrzszkolnych;
            • sprawy bieżące.

Serdecznie zapraszamy!

Dyrektor Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym

• KAMPANIA INFORMACYJNA PPIS W JAROSŁAWIU

• Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu

informuje, że w województwie podkarpackim rozpoczęto realizację kampanii informacyjno-edukacyjnej dotyczącą przeciążonych uczniowskich plecaków pt. "Problem wagi ciężkiej". Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem przeciążonych plecaków, rozpowszechnienie informacji, że jedną z przyczyn wad postawy mogą być przeciążone kręgosłupy oraz dotarcie z rzetelną informacją do uczniów, rodziców i nauczycieli. Adresatami kampanii są uczniowie klas 1 - 4 szkół podstawowych, rodzice/opiekunowie dzieci, nauczyciele.

W załączeniu dodatkowe materiały poniżej.

Pismo PPIS w Jarosławiu

Broszura informacyjna