• ROK SZKOLNY 2022/2023. ZACZYNAMY!

• Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie!

Pragniemy poinformować, że uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej w Skołoszowie będzie miała miejsce 1 września 2022 r. (czwartek), w następującym porządku:

8.00 – 8.45 – uroczysta Msza św. w kościele skołoszowskim.

9.10 – 9.35 – Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 - hala sportowa Szkoły Podstawowej w Skołoszowie.

9.40 – 10.30 – Spotkanie nauczycieli i wychowawców klas z uczniami (przekazanie najważniejszych informacji organizacyjnych).

10.45 - Kurs autobusu szkolnego

Przypominamy, że zgodnie z przyjętą regułą, wszystkich uczniów w tym dniu obowiązuje strój galowy, tj. biała bluzka/ koszula, czarne(a)/ granatowe(a) spodnie/ spódnica.

Prosimy o zachowanie wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Do miłego zobaczenia!

Dyrektor Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym

• WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

• Drodzy Rodzice, informujemy, że w zakładce "Rodzice" znajdują się informacje o wyprawce przedszkolaka grupy młodszej i grupy starszej. Zachęcamy do sięgnięcia po niezbędne informacje.

• PIKNIK RODZINNY, CZYLI PRZYJEMNIE I POŻYTECZNIE

• W dniu 31.07.2022 r.  na udostępnionym przez LKS w Skołoszowie stadionie sportowym, odbył się Piknik rodzinny „Pod wspólnym sztandarem”. Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, rada rodziców na czele z panią Anną Kaczamryk, zaproszeni goście oraz przede wszystkim dzieci wraz z rodzinami ze Skołoszowa, Zamojsców i Zabłotców. Głównym celem imprezy było zapewnienie licznych darmowych atrakcji dla najmłodszych, wspólna integracja, popandemiczna radość bycia razem, ale także  zebranie funduszy na organizację uroczystości nadania imienia Ignacego Jana Paderewskiego Szkole Podstawowej w Skołoszowie, która będzie miała miejsce w dniu 20 listopada 2022 r.

W takiej formule festyn odbył się po raz pierwszy i miejmy nadzieję, że nie ostatni, ponieważ cieszył się dużym zainteresowaniem, a także dobrym przygotowaniem organizacyjnym. Dzięki uruchomieniu środków sołeckich, sołtys wsi Skołoszów, pan Janusz Skrzyszewski mógł zapewnić liczne darmowe atrakcje dla najmłodszych uczestników festynu, takie jak pyszny bigos, kiełbaska z grilla, czy lody. Niezmiennym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie i rowerki wodne.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00. Otworzył ją  sołtys wsi Skołoszów, przywitał zgromadzonych na stadionie. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, pan Jacek Makowiecki, zaprosił i zachęcił do wspólnych zabaw i wsparcia zbiórki pieniędzy m. in. na zakup sztandaru dla szkoły, w ramach współorganizowanej imprezy.

Podczas pikniku i prowadzonej zbiórki przybyli goście mogli skosztować słodkich pyszności przygotowanych z pieczołowitością i dystrybuowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Skołoszowie na czele z panią Elżbietą Domańską. Dzieci uczestniczyły także w zespołowych i indywidualnych grach oraz zabawach przygotowanych i prowadzonych przez nauczycieli, Annę i Sebastiana Gdulów. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wystawa broni ASG oraz możliwość pobawienia się na strzelnicy, którą prowadzili Państwo Marta i Daniel Szegda. Udało się także znaleźć wielu nowych właścicieli dla wartościowych książek na kiermaszu dobrej książki oraz  przedmiotów z wystawki różności, prowadzonych przez nauczycielki Małgorzatę Janigę oraz Stanisławę Kocuń wraz z uczennicami. Działania wspierały wraz z rodzinami także nauczycielki Anna Pajda, Izabela Szczepanik oraz Bogusława Januszko.

Piknik logistycznie wsparli także strażacy z OSP Skołoszów. Niemałą atrakcją dla najmłodszych było "kierowanie" hybrydowym samochodem policyjnym funkcjonariuszy Komendy Policji w Radymnie. Uczestnicy zabawy mogli zajrzeć do służbowych aut, obejrzeć sprzęt ratunkowy i policyjny.

W tym dniu odbył się również turniej piłki siatkowej, w którym brały udział 3 drużyny: strażaków, piłkarzy, rady rodziców wraz z dziećmi oraz zintegrowanych mieszkańców. Nagrodą był Puchar Sołtysa Wsi Skołoszów. Co godne uwagi, wszystkie drużyny spontanicznie zebrały pieniądze, które zasiliły zbiórkę, a zwycięska drużyna przekazała także na licytację zdobyty puchar.

Zakupić w ramach licytacji można było vouchery oraz bony od salonów kosmetycznych i fryzjerskich (Dziękujemy sponsorom: Salon fryzjerki Twój styl – M. Jaromij, M. Madejowska; Pracownia M. Szczurko „Profesjonalna stylizacja rzęs”; Salon urody Justyna Zięba). Sprzęt dla majsterkowiczów ufundowała firma Hydro-bud ze Skołoszowa.

Podziękowania kierujemy także do skołoszowskich radnych Gminy Radymno za wspierające działania oraz wszystkich ludzi, którzy otworzyli swoje serca na szczytny cel. Osobne podziękowania składamy księdzu Mieczysławowi Federkiewiczowi, za zaangażowanie w promocję festynu.

Cieszymy się także, że dobrej zabawie, towarzyszyła przyjazna aura.

Tekst: A. Gdula, J. Makowiecki

Zdjęcia: S. Gdula