• Regulamin i karta zgłoszenia - pdf

JĘZYKA ANGIELSKIEGO

ENGLISH IN CLOSE-UP

I. CELE KONKURSU:

• Zachęcenie dzieci i młodzieży do lepszego opanowania języka angielskiego.

• Rozpowszechnianie kultury oraz tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim.

• Możliwość sprawdzenia przez uczniów swojej wiedzy i umiejętności z języka angielskiego w praktyce.

• Rozwijanie zainteresowań lingwistycznych uczniów.

• Kształcenie kompetencji językowej.

• Nawiązanie znajomości z kolegami i koleżankami z zaprzyjaźnionych szkół.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III, IV-VI szkół podstawowych oraz klas VII-VIII, pragnących sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas współzawodnictwa z innymi. Zachęcając w ten sposób do wspólnej zabawy językowej, konkurs stanowi inspirację do nauki języka angielskiego, który jest jednym z ważniejszych narzędzi komunikacji w integrującej się Europie.

II. ORGANIZATOR KONKURSU

Organizatorem XIV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH IN CLOSE-UP jest Szkoła Podstawowa w Skołoszowie im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie, ul. Franciszkańska 53, 37-550 Skołoszów.

Patronat nad konkursem sprawują: Wójt Gminy Radymno, Wójt Gminy Laszki i Wójt Gminy Orły.

III. KATEGORIA WIEKOWA

W konkursie biorą udział uczniowie w następujących kategoriach wiekowych:

• klasy I - III szkoły podstawowej

• klasy IV – VI szkoły podstawowej

• klasy VII – VIII szkoły podstawowej

IV. WARUNKI UCZESTNICTWA

• W każdej kategorii wiekowej można zgłosić tylko 1 reprezentanta wyłonionego
            w trakcie eliminacji szkolnych lub wybranego przez nauczyciela uczącego.

• Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie formularza zgłoszeniowego przez szkołę do dnia 06.05.2024 r. na adres:

Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie

Skołoszów, ul Franciszkańska 53

37-550 Radymno.

lub na adres e-mail (skan zgłoszenia): skoloszow1@wp.pl

• Uczniów do konkursu zgłasza Dyrektor Szkoły w porozumieniu z nauczycielami języka angielskiego w danej szkole.

• Nauczyciele - opiekunowie przyjeżdżający z grupą zobowiązani są do utrzymania odpowiedniej dyscypliny wśród uczniów podczas przebiegu całego konkursu.

• Prace uczniów będą kodowane.

• Koordynatorki – Anna Pajda, Izabela Szczepanik, Marta Szegda
            tel. (szkoła)
            16 628-10-78

V. ZAKRES PROGRAMOWY

Konkurs obejmuje następujące obszary: gramatyka, leksyka, elementy kultury i geografii, przewidziane w podstawie programowej języka angielskiego w szkole podstawowej.

VI. ZASADY I PRZEBIEG KONKURSU

Konkurs językowy rozpocznie się 21 maja 2024 r. (wtorek), od godz. 830
          w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie w trzech turach:

I tura – klasy IV-VI

II tura – klasy I- III

III tura – klasy VII-VIII

1.

2. Budowa testu:

3. Test konkursowy przygotowany jest przez niezależnych ekspertów i obejmuje on:

Część I - słuchanie – krótki tekst na uzupełnienie luk odpowiednim wyrazem lub wyrażeniem.

Część II – leksykalna – test wyboru, dopasowywanie wyrazów poprawnych pod względem ortograficznym.

VII. JURY

Nad całością i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwać będzie jury – nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie oraz osoby wytypowane spośród opiekunów uczniów biorących udział w konkursie (nie jest wymagane, by członkowie jury byli nauczycielami j. angielskiego).

Szczegółowy przebieg konkursu:

I część

Godzina 830

Rozpoczęcie konkursu. Powitanie uczestników. Zapoznanie z zasadami konkursu.

Godzina 900-930

Grupa I (klasy IV-VI)

Czas rozwiązywania testu: 20 min.

Po zakończeniu testu uczniowie przechodzą do sąsiedniej sali na mały poczęstunek, który umili im okres oczekiwania na wyniki.

Godzina 935-1000

Grupa II (klasy I-III)

Godzina 1005-1030

Grupa III (klasy VII-VIII)

II część

Godzina 1105-1150

Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród.

VIII. NAGRODY
          Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Nagradzane są trzy pierwsze miejsca
          w grupach: I-III, IV-VI, VII-VIII. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy.

Decyzja Jury jest ostateczna i nie podlega weryfikacji.