• Regulamin oraz karta zgłoszenia - pdf

REGULAMIN XXI POWIATOWEJ

CORRIDY ORTOGRAFICZNEJ

To już 21 raz, jak uczniowie szkół podstawowych

będą rywalizować ze sobą w szermierce ortograficznej!

Jeśli i tym razem jesteście gotowi na wyzwania ortograficzne, pułapki językowe, zabawę słowem, zapraszamy!

My uczniowie Szkoły Podstawowej

im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie

wyzywamy odważnych na pojedynek ortograficzny!!!

Prawdziwą umiejętność zarówno w nauce i w sztuce, jak i w każdych innych zajęciach, zdobyć można tylko codzienną pracą i codziennym wysiłkiem.

I. J. Paderewski

I. CELE KONKURSU:

• wyłonienie uczniów posiadających dużą wiedzę i szeroki zakres umiejętności ortograficznych;

• propagowanie wśród uczniów i nauczycieli idei wspólnej odpowiedzialności za język polski;

• zintegrowanie środowiska samorządowego, nauczycielskiego, wokół działań na rzecz edukacji;

• doskonalenie poprawności ortograficznej.

II. ORGANIZATOR KONKURSU

Inicjatorem i organizatorem XXI Powiatowej Corridy Ortograficznej jest Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie. Patronat nad konkursem sprawują Wójtowie Gmin Radymno, Gmin Laszki i Gminy Orły.

III. KATEGORIA WIEKOWA

W konkursie biorą udział uczniowie w następujących kategoriach wiekowych:

• klasy I - III szkoły podstawowej

• klasy IV – VI szkoły podstawowej

• klasy VII – VIII szkoły podstawowej

IV. WARUNKI UCZESTNICTWA

• W każdej kategorii wiekowej można wystawić tylko 1 reprezentanta wyłonionego
            w trakcie eliminacji szkolnych lub wybranego przez nauczyciela uczącego.

• Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie przez szkołę do dnia 06.05.2024 r. karty zgłoszeniowej organizatorowi konkursu na adres:

Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie,

Skołoszów, ul. Franciszkańska 53

37- 550 Radymno

lub na adres e-mail (skan zgłoszenia): skoloszow1@wp.pl

• Osoby odpowiedzialne – pani Stanisława Kocuń (tel. szk. 16 628 10 78)

V. ZASADY I PRZEBIEG KONKURSU

• Corrida Ortograficzna odbędzie się 21.05.2024 r. (wtorek) o godz. 8:30 w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie.

• Zadania konkursowe będą miały formę tekstu z lukami.

• Czas trwania jednego dyktanda 15-20 min.

• Zadania konkursowe przygotowane są przez niezależnych ekspertów.

• Prace uczniów będą poprawiane przez wytypowanych opiekunów uczestników.

• Zainteresowanym udzielimy szczegółowych informacji pod numerem tel.: 16 628 10 78.

I część

Godzina 830

Rozpoczęcie konkursu. Powitanie uczestników. Zapoznanie z zasadami konkursu.

Godzina 900-930

Grupa I (klasy I-III)

Czas rozwiązywania: 15-20 min.

Po zakończeniu testu uczniowie przechodzą do sąsiedniej sali na mały poczęstunek, który umili im okres oczekiwania na wyniki.

Godzina 935-1000

Grupa II (klasy VII-VIII)

Godzina 1005-1030

Grupa III (klasy IV-VI)

II część

Godzina 1105-1150

Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród.

VI. NAGRODY

Laureaci otrzymają cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Nagradzane są trzy pierwsze miejsca
          w grupie: szkoła podstawowa (klasy 1-3, 4-6, 7-8). Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni dyplomami.

Decyzja Jury jest ostateczna i nie podlega weryfikacji.