• OGÓLNOPOLSKA SIEĆ EDUKACYJNA

• OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu.
          Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Program OSE działa w celu:

• umożliwienia szkole szerokopasmowego dostępu do bezpiecznego internetu,
          • podnoszenia poziomu kompetencji cyfrowych uczniów,
          • umożliwienia wspomagania procesu kształcenia w szkołach poprzez dostęp do zasobów dostępnych w internecie,
          • wyrównania szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce, w szczególności tych, którzy mieszkają na terenach słabiej zaludnionych i uczących się w małych szkołach.

Zanim ruszył program OSE, jedynie 10 proc. szkół w Polsce miało dostęp do internetu o parametrach, które umożliwiały wykorzystywanie go do procesów dydaktycznych.

Naszym celem jest zapewnienie szybkiego i bezpiecznego internetu każdej szkole w Polsce, co zagwarantuje wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

Projekt OSE powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy.

Nasza inicjatywa wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

link do ose.gov.pl