• KONKURSY 2022-2023

Organizator konkursu: nauczyciel historii

Cele konkursu :

- propagowanie historii,

- uczczenie kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja i twórców ustawy zasadniczej 1791 roku.

- krzewienie postaw patriotycznych,

- motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności,

- wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań.

Zasady konkursu:

- Konkurs jest adresowany do uczniów klasy V – VIII naszej szkoły.

- Chętni uczniowie powinni zgłosić się do nauczyciela historii do dnia 24.04. 2024 roku.

- Konkurs odbędzie się w dniu 25.04.2023 roku o godz. 9.00 w świetlicy szkolnej.

- Wszyscy uczestnicy muszą rozwiązać test wiedzy w czasie 35 minut.

Wyniki konkursu:

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po sprawdzeniu testów.

Najlepsi uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni; dyplomami, drobnymi upominkami, ocenami z przedmiotu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie

,,Najpiękniejsza kartka świąteczna’’

Cele konkursu :

• kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych

• rozwijanie kreatywności dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych (ciekawych materiałów i technik plastycznych)

• rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych

Regulamin konkursu:
        Konkurs adresowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej im. I.J.Paderewskiego w Skołoszowie.

Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe:

a) uczniowie kl. I-III szkoły podstawowej

b) uczniowie kl. IV-VIII szkoły podstawowej

Zadaniem uczestników jest wykonanie kartki Wielkanocnej o wymiarach 14 x 20 (kartka formatu A4 – złożona na pół).

Kartka powinna być wykonana w dowolnej technice i z różnych materiałów (z zastrzeżeniem wykorzystania gotowych elementów oraz techniki komputerowej). Do dekoracji należy wykorzystać wyłącznie zewnętrzną część kartki (bez życzeń)

Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.

Kartki wykonane niezgodnie z założeniami regulaminu nie będą podlegały ocenie konkursowej.

Do zgłoszonej pracy należy dołączyć metryczkę ( najlepiej wydrukowaną bądź pisaną drukowanymi literami) przyklejoną z tyłu kartki, zawierającą następujące informacje:

Imię i nazwisko autora, klasa.

Kartki należy składać w terminie do 31marca 2023r u opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Przy wyborze prac będą brane pod uwagę:

Staranność wykonania, pomysłowość i oryginalność, zastosowane techniki i wkład pracy.

Zdjęcia prac i wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

MÓJ NAUCZYCIEL

Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował konkurs plastyczny „Mój nauczyciel”. Udział wzięli uczniowie klas 1-2. Każdy z nich przygotował portret nauczyciela. Prace wykonane zostały różnymi technikami, a niektóre pięknie ozdobione. Przedstawiają one nauczycieli wychowawców, języka angielskiego, wychowania fizycznego, religii i pana dyrektora. Każda z nich jest niepowtarzalna, trudno było wskazać tą najpiękniejszą. Dlatego, za udział w konkursie, wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni upominkami.

Dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Organizatorzy konkursu:

Sekcja konkursowa i opiekunowie samorządu

Iwona Grabowska-Broda i Bogusława Januszko.

Z okazji "DNIA CHŁOPAKA", Samorząd Szkolny zorganizował konkurs na „Najsympatyczniejszego Chłopaka naszej szkoły”. Konkurs polegał na wytypowaniu najmilszego ucznia. Chłopak taki powinien:

• prezentować postawę dżentelmena,

• stawać w obronie słabszych,

• być uczynny i koleżeński,

• zarażać dawką pozytywnej energii.

Według takich kryteriów uczennice wyłoniły dziesięciu kandydatów - po dwóch z klas 4-8.

28 września, na dyskotece szkolnej odbyło się głosowanie. Dziewczyny podczas zabawy, rozważnie wybierały uczestników, którzy zostali wcześniej wytypowani. Po przeliczeniu głosów dziewczyny z sekcji konkursowej ogłosiły laureatów:

• Michał Szczurko - I miejsce

• Oskar Gończ - II miejsce

• Antoni Kasiurak - III miejsce

Zwycięzcom gratulujemy, a głosującym dziękujemy za udział.

Uczniowie klasy VIII