• UTWORZENIE HASŁA DOSTĘPU I PIERWSZE LOGOWANIE

- instrukcja plik pdf

- instrukcja film

- instrukcja ze strony vulcan

Aby rodzic lub uczeń mógł uzyskać dostęp do e-dziennika, powinien podać wychowawcy oddziału swój czytelnie napisany adres e-mail.

Podane adresy e-mail są osobistymi nazwami użytkownika (loginami) rodzica lub ucznia. Do zalogowania się potrzebne będzie dodatkowo osobiste hasło, które musi utworzyć sam rodzic lub uczeń.

1. W celu pierwszego zalogowania się do e-dziennika, należy wpisać w pasku adresu przeglądarki: https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminaradymno

a następnie kliknąć przycisk Zaloguj się.

2. W oknie Logowanie, w polu Nazwa Użytkownika wprowadzamy swój adres e-mail (ten sam, który podaliśmy wcześniej w szkole), a następnie klikamy odsyłacz Przywracanie dostępu.

3. Poniżej w polu Adres E-mail wpisujemy jeszcze raz swój e-mail i klikamy przycisk Wyślij wiadomość. Wyświetli się strona z informacją, że na zapisany w systemie adres e-mail wysłano wiadomość zawierającą dalsze instrukcje.

4. Logujemy się do naszej skrzynki pocztowej, gdzie odbieramy nową wiadomość z serwisu firmy VULCAN. UWAGA! Jeśli nie widzimy nowej wiadomości, należy sprawdzić folder, do którego trafiają maile traktowane jako spam. Jeżeli tam również nie znajdziemy tej wiadomości, wpisujemy do okienka wyszukiwarki naszej skrzynki pocztowej wyraz vulcan i wciskamy na klawiaturze ENTER (okienko wyszukiwarki skrzynki pocztowej znajduje się zwykle na górze po prawej stronie i jest oznaczony ikonką małej lupy). Teraz powinna wyświetlić się właściwa wiadomość – otwieramy ją. Czytamy instrukcję i klikamy odsyłacz (podświetlony niebieskim kolorem).

5. Wprowadzamy (dwukrotnie, w dwóch okienkach) wymyślone przez nas osobiste hasło (zapamiętajmy je!), po czym klikamy przycisk Ustaw nowe hasło. UWAGA! Po najechaniu strzałką na okienko wyświetla się instrukcja systemowa opisująca warunki, jakie musi spełniać wymyślone przez nas hasło; np. obecnie musi składać się z przynajmniej 8 znaków, w tym przynajmniej 1 duża litera i 1 cyfra. Instrukcja informuje nas także, po jakim czasie będzie wymagana zmiana hasła na inne.

6. Wyświetli się strona Podsumowanie operacji z informacją o utworzeniu nowego hasła.

7. Zamykamy okno przeglądarki. Teraz możemy zalogować się do dziennika.